Copy
Ostra Zieleń, młodzieżówka Partii Zieloni
View this email in your browser

 

OSTRA ZIELEŃ

STANOWISKO

Warszawa, 29.12.2015


My, młodzi ludzie nie chcemy żyć w państwie PiS! Stanowisko Ostrej Zieleni w sprawie Trybunału KonstytucyjnegoNie chcemy żyć w państwie PiS! 

 

Stowarzyszenie Ostra Zieleń stanowczo sprzeciwia się zamachowi na niezależność Trybunału Konstytucyjnego, niszczeniu służby cywilnej oraz innym działaniom Prawa i Sprawiedliwości nastawionym na podporządkowanie instytucji państwa interesom jednej partii politycznej. Wzywamy wszystkich młodych ludzi do udziału w protestach w obronie Konstytucji. 

 

Jesteśmy organizacją, która zrzesza młodych ludzi - licealistów i licealistki, studentów i studentki oraz osoby na początku swojej ścieżki zawodowej. Dlatego dużo myślimy o przyszłości, o tym, w jakim kraju będziemy żyć za 5, 10 czy 15 lat. Jednego jesteśmy pewni: nie chcemy żyć w Polsce PiS-u - w dusznym, konserwatywnym kraju z dala od Europy. W kraju, jaki chce tu dla nas zbudować partia rządząca. 

 

Jesteśmy świadomi i świadome, że Polska, w której żyjemy, daleka jest od ideału. Angażujemy się w działalność społeczną i polityczną właśnie dlatego, że chcemy ją zmieniać - na lepsze. Chcemy, aby zapisane w Konstytucji z 1997 roku prawa były naprawdę respektowane: prawa obywatelskie, ochrona przed dyskryminacją z jakiegokolwiek powodu, prawo do ochrony zdrowia, edukacji, zaspokojenia potrzeb mieszkaniowych i wiele innych praw. Dziś niestety zbyt często cieszymy się nimi tylko na papierze. Ale zadaniem rządu powinno być napełnienie ich treścią, a nie niszczenie instytucji, która stoi na ich straży! 

 

Dlatego wzywamy wszystkich młodych ludzi do udziału w protestach w obronie Trybunału Konstytucyjnego. Rozumiemy, że wielu z Was po prostu się nie chce. Widzicie przed sobą przyszłość - pracę na śmieciowych umowach, często bez szansy na wyprowadzenie się od rodziców, a przy tym  życie bez nadziei, że państwo polskie zacznie szanować Waszą wolność i życiowe wybory. To się nie zmieni, jeśli pozostaniemy bierne i bierni. Dlatego zapraszamy Was - chodźcie z nami bronić Konstytucji!

Ostra Zieleń

Kontakt dla mediów:
Mateusz Gucwa, współprzewodniczący Ostrej Zieleni,
tel. 504 401 970
Wojciech Ługowski, wiceprzewodniczący Ostrej Zieleni, 
tel. 794 776 722
Kacper Tosik, członek Ostrej Zieleni,
tel. 530 052 849
Email
Email
WWW
WWW
Facebook
Facebook
Copyright © 2015 Partia Zieloni, All rights reserved.


unsubscribe from this list    update subscription preferences 

Email Marketing Powered by Mailchimp