Copy

 

Milí příznivci Divadla na cucky,


pozvolný rozjezd nové sezóny v příštích dnech vystřídá zběsilé tempo, ve kterém vám nedáme moc příležitostí k odpočinku. Proto budete potřebovat energii - třeba ze sladkého! Pohybové divadlo Squadra Sua otevře v úterý 20. září svoji Cukrárnu, kde budete moci zapomenout na starosti všedního dne pod závějí moučkového cukru. Sladcí umí být i Petra Dosoudilová a Jan Machalka v inscenaci Můj BF, jejíž reprízy uvedeme ve středu 21. a ve čtvrtek 22. září. A jakou roli hrálo cukroví v dějinách, na to v představení Proč kuchyň? zavzpomínají Petra Ševců, Pavla Dostálová a Miloslav Maršálek za týden, v pondělí 26. září. Sofoklova Antigona je pak sice poněkud hořký kus, ale jeho kvalitu jistě oceníte o den později, v úterý 27. září. A naše odlehčené, gastro-divadelní menu uzavírá Kabaret na cucky,  nestárnoucí inscenace, kterou máme na repertoáru již devátým rokem! Slečna Lízátko otevře svůj krámek 29. září v divadelním šapitó, postaveném tentokráte v Bezručových sadech. Více informací se dozvíte již brzy na našem facebookovém profilu.
Ve dnech 23.-25. září se koná 2. ročník knižního veletrhu LITR. Pozveme vás na vernisáž, samotný prodejní veletrh i dětské dílny! Sledujte www.litrolomouc.cz
 
28. 9. CENA VÁVLAVA BURIANA
Významnou osobnost olomouckého novináře, polonisty a básníka připomene  česko-polsko-slovenské literární klání v Den české státnosti.
 

PROGRAM X 2016


4., 6. a 7. října / 19.30 / Divadelní sál #premiera
Silvia Vollmannová a kol.: MATE
Premiéra Divadla na cucky.
 
ROOM_/ SCHOOL_/ FLAT_/ CLASS_/ SOUL_/
Autorský projekt ze života dvou vysokoškoláků – typických flákačů a pařmenů. Jejich svět se točí kolem průšvihů, které ovšem až tak typické nejsou. /_MATE /
 
Hrají: Bořek Joura a Viktor Zavadil
Režie: Silvia Vollmannová
 
Vstupné: 150 / 100 Kč
REZERVACE VSTUPENEK  4. 10.
REZERVACE VSTUPENEK  6. 10.
REZERVACE VSTUPENEK  7. 10.
 
 
 
10. října / 19.30 / Divadelní sál
Nitzan Lederman: Heart Matters
Ufftenživot: Loneliness and stuff
Hosté Divadla na cucky.
 
Heart Matters
 
Všichni jedno máme. Srdce.
 
Moje tělo je jako inteligentní pevnost. Slouží touze mého srdce se hýbat. Ráda bych zjistila, jestli může rozpohybovat i to vaše.
 
Choreografie a účinkuje: Nitzan Lederman
 
Loneliness and stuff
 
Sdílím. Jsem díl. Sdílím s tebou. Sdílím, tedy jsem. Jsi moje jistota v neklidu. Neklid v jistotě. Jsi moje já. Druhý díl. Série o dvou dílech. Jsme dílo. Detailní kresba. Prokreslenost postavy. Hlavně se nehýbej, ať to není rozmazaný. Neustálý pohyb částic. Vibrace. Hmota a nehmota. Sám jsem přišel, sám jsem, sám odejdu. Jsem díl. Díl sám o sobě. Bez pokračování. Nultá série. Sdílím. V sobě. Tedy jsem. Jsem nekonečná otázka času. Klid co na klidu nechce být závislý. Jsem dojem, který se mění. Sám se sebou všude kam se podíváš.
 
Tvůrci představení: Sára Arnstein, Jiří Šimek (Ufftenživot)
 
 
Vstupné: 150 / 100 Kč
REZERVACE VSTUPENEK
 
 
 
11. října / 19.00 / Divadelní sál
Open MIC na cucky #16
Pravidelné setkání písničkářů.
 
Hlavní host: Bob O Keeffe
 
Mladý a energický písničkář a skladatel Bob O Keeffe pochází z jihovýchodního Irska. Začal skládat na deštivém Zeleném ostrově a později i ve slunném Španělsku. Nyní žije a tvoří v Praze. V roce 2015 vydal své první EP nazvané The Longest Wait, které obsahuje sedm skladeb a hostuje na něm i Kuba Alexa aka Quite Quiet.
 

