Copy
Ponuka jednodňových výletov v Košickom kraji sa rozrastá
Ak sa vám e-mail nezobrazuje správne, otvorte si online verziu.
KOŠICE, 9. máj – K úspešne etablovaným Vlakom za UNESCOM pridáva krajská organizácia Košice Región Turizmus autobusové výlety. Ich cieľom je primäť obyvateľov návštevníkov kraja cestovať a spoznávať zaujímavé miesta v kraji. Najusilovnejší cestovatelia môžu navyše vyhrať záverečný výlet, ktorého cieľ je zatiaľ zahalený rúškom tajomstva.
Košice Región Turizmus rozširuje ponuku pre verejnosť o jednodňové výlety autobusom. Pre všetkých, ktorí chcú spoznávať najzaujímavejšie miesta Košického kraja, je pripravená séria výletov s bohatým programom. Navyše, pre najaktívnejších cestovateľov je tu možnosť vyslúžiť si záverečný výlet na utajené miesto. „Mnohí z nás poznajú model jednodňových výletov z rôznych destinácií v zahraničí. Aj v Košiciach a celom regióne sa pohybuje množstvo ľudí, ktorí chcú cez víkend aktívne oddychovať, vyraziť von z mesta a spoznávať všetko výnimočné a zaujímavé. Presne pre nich je ako stvorená séria autobusových výletov s názvom Cestovateľská abeceda,“ hovorí riaditeľka Košice Región Turizmus Lenka Vargová Jurková a dodáva, že takto majú domáci i návštevníci možnosť spoznať Košický región od A po Z, pričom sa po organizačnej stránke nemusia starať o jednotlivé položky, ako je doprava, vstupné alebo prevádzkové hodiny. „V cene lístka sú totiž okrem prepravy zahrnuté aj vstupy alebo služby sprievodcov. To znamená, že neponúkame iba námet na výlet, ale výlet ako kompletný produkt cestovného ruchu.“ Že po takýchto výletoch je v Košiciach dopyt, naznačuje aj obľúbenosť výletov Vlakom za UNESCOM, ktoré spájajú poznávanie Košického regiónu so železničnou nostalgiou.

Prvý výlet Cestovateľskej abecedy sa uskutoční v nedeľu 3. júna a jeho trasa povedie na Gemer. Cestovatelia navštívia Mauzóleum Andrássyovcov v Krásnohorskom Podhradí, kaštieľ v Betliari, Ochtinskú aragonitovú jaskyňu i Rožňavu. Trasy ďalších výletov Cestovateľskej abecedy mieria na Spiš, k Morskému oku a zaujímavý bude hneď druhý výlet spojený s plavbou po rieke Bodrog až do maďarského Sárospataku (5.7.).
Autobusom už aj na TOP podujatia Terra Incognita
Okrem Cestovateľskej abecedy sú novinkou aj výlety autobusom na dve vinárske TOP podujatia programu Terra Incognita. Najbližší už 19. mája na Vôňu agátu v Malom Horeši. Zjednodušenie dopravy návštevníkov najlepších podujatí v regióne je podľa predsedu KSK Rastislava Trnku súčasťou ich rozvojového rámca. Tieto organizované výlety navyše obohacujú ponuku a program samotných podujatí o možnosť spoznávať zaujímavé miesta v okolí. „Dobrou správou nie je len to, že verejnosť takto získava nové možnosti trávenia voľného času v našom kraji. Tieto výlety vnímam zároveň aj ako formu budovania pozitívneho vzťahu obyvateľov ku kraju, v ktorom žijú a ktorý v mnohých prípadoch nemajú prebádaný,“ povedal na margo výletov R. Trnka. Spolu s TOP podujatím Vôňa agátu budú môcť účastníci najbližšieho výletu navštíviť rodisko Františka II. Rákocziho v Borši alebo zrúcaniny hradu Veľký Kamenec.
Lístky na všetky výlety si môžu záujemcovia kupovať ako obvykle, buď online alebo osobne v Regionálnom informačnom bode v Košiciach.
Web
Facebook
Instagram
YouTube
Twitter
SoundCloud
LinkedIn
sa zaoberá destinačným manažmentom pre región Košického kraja. Členmi krajskej organizácie cestovného ruchu sú Košický samosprávny kraj a oblastné organizácie cestovného ruchu Slovenský raj a Spiš, Zemplínska oblastná organizácia cestovného ruchu a KOŠICE Turizmus.