Copy
Ak sa vám e-mail nezobrazuje správne, otvorte si online verziu.

Na najstarší európsky maratón mimoriadnym vlakom pre bežcov už z Bratislavy

BRATISLAVA, 10. september 2019 – Účastníci 96. ročníka Medzinárodného maratónu mieru sa môžu do Košíc dopraviť Maratónskym expresom. Mimoriadny vlak s programom pre bežcov i bežeckým pásom priamo na palube bude vypravený severnou trasou Bratislava - Žilina - Košice oboma smermi. Cena lístka neprekračuje bežné cestovné na tejto trase.
Bežci alebo fanúšikovia, ktorí sa v prvú októbrovú nedeľu chystajú na 96. ročník Medzinárodného maratónu mieru z iných končín Slovenska, sa môžu do Košíc prepraviť pohodlne - mimoriadnym vlakom Maratónsky expres. Novinku, ktorá mnohých športovcov odbremení od starostí s dopravou, prináša krajská organizácia cestovného ruchu Košice Región Turizmus s finančnou podporou Košického samosprávneho kraja. Vlak vyrazí z bratislavskej Hlavnej stanice v sobotu 5. októbra o 11:00 a v Košiciach by mal byť o 16:17. Opačným smerom pôjde v nedeľu 6. októbra o 16:13 z Košíc, očakávaný príchod do hlavného mesta je o 22:08. (opravený údaj z pôvodnej TS)
 
„Pri 96. ročníku najstaršieho maratónu v Európe sme sa rozhodli spojiť Košice s Bratislavou mimoriadnym Maratónskym expresom. Bežci si v ňom, okrem iného, budú môcť zabehať na bežiacom páse a pripraviť sa tak na nedeľný štart. Mimoriadny vlak ich neprivezie len na maratón, ale aj na obľúbenú Bielu noc, vďaka čomu môžu stráviť v našom kraji viac času a odniesť si viac zážitkov. Verím, že túto novinku uvítajú bežci aj návštevníci z iných kútov Slovenska a vychutnajú si tak jedinečnú atmosféru maratónskych Košíc,“ uviedol predseda Košického samosprávneho kraja Rastislav Trnka.
 
Do Maratónskeho expresu možno pristúpiť aj v staniciach po jeho trase: Trnava, Leopoldov, Trenčín, Pov. Bystrica, Žilina, Vrútky, Ružomberok, Liptovský Mikuláš, Poprad a Spišská Nová Ves. Cestovné pritom neprekračuje cenu na bežných pravidelných linkách. Je rozdelené do troch kategórii, podľa dĺžky trasy, ktorú cestujúci absolvuje, resp. východiskovej/cieľovej stanice (1.kat.: Bratislava / Trnava / Leopoldov - Košice a späť - 34€, 2. kat.: Trenčín / P. Bystrica ú Žilina / Vrútky - Košice a späť - 22€, 3. kat.: Ružomberok / L. Mikuláš / Poprad / Sp. N. Ves - Košice a späť - 12 €).
Lístky si môžu záujemcovia kupovať online, na webe maraton.kosiceregion.com
 
“Medzinárodný maratón mieru je azda najmasovejšie pravidelné podujatie, ktoré sa v našom regióne koná. Verím, že tento mimoriadny vlak zaujme vyznávačov zdravého životného štýlu a ekologického cestovania. O to viac, že sme im na cestu nachystali aj zaujímavý program. Súčasťou Maratónskeho expresu je totiž párty vagón, v ktorom budú pripravené bežecké pásy, zdravé občerstvenie a workshopy so skúsenými odborníkmi na športovú prípravu a výživu,” uviedla výkonná riaditeľka Košice Región Turizmus Lenka Vargová Jurková.

Športový fyziológ, kondičný tréner a bežec  Viktor Bielik bude hovoriť na tému: Čo by (ne)malo chýbať na tanieri maratónca a profesionálny kondičný tréner a športovec Ivan Gabovič sa zas bude venovať téme: Kondícia a beh v dlhodobej športovej príprave hobby športovcov. Workshopy sa počas jazdy z Bratislavy zopakujú viackrát, aby ich mohli komfortne absolvovať všetci cestujúci.
Cestovný poriadok Maratónskeho expresu
Web
Facebook
Instagram
YouTube
Twitter
SoundCloud
LinkedIn
sa zaoberá destinačným manažmentom pre región Košického kraja. Členmi krajskej organizácie cestovného ruchu sú Košický samosprávny kraj a oblastné organizácie cestovného ruchu Slovenský raj a Spiš, Zemplínska oblastná organizácia cestovného ruchu a KOŠICE Turizmus.