Copy

 

Milí příznivci Divadla na cucky,


nebudeme se šířit o tom, jak pomalu končí léto a s ním i divadelní prázdniny. Jistě jste si totiž všimli, že Divadlo na cucky kulturničilo (nebo spíše kulturu-činilo) i v minulých dvou měsících - vedle uměleckých rezidencí na domovské scéně a na Kruhovském mlýně u Laškova stojí za zmínku především úspěšný první ročník příměstského divadelního tábora, na který budou jeho malí účastníci jistě ještě dlouho vzpomínat a my věříme, že řadu z nich přivítáme na "Wurmovce" i příští rok.

Do té doby nás čeká celá řada pravidelných událostí, reprízy oblíbených titulů DNC a premiéry nových, exkluzivní nabídka hostů atd. A začínáme zostra hned v září - Galerie W7 připravuje hned tři výstavy, podruhé se uskuteční knižní veletrh autorských a uměleckých publikací LITR, na rezidenci u nás pobydou Squadra Sua a kromě work in progress prezentace pozvou zájemce na workshop tance, mimu i klaunství, A Studio Rubín upozorní, že houbařská sezóna je v plném proudu i v Praze a významnou olomouckou osobnost - Václava Buriana - připomene v den státního svátku česko-polsko-slovenské literární klání.

Náš program není jen o divadle, to už jste si asi všimli. Kdybyste ho měli málo, rádi Vás uvidíme na představeních Můj BF, Proč kuchyň? nebo Antigona. V každém případě se ale snažíme o veškerém divadelním i nedivadelním dění referovat prostřednictvím sociálních sítí, jak upozorňuje i náš letošní "hashtag" vizuál. Budeme rádi, když se i vy podělíte o své zážitky z Divadla na cucky a své příspěvky označíte #nacucky. A kdo ví, třeba se zrovna vaše fotka objeví na plakátu pro příští měsíc...
 

PROGRAM IX 2016


5. září / 18.00 / Galerie W7
Fenomén Gemer
vernisáž výstavy

„Fenomén Gemer“ je název mladého keramického symposia, kterého se účastní mladí výtvarníci a studenti ze zemí V4. Symposium se pořádá každé dva roky (od roku 2009) na jižním Slovensku. Tvořivá práce je soustředěna do ložisek bohatých na keramické materiály. Výstava představí prostřednictvím velkoplošných fotografií výsledky prací vybraných autorů symposia.
 
Výstava probíhá od 6. do 21. září 2016.
 
Kurátoři výstavy: Veronika Selingerová, Rudolf Malacký a Michal Kusik
 
 
 
8. září / 19.00 / Galerie W7
Anna Ronovská - All you need is Love
vernisáž výstavy

V kresbách Anny Ronovské se protíná středověký a raně renesanční spiritualismus madon s dítětem se zdánlivě protipólným světem komiksu. Spojením holčičky z mangy a drapérií od Jana van Eycka vzniká prostor pro eklektické hry, kolážový způsob kresby a nečekaná překvapení výrazu.
 
Výstava probíhá od 9. do 21. září 2016.
 
Kurátorka výstavy: Monika Beková
 
 
 
19. září / 19.30 / Divadelní sál
A Studio Rubín – Hubte trampy, serou v lese aneb z cancáku René Ilči Baumana
host Divadla na cucky
 
„Ukážu Vám stezku, která Vás zavede tam, kde poznáte pravou cenu přátelství.“

Dramatizace vzpomínek o dospívání na hranici mezi Košířema a Smíchovem, o nalezení krásy přírody při prvním přespání v Prokopském údolí, o zásadách českého trampingu, o nekonečné hloubce noční oblohy, o posvátném ohni, o pravém přátelství a romantice ešusů, ale i o první lásce v době, kdy už je dávno pozdě.
 
