Copy
Ak sa vám obsah mailu nezobrazuje správne, otvorte si ho v prehliadači.
TLAČOVÁ SPRÁVA
: Kráľovce pri Košiciach privítajú 14. augusta prvý ročník parkúrových pretekov
KOŠICE/Kráľovce, 11. august 2021  – V sobotu, 14. augusta 2021 sa jazdci a fanúšikovia parkúrového jazdenia stretnú na historicky prvom ročníku Jazdeckých Pretekov Kráľovce, ktorých súčasťou budú aj Majstrovstvá východoslovenskej oblasti detí a juniorov.
Celodenné podujatie so začiatkom o 9:00 hod. sa bude konať v obci Kráľovce, necelých 13 km od Košíc, ktorá je domácim pôsobiskom miestnej Jazdeckej školy, ktorá v regióne pôsobí už od roku 2008.

Jazdci budú súťažiť v 6 výškových stupňoch od 70 cm až do hlavnej ceny 120 cm.

“Parkúrová sezóna bola kvôli pandémii a súvisiacim opatreniam veľmi obmedzená. Pokým sa sezóna tradične začína už v máji, tento rok sa prvé preteky konali až v júli resp. začiatkom  augusta, niektoré boli zrušené úplne. Preto sme sa rozhodli prispieť do kalendára vlastným podujatím, umožniť tak jazdcom zasúťažiť si, a zároveň začať tradíciu jazdeckých pretekov v Kráľovciach. Veľmi nás teší, že Slovenskú jazdeckú federáciu oslovilo naše podujatie natoľko, že do pretekov zaradili aj majstrovskú súťaž Majstrovstvá východoslovenskej oblasti detí a juniorov, diváci tak budú mať možnosť vidieť to najlepšie, čo východné Slovensko v tejto kategórii ponúka,” uviedla organizátorka pretekov Tatiana Zsigmondy z Jazdeckej školy Kráľovce.

Jazdci sa môžu registrovať na preteky na stránke www.pretekykralovce.sk do 12. augusta do polnoci.
V novom športovom podujatí vidí veľký potenciál pre Košický kraj aj výkonná riaditeľka Krajskej organizácie cestového ruchu Košice Región Turizmus Lenka Vargová Jurková: ,,Jazdecké preteky v parkúrovom skákaní, ktoré budú v Kráľovciach spojené aj s Majstrovstvami východoslovenskej oblasti detí a juniorov, sa v našom kraji organizujú po prvýkrát. Z predošlých skúseností však vieme povedať, že podujatia, ktorých hlavnými aktérmi sú kone, sú v očiach verejnosti veľmi atraktívne. Osobitne sa  tešíme, že v našom kraji privítame mladé športové talenty, ktoré sa môžu stať zaujímavou inšpiráciou aj pre rodiny svojich rovesníkov v publiku. Aj z tohto dôvodu nám je podujatie veľmi sympatické a získalo si našu pozornosť aj podporu. Veríme, že prvý ročník Jazdeckých pretekov v Kráľovciach bude úspešný, a že blízke okolie Košíc ožije touto atraktívnou novinkou aj nasledujúcich rokoch.“

V rámci podujatia sa bude v areáli nachádzať aj food zóna, ktorú sa organizátori rozhodli ozvláštniť mladými lokálnymi značkami ako sú Mishte Sandwich, cukrovinky AHA Cookies alebo pražiareň a kaviareň Doraz cafe. Deti sa budú v rámci prestávok môcť zabaviť v spoločnosti maskotov z detskej krajiny Haravara Košického samosprávneho kraja, či zasúťažiť  v tzv. hobby-horsingu, jazde cez prekážky na “palicovom koni”.

“Keďže je to prvý ročník podujatia ,aby sme prilákali čo najviac divákov, rozhodli sme sa, že vstup na podujatie bude pre divákov voľný, za čo vďačíme skvelej podpore zo strany obce Kráľovce, Košického samosprávneho kraja a partnerov podujatia. Radi uvidíme všetkých, ktorí chcú spoznať tento krásny šport a veríme, že im takto budeme vedieť spríjemniť víkend, ” doplnila Zsigmondy.

Kontakt pre médiá: Maroš Zeleňák, maros.zelenak@gmail.com, +421 904 184 258
Web
Facebook
Instagram
YouTube
Twitter
SoundCloud
LinkedIn
sa zaoberá destinačným manažmentom pre región Košického kraja. Členmi krajskej organizácie cestovného ruchu sú Košický samosprávny kraj a oblastné organizácie cestovného ruchu Slovenský raj a Spiš, Zemplínska oblastná organizácia cestovného ruchu a KOŠICE Turizmus.