Copy
Ak sa vám obsah mailu nezobrazuje správne, otvorte si ho v prehliadači.
Prvý prázdninový víkend bude plný noviniek a prekvapení. Cestujte s nami na nové miesta a podujatia, za novými zážitkami a spoznajte všetko krásne a zaujímavé, čo Košický kraj ponúka.
Dni svätého Norberta
: podujatie, ktoré v sebe spája kultúru, históriu a poznávanie remesiel
Necelých 30 kilometrov od Košíc, pod známou Jasovskou skalou, máme v našom kraji jeden z najväčších architektonických skvostov nemalej umelecko-historickej hodnoty. Reč je o Kláštore premonštrátov. Nakoľko si Rád premonštrátov pripomína svoje 900. narodeniny, rozhodol sa ich osláviť vo veľkom a vo svojom vlastnom štýle. 3. a 4. júla otvorí brány svojho kláštora, aby napísal prvý ročník Dní svätého Norberta.
Chcem vedieť viac o podujatí
Čo navštíviť v okolí?
: Jasovská jaskyňa
Spomedzi sprístupnených jaskýň Svetového dedičstva UNESCO v destinácii sa do Jasovskej jaskyne dostanete z Košíc najrýchlejšie. Traduje sa, že jaskyňu objavil niektorý z mníchov premonštrátskeho rádu v Jasove, pričom prvé písomné zmienky o jeho existencii sa datujú do 12. storočia. S jaskyňou sa spája aj množstvo archeologických nálezov, podľa ktorých je jasné, že bola osídlená už v neolite, dokonca, niektoré nálezy poukazujú na možné krátkodobé osídlenie už v paleolite. Na stenách jaskyne nájdeme množstvo nápisov a kresieb.
Chcem o jaskyni vedieť viac
Čo navštíviť v okolí?
: Rastlinný kostol v Debradi
Na Jasovskej planine, neďaleko obcí Debraď a Drienovec, sa nachádza pozoruhodné miesto - chrám, ktorý splynul s prírodou. Drevená konštrukcia postavená na kamenných základoch stredovekej sakrálnej stavby z 15. storočia patrila kedysi premonštrátom z Jasova. Dnes patrí všetkým, ktorí ju objavia.
Chcem o kostole vedieť viac
Web
Facebook
Instagram
YouTube
Twitter
SoundCloud
LinkedIn
sa zaoberá destinačným manažmentom pre región Košického kraja. Členmi krajskej organizácie cestovného ruchu sú Košický samosprávny kraj a oblastné organizácie cestovného ruchu Slovenský raj a Spiš, Zemplínska oblastná organizácia cestovného ruchu a KOŠICE Turizmus.