Hrají: Jiří Panzner, Lukáš Příkazký, Jiří Štrébl, Lenka Zahradnická a David Oupor
Text: Ondřej Novotný
Výprava: Mariana Kuchařová
Ozvuky lesů: René Ilči Bauman a David Šedý vlk Oupor
Režie: Jan Frič
 
Vstupné: 150 / 100 Kč
REZERVACE VSTUPENEK
 
 
 
20. září / 19.30 / Freskový sál
Squadra Sua – Cukrárna
work in progress prezentace
 
Sladké zapomenutí pod závějí moučkového cukru v cukrárně, kde nikdy nezavírají.
 
Detailní načančanost zákusků a dortíků jako namalovaný obličej prodejné ženy. Místo, kde se vteřiny a minuty a hodiny táhnou jako domácí žužu. Rozjuchaná jedlá barviva v podání souboru pohybového divadla Squadra Sua.
 
vstupné: 50 Kč
REZERVACE VSTUPENEK
 
 
 
21. a 22. září / 19.30 / Divadelní sál
Silvia Vollmannová a kol.: Můj BF
#mujbf
 
Existuje přátelství mezi klukem a holkou?
 
Autorský projekt ze života mladých nejen o dospívání, zábavě a pařbách, ale hlavně o přátelství, o lásce a o něčem mezitím. A možná i o něčem ještě víc.
 
Hrají: Petra Dosoudilová a Jan Machalka
Hudba: Jan Plíhal
Výprava: Krista Ketmanová
Scénář a režie: Silvia Vollmannová
 
Vstupné: 130 / 80 Kč
REZERVACE VSTUPENEK  21. 9.
REZERVACE VSTUPENEK  22. 9.
 
 
 
23. - 25. září / Wurmova 7
2. LITR
Knižní veletrh autorských a uměleckých publikací

Prodejní veletrh:
pátek 23. září, 10.00–20.00
sobota 24. září, 10.00–16.00

LITR se zaměřuje na publikace vydávané malými nezávislými nakladateli nebo vlastním nákladem. Zajímá se o autorské a ilustrované knihy, komiksy, originální kancelářské potřeby a další alternativní knižní formy autorského či uměleckého charakteru.

Veletrh je doplněn o doprovodný program, který zahrnuje prezentace prodejců, workshopy zaměřené na práci s papírem a knihou, tvůrčí dílny pro děti, výstavy a koncerty.
 
 
 
23. září / 20.00 / Galerie W7
LITR
vernisáž výstavy

Výstava proběhne v rámci knižního veletrhu autorských a uměleckých publikací LITR (23. – 25. září). Tematicky se vztahuje k výtvarnému řemeslu a ruční výrobě, která je spjata s výrobou autorských knih – ke knižní ilustraci, typografii a grafickému designu.
 
Výstava probíhá od 24. září do 16. října.
 
Kurátor výstavy: Alexandr Jančík
 
 
 
24. září / 10.00 – 11.30 / Wurmova 7 – PAF Room
25. září / 14.00 – 15.30 / Wurmova 7 – PAF Room
Malí a na cucky: Mililitr
dětská dílna
 
Workshop ve spolupráci s knižním veletrhem LITR nabízí možnost stát se ilustrátory a knihaři v jednom. Flipbook stojí na hranici knihy a animace, kdy se rozhýbávají nakreslené ilustrace na jednotlivých listech rychlým listováním. Ve workshopu si projdete celým procesem vzniku knihy od její výroby až po doplnění o autorské ilustrace v podobě flipbooku. Druhý den se zaměříme na komiks, který posouvá ilustrátorské dovednosti na hranici filmu, kde se pomocí obrázků a minima textu rozkresluje příběh více detailně.
 
Lektor: Pavla Baštanová
 
VSTUP ZDARMA
 
 
 
26. září / 19.30 / Divadelní sál
Peter Handke: Proč kuchyň?
přímý pohled do kuchyně
 
Divadelní meditace o kuchyni. Srdce domácnosti, které prochází časy i místy. Poetický text Petera Handkeho nastudovalo Divadlo na cucky v české premiéře. Nádobí, zavařeniny, dějiny.
 