Vstupné dobrovolné.
 
 
 
12. října / 19.00 / Divadelní sál
Přehlídka rakouských krátkých filmů 2016
Österreichische Kurzfilmschau 2016.
 
Večer nejen pro fanoušky tohoto stále oblíbenějšího filmového žánru. V rámci přehlídky uvidíte tematicky rozmanité krátké filmy, které Akademie rakouského filmu zařadila do předvýběru pro nominaci na Rakouskou filmovou cenu 2016, mimo jiné i snímek Všechno dobře dopadne, za který režisér Patrick Vollrath získal Cenu za nejlepší krátký film a který byl nominován na Oscara. Filmy jsou v německém znění s anglickými titulky.
 
Tristes Déserts – A Robot´s Tale. r. Stephanie Winter (8 minut)
Alles wird gut. r. Patrick Vollrath (30 minut)
Uncanny Valley. r. Paul Wenninger (13 minut)
Liebling. r. Sebastian Schmidl (42 minut)
Schattenboxer. r. Jannis Lenz (18 minut)
 
Vstup volný.
 
 
 
13. října / 19.30 / Divadelní sál
MILEMARKER a FLIGHT 665
Koncert – pronájem.
 
MILEMARKER - synth/punk, USA
Po 11 letech vychází u Lovitt records nová deska synth-punkerů MILEMARKER nazvaná OVERSEAS. Osvědčená dvojice Dave Laney (Auxes, Challenger) a Al Burian tentokrát do týmu přizvala zpěvačku/klávesistku Lenu Kilkka a bubeníka Ezru Calea.

FLIGHT 665 - temný emo hardcore
 
Vstupné: 150 / 100 Kč
 
 
 
15. a 16. října / 14.00 / Divadelní sál #pohadka
Ulrich Hub: Tučňáci na arše
Velké tučňácké dobrodružství pro celou rodinu.
 
Bůh má plné zuby zvířat, která se jenom hádají. Velká potopa se blíží a na Noemově arše platí přísná pravidla, od každého druhu přežijí dva exempláře. Co se stane s trojicí nerozlučných přátel – tučňáků? Vhodné pro děti od 6 let a dospělé bez věkového omezení.
 
Hrají: Eliška Pavúčková, Klára Mrázková, Petra Dosoudilová / Veronika Špačková, Petra Ševců, Viktor Zavadil / Zdeněk Vévoda
 
Scéna a režie: Zdeněk Vévoda

Vstupné: 70 Kč
REZERVACE VSTUPENEK 15. 10.
REZERVACE VSTUPENEK 16. 10
 
 
 
17. října / 19.30 / Wurmova 7 #antikanacucky
Sofoklés: Antigona
Antické drama v moderním pojetí.
 
Včera skončila válka. Dnes si zametáme před vlastním prahem. Začíná hluboká rozprava o člověku, o povinnosti k sobě samému.
 
Hrají: Ondřej Jiráček, Pavla Dostálová, Bořek Joura, Zdeněk Vévoda, Petra Ševců, Adéla Poláková, Štěpán Zendulka, Jan Machalka a Samuel Samek
 
Režie: Jan Žůrek
 
Vstupné: 130 / 80 Kč
REZERVACE VSTUPENEK
 
 
 
18. října / 17.00 / Freskový sál
Večírek s večeří
Dny proti chudobě.
 
V rámci projektu Dny proti chudobě proběhne projekce filmu 10 miliard z festivalu Jeden svět, doplněná o představení a diskuzi se zástupci iniciativy Food Not Bombs Olomouc s ukázkou jejich kuchyně; účastníci mohou podpořit Food Not Bombs darem potravin, které by již sami nevyužili. Ideálně trvanlivé veganské či vegetariánské. Následovat bude koncert Ted Bundy: acoustic session.
 
Vstup zdarma.
 
 
 
20. a 21. října / 19.00 / Divadelní sál #familylunch
Thomas Bernhard: Ritter, Dene, Voss
Sourozenecká láska ve třech.
 
Dvě herečky vídeňského Josefstadtu a génius ze Steinhofu zvou k rodinnému obědu. Co jiného je filozofie než matematika? – Nejryzejší matematika!
 
