Copy
Ak sa vám obsah mailu nezobrazuje správne, otvorte si ho v prehliadači.
Viete, ktorý región sa označuje za pokladnicu Slovenska? Je to Spiš, ktorý dostal do daru skutočne prekrásne a pestré prírodné a zároveň vzácne historické poklady. Inšpirujte sa našimi tipmy a spoznajte kus čarovného Spiša!
Spišských 333 EXTREME
: Nonstop pretek pre nadšencov horskej cyklistiky - 9. ročník
Spišských 333 EXTREME sú nielen preteky a test vlastného cyklistického umenia, ale aj spoločenská udalosť na podporu a propagáciu Spiša ako zaujímavého cykloturistického regiónu pre všetkých, ktorí radi trávia svoj voľný čas a dovolenku aktívne. Zároveň sú to nonstop preteky určené pre nadšencov horskej cyklistiky a dobrodruhov, ktorí sú odhodlaní si siahnuť na dno svojich síl. Prví pretekári sa na štart postavia už v piatok 23. júla 2021.
Chcem vedieť viac o podujatí
Čo navštíviť v okolí?
: Ekovčelnica - Včely raja 
Ekovčelnica funguje na princípe voľného chovu včiel, ktoré si sami budujú príbytok, živia a zazimujú sa pomocou vlastnej potravy. Nadšenci chcú touto modernou formou verejnosti priblížiť nielen tradičné správanie včelstva, ale aj ekologický spôsob liečenia, a to vďaka blahodarným účinkom rôznych druhov apiterapie. V areáli, s príznačným názvom Včely raja, objavíte jedinečné drevené úle, včelí hotel, apidomček, voľne prístupný altánok a dozviete sa množstvo zaujímavých včelích informácií.  
Chcem vedieť viac o ekovčelnici
Čo navštíviť v okolí?
:  Kostol Ducha Svätého v Žehre - UNESCO
Obec Žehra sa nachádza necelé 4 kilometre juhovýchodne od Spišského hradu a je jednou zo zastávok Gotickej cesty - prvej tematickej poznávacej cesty na Slovensku. Patrí medzi najstaršie obce Spiša, o čom svedčia mnohé nálezy z dávneho praveku. Okrem iného sa tu nachádza aj neprehliadnuteľný biely klenot, ktorý vo svojich útrobách ukrýva poklady histórie. Kostol Ducha Svätého sa po stáročia zachoval v takmer nezmenenej podobe.
Chcem o kostole vedieť viac
Web
Facebook
Instagram
YouTube
Twitter
SoundCloud
LinkedIn
sa zaoberá destinačným manažmentom pre región Košického kraja. Členmi krajskej organizácie cestovného ruchu sú Košický samosprávny kraj a oblastné organizácie cestovného ruchu Slovenský raj a Spiš, Zemplínska oblastná organizácia cestovného ruchu a KOŠICE Turizmus.