Hrají: Miloslav Maršálek, Pavla Dostálová a Petra Ševců
Režie: Jan Žůrek
 
Vstupné: 130 / 80 Kč
REZERVACE VSTUPENEK
 
 
 
27. září / 19.30 / Wurmova 7
Sofoklés: Antigona
antické drama v moderním pojetí
 
Včera skončila válka. Dnes si zametáme před vlastním prahem. Začíná hluboká rozprava o člověku, o povinnosti k sobě samému.
 
Hrají: Ondřej Jiráček, Pavla Dostálová, Bořek Joura, Zdeněk Vévoda, Petra Ševců, Adéla Poláková, Štěpán Zendulka, Jan Machalka a Samuel Samek
 
Vstupné: 130 / 80 Kč
REZERVACE VSTUPENEK
 
 
 
28. září / 15.00 / šapitó na nádvoří W7
Cena Václava Buriana
česko-polsko-slovenské literární klání
 
Mezinárodní odborná jury (za účasti primátora města Antonína Staňka) nominovala trojici básníků a básnířek: Milan Děžinský, Marie Iljašenko, Jerzy Jarniewicz. Nominovaní budou číst své básně, jury o nich bude veřejně diskutovat. V českých zemích jde o ojedinělý pokus jak nově definovat literární soutěž; v intencích života a díla novináře, polonisty a básníka Václava Buriana (1959–2014).

VSTUP ZDARMA
 
 
 

PŘIPRAVUJEME

 
4., 6. a 7. října / 19.30 / Divadelní sál
Silvia Vollmannová: Roommate
premiéra Divadla na cucky
 
Příběh sdíleného pokoje a jeho nájemníků. Dva typičtí vysokoškoláci, trochu flákači a trochu požitkáři, jejichž svět se točí kolem večírků i průšvihů. Pak se ale ukáže, že jejich život možná není až tak typický.
 
Hrají: Bořek Joura a Viktor Zavadil
Režie: Silvia Vollmannová
 
Vstupné: 150 / 100 Kč
REZERVACE VSTUPENEK  4. 10.
REZERVACE VSTUPENEK  6. 10.
REZERVACE VSTUPENEK  7. 10.
 
 
 
 
10. října / 18.00 / Divadelní sál
Studio na cucky otevírá
divadelní kurz
 
Studio na cucky je otevřené všem, kteří se chtějí rozvíjet v komunikaci, prezentaci a poznat základy hereckého tréninku. Pod vedením lektorů z řad Divadla na cucky se bude konat každé pondělí od 18 hodin (říjen - prosinec). Celkem 10 lekcí za 1.300 Kč. Rezervace nutná předem na emailu rezervace@divadlonacucky.cz.
 
 
 

WORKSHOPY

 
14., 21. a 28. září / 16.30 – 18.00 / Freskový sál
Žonglování s Cirkusem LeVitare
pravidelné otevřené tréninky
 
Pravidelné otevřené tréninky olomouckého novocirkusového seskupení, na kterých si můžete vyzkoušet práci s rozmanitým žongléřským nářadím. Otevřeno pro malé i velké!
 
Kurzovné: 30 Kč
 
 
 
18. září / Divadelní sál / 16.00 – 19.00 hodin
Workshop se Squadra Sua
workshop pohybového divadla
 
Umělci, kteří ve své tvorbě mísí principy tance, mimu i klaunství vás nechají nahlédnout do své kuchyně. Workshop probíhá v rámci rezidence Squadra Sua v Divadle na cucky.
 
Kurzovné: 120 Kč
REZERVACE

 
Facebook
Facebook
Twitter
Twitter
Instagram
Instagram
Website
Website
Redaktor newsletteru: Zdeněk Vévoda


This email was sent to <<Email>>
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
Divadlo na cucky · Wurmova 7 · Olomouc 779 00 · Czech Republic

Email Marketing Powered by MailChimp