Copy
Ak sa vám e-mail nezobrazuje správne, otvorte si online verziu.

Tour-operátori z Číny na návšteve Košického kraja

KOŠICE, 18. október 2019 – Košický kraj navštívili tento týždeň zástupcovia cestovných kancelárii a agentúr z ďalekého východu. Cieľom ich návštevy je rozvinutie spolupráce s regiónom, ktorý je na čínskom trhu stále pomerne neznámy.
Tour-operátori z dvoch čínskych provincií – Guangdong a Anhui – pricestovali v stredu (16. októbra) na východ Slovenska. Cieľom ich cesty v tejto časti Európy bolo spoznávať nové destinácie s potenciálom zaujať klientov na čínskom trhu. Návšteva tak nadviazala na predošlé aktivity predsedu Košického samosprávneho kraja (KSK), ktorý približne pred mesiacom absolvoval pracovnú cestu práve do Číny. „Medzi zahraničnými návštevníkmi nášho kraja dominujú, prirodzene, turisti z okolitých krajín. Našou ambíciou však je zvyšovať aj počet návštevníkov zo vzdialenejších kútov sveta. Čína je obrovský trh a preto považujem za výzvu nadväzovať spoluprácu nielen s tamojšími investormi, ale aj s tour-operátormi, ktorí k nám môžu priniesť úplne novú cieľovú skupinu,“ povedal po neformálnom prijatí čínskej návštevy na Úrade KSK predseda kraja Rastislav Trnka.
Čínska výprava sa následne vybrala spoznávať krásy Košického kraja. Začali v Košiciach, odkiaľ sa následne presunuli na Tokaj a na programe mali aj Spišský hrad, Tomášovský výhľad či najvyššiu kostolnú vežu na Slovensku v Spišskej Novej Vsi. „Osobné stretnutie a komunikácia s čínskymi hosťami je pre obe strany neoceniteľným zdrojom poznatkov. Tour-operátori majú možnosť vidieť a zažiť to, čím je naša destinácia zaujímavá. Na druhej strane od nich získavame okamžitú spätnú väzbu, zisťujeme, o aké druhy zážitkov by asi mohli mať záujem čínski turisti. Len tak je možné nastaviť produktové balíčky správne, s dôrazom na špecifiká návštevníka z Číny,“ doplnila výkonná riaditeľka Košice Región Turizmus Lenka Vargová Jurková.
Web
Facebook
Instagram
YouTube
Twitter
SoundCloud
LinkedIn
sa zaoberá destinačným manažmentom pre región Košického kraja. Členmi krajskej organizácie cestovného ruchu sú Košický samosprávny kraj a oblastné organizácie cestovného ruchu Slovenský raj a Spiš, Zemplínska oblastná organizácia cestovného ruchu a KOŠICE Turizmus.