Copy
Ak sa e-mail nezobrazuje správne pozrite on-line verziu.
Pozvánka na besedu

NAZRITE DO REJDOVEJ S AUTOROM MONOGRAFIE JÁNOM KOLESÁROM

 

Miesto konania: Regionálny informačný bod - podzemie Barkóczyho paláca, Hlavná 48, Košice
Dátum konania: 14. 4. 2016 o 16:00 hod.
 

Národné osvetové centrum, Slovenský národný archív, Slovenské národné múzeum a ZMOS udelilo monografii Obce Rejdová Hlavnú cenu v kategórii vedecko-popularizačná monografia – obce do 1000 obyvateľov – v súťaži Slovenská kronika 2014. Autorom textu a zostavovateľom monografie je miestny rodák Ing. Ján Kolesár.
Ide o rozsiahlu publikáciu, v ktorej sa dočítate o zaujímavej histórii a dejinách obce Rejdová od jej vzniku až po súčasnosť. Podstatnú časť monografie predstavuje popis tradičnej ľudovej kultúry, rodinných, pracovných a výročných zvykov, ľudovej slovesnosti a hudobnej tradície obce. Monografia je doplnená bohatou obrazovou dokumentáciou a viac ako 500 dobovými fotografiami z rodinných archívov obyvateľov obce. Publikácia obsahuje aj množstvo farebných fotografii ľudovej architektúry, kultúrneho a spoločenského diania v obci zo súčasnosti, ktorých autormi sú významní slovenskí fotografi.

Využite príležitosť na stretnutie s autorom monografie Jánom Kolesárom, ktoré sa uskutoční vo štvrtok 14. 4. 2016 od 16:00 v Regionálnom informačnom bode na Hlavnej 48 v Košiciach. Monografiu obce Rejdová môžete získať aj s podpisom autora!

Tešíme sa na stretnutie!

Tím Košice región turizmus

Facebook
Twitter
Google Plus
YouTube
Web
Copyright © 2016 Košice region turizmus, Všetky práva vyhradené.
Naša adresa:
Košice region turizmus
Hlavná 48
Košice 04001
Slovakia

Add us to your address book


odhlásiť sa z mailinglistu   upraviť údaje v mailingliste

 
Email Marketing Powered by Mailchimp