Hrají: Tomáš Uher / Petr Nerušil,
Simona Vičarová, Petra Dosoudilová

režie: Petr Nerušil
 
Vstupné: 140 / 90 Kč
REZERVACE VSTUPENEK 20. 10.
REZERVACE VSTUPENEK 21. 10.
 
 
 
22. října / 19.00 / Galerie W7
Jan Krtička – Plkání
Vernisáž výstavy.
 
Jan Krtička pro svou výstavu připravil nenápadnou zvukovou instalaci, která jemně promění prostor Galerie W7. Výstavu zahájí vystoupení umělecké skupiny Ostrý zub.
 
Výstava potrvá do 8. listopadu.
 
Kurátorka výstavy: Monika Beková.
 
 
 
25. října / 19.30 / Divadelní sál
One WOnderMAN show
Improvizace v jednom člověku
 
V téhle show hlavní aktérce ještě čouhá sláma z hlavy, ale kouká kolem sebe.
 
Scénář představení neexistuje. Jedná se o improvizaci v daný okamžik, kde nic není připravené! Jediné, co je dáno, je jedna blondýnka na jevišti a Vy v hledišti. Navíc můžete do představení libovolně zasahovat a stát se spoluautory toho, co se bude dít.
 
Vstupné: 70 Kč
REZERVACE VSTUPENEK
 
 
 
26. a 27. října / 19.30 / Divadelní sál #mujbf
Silvia Vollmannová a kol.: Můj BF
Existuje přátelství mezi klukem a holkou?
 
Autorský projekt ze života mladých nejen o dospívání, zábavě a pařbách, ale hlavně o přátelství, o lásce a o něčem mezi tím. A možná i o něčem ještě víc.
 
Hrají: Petra Dosoudilová a Jan Machalka
Scénář a režie: Silvia Vollmannová

 
Vstupné: 130 / 80 Kč
REZERVACE VSTUPENEK 26. 10.
REZERVACE VSTUPENEK 27. 10.
 
 
 
31. října / 19.30 / Divadelní sál #kuchynjedivadlo
Peter Handke: Proč kuchyň?
Přímý pohled do kuchyně.
 
Divadelní meditace o kuchyni. Srdce domácnosti, které prochází časy i místy. Poetický text Petera Handkeho nastudovalo Divadlo na cucky v české premiéře. Nádobí, zavařeniny, dějiny.
 
Hrají: Miloslav Maršálek, Pavla Dostálová a Petra Ševců
Režie: Jan Žůrek
 
Vstupné: 130 / 80 Kč
REZERVACE VSTUPENEK
 
 

WORKSHOPY

 
5., 12., 19. a 26. října / 16.30 – 18.00 / Freskový sál
Žonglování s Cirkusem LeVitare
Pravidelné otevřené tréninky.
 
Pravidelné otevřené tréninky olomouckého novocirkusového seskupení, na kterých si můžete vyzkoušet práci s rozmanitým žonglérským nářadím. Otevřeno pro malé i velké!
 
Kurzovné: 30 Kč
 
 
 
6. října / 9.00-10.30 / Freskový sál
Dramatický kurz SENior - otevřená dílna
OLD´S COOL.
 
Lektorka Jana Jurkasová vám spolu s první skupinou SENiorů představí, jak dramatický kurz SENior probíhá. Skupina se schází jednou týdně pod vedením odborné lektorky a nedílnou součástí kurzu jsou i dílny a semináře pod vedením dalších zkušených lektorů z oblasti dramatického a literárního umění. Divadlo na cucky zároveň otevírá novou skupinu SENiorů pro nové zájemce. Přijďte se podívat, co dramatický kurz SENior vlastně je.
 
Vstup volný. Rezervace na adrese ol.oldscool.kurz@email.cz nebo na čísle 728 967 220.
 
Koná se v rámci mezigeneračního festivalu OLD´S COOL
(www.facebook.com/OldsCoolReFest).
 
 
 
6. října / 15.00-16.30 / Divadelní sál
Mezigenerační dílna pro prarodiče, vnuky a vnučky
OLD´S COOL.
 
Pilotní dílna workshopů pro prarodiče s dětmi. Smyslem těchto setkání bude prostřednictvím metod a postupů z oblasti dramatického umění a divadla objevit nový způsob komunikace mezi starším člověkem a dítětem. Postupně bychom rádi nabídli veřejnosti dramatický kurz, jehož cílem bude vytvořit divadelní představení s těmito věkovými skupinami. Pilotní dílna bude pozvánkou na dlouhodobý kurz, který bychom rádi zahájili v příštím roce v Divadle na cucky. Doporučený věk dětí: do 10 let.
Lektorka: Jana Jurkasová.
 
