Copy

 

A jaký sen je váš - divácký?


V březnu chceme naše příznivce zdrtit, zmást a strhnout do víru skvělých událostí. Tento týden odpremiérujeme titul Ole je frajer, který zasáhne všechny, kdo byli někdy v životě zmateni a na rozcestí. 1. nebo 2. března zajděte na reprízu, věříme spolu s Olem, že vše dobře dopadne.

V představení Erben:Sny pokračují Handa Gote ve zkoumání evropské imaginativní tradice a lokálních inspiračních zdrojů. Vycházejí z krátkého textu K. J. Erbena, ve kterém popisuje své sny, a z některých dalších textů českého romantismu. Jedno z nejzajímavějších českých alternativních divadel u nás vystoupí 20. března.

Někdo má rád plesy načančané a nablýskané, my vás zveme na ples opravdu poctivý, echtovní. Na ples, který dnes už zažijete jen na hanácké dědině. A nemusíte daleko, v Hejčíně se nachází známá hospoda U Pelikána s velkým sálem. 25. března sem přivezeme příjemnou hudbu, výřečné moderátory, uvidíte folklorní tance, dáte si škvarky, guláš nebo točené litovelské.

Omámeni kouzlem hejčínského kulturáku, zatoužíte se sem jistě vrátit dva dny po plese. Olomouc ještě neviděla představení pražského Divadla Vosto5, Dechovku. Ta ohromila diváky i kritiky po celé ČR a svým početným obsazením, silným tématem i zapojením autentických prostor slibuje skutečný zážitek.
sdílej s přáteli na FB
přepošli newsletter známým

Trojkoncert
pro Na cucky


Tři skvělé kapely se 11. března potkají na Wurmovce, aby zahrály pro naše divadlo. Hope Astronaut, Plum Dumplings a Mi Martef.
 
Chci vědět víc

BŘEZEN V DIVADLE NA CUCKY 

1. a 2. března / 19.30 / Divadelní sál #novinka
Ole je frajer
Je mi 25 a špatně to zvládám.
 
Dramatizace románu Erlenda Loea Naivní. Super.
 
Ole bydlí v Oslu. Je mu právě 25 let. Jeho jméno se čte Ůle. Tak to říkají v Norsku. Ole se cítí být na dně. I když má Bratra, rodiče a dva kamarády, jednoho dobrého a jednoho špatného. Ole to ještě neví, ale bude mít nějaké trable s časem a prostorem. Má několik přání, která už zná a taky několik, na která musí ještě přijít. Ale určitě by si přál věřit, že všechno dobře dopadne.
 
„Občas závidím zlatým rybičkám. Ty mají určitě paměť jen pár vteřin. Všechno prožívají poprvé. Pokaždé. Život pro ně musí být jedním dlouhým slunečným příběhem.“
 
Režie: Zuzana Burianová
Dramaturgie: Barbora Schneiderová
 
Hrají: Michal Lurie, Simona Vičarová, Michal Necpál

Vstupné: 150,- / 100,- Kč
REZERVACE 1. 3.
REZERVACE 2. 3.
 
 
 
6. března / 19.30 / Divadelní sál #mate
Silvia Vollmannová a kol.: MATE
Zažij výšku!
 
Bořek a Viktor jsou parťáci, kteří se potkali v prváku na kolejích a protloukli se vysokoškolským studiem až ke státnicím. A jak to dopadlo?
 
Komedie ze života dvou vysokoškoláků, která (ne)končí diplomem.
 
Hrají: Bořek Joura a Viktor Zavadil
Režie: Silvia Vollmannová
 
Vstupné: 150 / 100 Kč
REZERVACE
 
 
 
11. března / 18.00 / Divadelní sál
Hope Astronaut & Plum Dumplings & Mi Martef
Benefiční koncerty pro Divadlo na cucky v jednom večeru.

Hope Astronaut:

Olomoucká folk-rocková kapela Hope Astronaut hraje hudbu vycházející především ze zahraničních kořenů a od roku 2009 zraje jako víno. Její písně obsahují jak akustický nádech, tak rockové koření.

Plum Dumplings:

Kapela Plum Dumplings brázdí už více než pět let nejen brněnské kluby a vplouvá do nich se svým osobitým pojetím alternativního rocku. Styl kapely dotváří střídání francouzských a českých textů, které lehce odkazují na francouzský šanson.

Mi Martef:

Mi Martef je první plzeňský kosmopolitně-liberální klezmer band hrající moudré i rozverné židovské písně. Repertoár kapely se klene od Birobidjanu, přes Belz až po sefardské Toledo.

Koncerty se konají na podporu Divadla na cucky.
Koupí vstupenky podpoříte olomouckou nezávislou scénu.

Doporučené vstupné: 200 Kč
 
 
 
15. března / 19.30 / Divadelní sál
Ufftenživot – KEEP CALM
Work in progress prezentace.
 
Měli bychom být opravdu v klidu? Reflektujeme minulost, abychom chápali současnost! Ukázka z průběhu zkoušení nového projektu souboru UFFTENