Copy

Dobrý den,

Prague Security Studies Institute (PSSI) Vás srdečně zve na veřejnou online debatu na téma “Důsledky Vrbětic - jak reagovat na stupňování hybridního působení”, která proběhne v pátek, 21. května 2021, od 14:00 SEČ (v češtině) prostřednictvím platformy ZOOMOdkaz na přednášku bude po registraci obratem zaslán na Vaši emailovou adresu.

Diskutující:

  • Jan Havránek, náměstek pro řízení sekce obranné politiky a strategie, Ministerstvo obrany
  • Martin Povejšil, náměstek pro řízení sekce bezpečnostní a multilaterální, Ministerstvo zahraničních věcí
  • Michael Romancov, politický geograf na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy a Metropolitní univerzitě Praha

Moderátorka:

  • Jana Robinson, výkonná ředitelka, Prague Security Studies Institute 


19. dubna 2021 schválila vláda novou Národní strategii pro čelení hybridnímu působení. Tato strategie má sloužit jako základ pro sestavení akčního plánu pro cílené, přiměřené reakce na toto asymetrické působení, které se značně přiostřuje díky současnému geopolitickému kontextu a dostupnosti nových technologií. Bez komplexního přístupu k hybridnímu působení hrozí narušení chodu naší společnosti, oslabování institucí a spojeneckých vazeb v rámci NATO a EU, snížení schopnosti státu bránit zájmy svých občanů a zvýšené riziko prosazení zájmů cizích mocností. 

Co jsou tyto hybridní operace a co je jejich účelem? Jak se proti nim chránit? Jaké jsou klíčové kroky při budování odolnosti proti hybridním hrozbám? Tyto i další otázky budete moct v průběhu debaty položit pozvaným expertům.

Prosím potvrďte svoji účast zde.

S pozdravem

Patrik Martínek

Twitter Twitter
Facebook Facebook
LinkedIn LinkedIn
Copyright ©2021 Prague Security Studies Institute, All rights reserved.

Want to change how you receive these emails?
You can update your preferences or unsubscribe from this list.