Vstup volný, nutná rezervace na adrese ol.oldscool.kurz@email.cz
nebo na čísle 728 967 220.
 
Koná se v rámci mezigeneračního festivalu OLD'S COOL
(www.facebook.com/OldsCoolReFest).
 
 
 
9. října / 18.00 – 21.00 / Freskový sál
Dancing my heart out
Workshop s Nitzan Lederman.
 
Věděli jste, že 70 % objemu našeho srdce tvoří voda?
 
V tomto workshopu poznáme a budeme dále zkoumat přirozené vlastnosti lidského srdce a budeme sledovat, jak toto soustředění ovlivní náš pohyb, naše pocity a vědomí a v neposlední řadě – tanec. Skrze řízené pohybové improvizace, fyzické cviky, práci s partnerem, diskuzi a hlavně tanec se pokusíme zaznamenat menší i větší změny, ke kterým v našem těle i mysli dochází, když veškerou pozornost věnujeme našemu srdci.
 
Nitzan Lederman
Tanečnice na volné noze, choreografka a lektorka tance.
V současné době působí v Tel Avivu, zkoumá nejrůznější metodologie vztahu těla a mysli a sleduje jejich aplikování do média současného tance a performance jako takové.
V roce 2012 absolvovala SEAD - Salzburg Experimental Academy of Dance, dále taneční workshop "Mate Asher" (2008) a studovala střední uměleckou školu Ironi Alef v Tel Avivu (2004).
Od roku 2013 spolupracuje s mnoha choreografy (Elad Shechter, Rotem Tashach, Sharona Florsheim, Daphna Horenzcik a David Gordon) v rámci Tel Avivu, dále s Shaiou Faran v Berlíně a uměleckým ředitelem Arekem Zietkem v Polsku. V roce 2009 tančila s "NetaDance company" choreografky Nety Pulvermacher v New Yorku.
V roce 2015 vytvořila sólo "Heart Matters" pro taneční festival Machol Shalem dance festival, dále ve spolupráci s Ma'ayanou Choresh "Ms. Paul Miss Catch" (2013) pro festival Intimadance a performanci "Blue" (2015) ve spolupráci s Eyalem Brombergem.
 
Kurzovné: 130 Kč
REZERVACE
 
 
 
10. října / 18.30 / Freskový sál
Studio na cucky otevírá
Úvodní lekce Studia na cucky.
 
Studio na cucky je semestrální kurz pro všechny, kteří chtějí rozvíjet své komunikační dovednosti, kreativitu i herecké jednání. Dílny budou probíhat každé pondělí od 18.30 do 20.00 pod vedením lektorů z řad Divadla na cucky.
 
Semestrální kurzovné je 1.300 Kč. Rezervace nutná předem na emailu rezervace@divadlonacucky.cz.
 
 
 

MALÍ A NA CUCKY

 
9. října / 14.00 / Freskový sál
Malý ateliér W7
Z cyklu dětských dílen Malí a na cucky.
 
V Malém ateliéru W7 se budeme věnovat písmu a typografii. Hravou formou si řekneme, co je to iniciála, verzálka, rodina písem či jaké písmo je serifové. Stanou se z nás malí kaligrafové a jako za starých časů si navrhneme a vyzdobíme vlastní originální literu.
 
lektorka: Monika Beková
 
Kurzovné: 70 Kč
REZERVACE
 
 
 
23. října / 14.00 / Freskový sál
Malí loutkáři
Z cyklu dětských dílen Malí a na cucky.
 
Dílna dětem nabízí možnost osvojit si základy vedení loutky. Společně s dětmi si vyrobíme jednoduchou loutku a vdechneme jí život. Staneme se loutce rádcem, rodičem i kamarádem. Otevřeme prostor pro nesmírnou moc fantazie.
 
lektorka: Jana Jurkasová
 
Kurzovné: 70 Kč
REZERVACE
 
Facebook
Facebook
Twitter
Twitter
Instagram
Instagram
Website
Website
Redaktor newsletteru: Zdeněk Vévoda


This email was sent to <<Email>>
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
Divadlo na cucky · Dolní náměstí 42 · Olomouc 779 00 · Czech Republic

Email Marketing Powered by Mailchimp