Copy
Ak sa vám obsah mailu nezobrazuje správne, otvorte si ho v prehliadači.
TLAČOVÁ SPRÁVA
: Balónová fiesta prichádza po prvýkrát na Tokaj
KOŠICE/ČERHOV, 24. september 2021 - Medzinárodná Balónová fiesta Tokaj začína písať svoju históriu úvodným ročníkom v obci Čerhov na Tokaji. Po skúsenostiach s týmto netradičným podujatím v Košiciach, kde sa konalo 26 ročníkov a Veľkej Lomnici, kde prebehli 3 ročníky, sa organizátori rozhodli predstaviť balóny v ďalšom kúte východného Slovenska a rovnako upozorniť na región Tokaj v balónovej komunite doma i v zahraničí. To všetko počas najočakávanejšej udalosti regiónu – tokajského vinobrania. 

Dvanásť farebných balónov zo šiestich krajín Európy zafarbí oblohu nad Tokajom v dňoch 24. - 26. septembra 2021. Vizuálne atraktívne podujatie, ktoré zaujme malých aj veľkých láka verejnosť už niekoľko rokov. Aktuálny ročník Balónovej fiesty bude súčasťou programu Tokajského vinobrania. Na toto obľúbené podujatie s radosťou a chuťou čakajú nielen vinári, ale predovšetkým milovníci kvalitného a domáceho vína. 

Balónová fiesta Tokaj 2021 sa koná pod záštitou predsedu Košického samosprávneho kraja Rastislava Trnku a vďaka podpore z krajského grantového programu Terra Incognita. Podujatie má prispieť k rozvoju Košického kraja, posilniť atraktívnosť tohto regiónu ako turistickej destinácie a podporiť miestne služby. 

„Tokaj si väčšina ľudí spája najmä s vínom. My sa túto výnimočnú oblasť nášho kraja snažíme premeniť na miesto, ktoré si viete užiť pod zemou vo vínnych pivniciach, zo sedla bicykla a najnovšie aj z vtáčej perspektívy počas balónovej fiesty. Ak návštevník spojí všetky tieto atribúty dokopy, má viacero dôvodov zotrvať na Tokaji aj niekoľko dní. Pozývam do Čerhova všetkých východniarov – milovníkov vína, ale aj rodiny s deťmi,“ povedal predseda Košického samosprávneho kraja Rastislav Trnka. 

Balónová fiesta nie je zážitkom len vizuálnym. Organizátori dávajú priestor aj pre verejnosť, aby zažili nezabudnuteľné chvíle v koši balóna a preleteli sa ponad tokajské vinice, vinárske dvory, pivničky a vyhliadky. "Naplánované máme tri letové dni, veríme, že počasie bude priaznivé a podarí sa nám zrealizovať čo najviac letov. Balóny sa spoločne vznesú na oblohu dvakrát do dňa, po 7:00 a po 16:00 hodine. Zatiaľ máme veľmi pozitívne reakcie, čo nás veľmi teší," uviedla Zuzana Korchňaková z organizačného tímu Balónovej fiesty. Návštevníkov určite poteší aj piatková ohňová show v areáli Oddychového centra obce Čerhov. Všetky dôležité informácie o podujatí, vinobraní, ale aj možnosti letu v balóne sú prístupné na webe www.balon.sk alebo www.terraincognita.sk.

Balónová fiesta je v očiach verejnosti už dobre známa. Posledné ročníky na košickej pôde zaznamenali obrovský úspech. Vznášajúce sa balóny nad Košicami ohúrili ako samotných Košičanov, tak aj zahraničných turistov. Presun z Košíc na Tokaj a odštartovanie novej etapy Balónovej fiesty víta aj výkonná riaditeľka Košice Región Turizmus Lenka Vargová Jurková: ,,Na vinohradnícku oblasť Tokaj môžeme byť právom hrdí. Posledné roky sa tento región rozvíja tým správnym smerom. Pribúdajú ubytovacie aj stravovacie zariadenia a nové atrakcie, ktoré so sebou prinášajú autentické zážitky. Tokajské vinobranie je jedným z najočakávanejších podujatí v roku a som veľmi rada, že organizátori oboch podujatí sa spojili a využili túto príležitosť, ako program vinobrania obohatiť a priniesť návštevníkom viac ako len gastronomický zážitok.“

Na balónovej fieste za zúčastnia balóny a piloti zo Slovenska, Česka, Poľska, Maďarska, Holandska a Rakúska.

Organizátori fiesty, spoločnosť ADS ballooning, s.r.o. Košice a Balón klub Košice, ďakujú všetkým partnerom, ktorí prispeli k jeho organizácii: Košický samosprávny kraj, Obec Čerhov, Penzión, Aqua Maria Veľaty

Web
Facebook
Instagram
YouTube
Twitter
SoundCloud
LinkedIn
sa zaoberá destinačným manažmentom pre región Košického kraja. Členmi krajskej organizácie cestovného ruchu sú Košický samosprávny kraj a oblastné organizácie cestovného ruchu Slovenský raj a Spiš, Zemplínska oblastná organizácia cestovného ruchu a KOŠICE Turizmus.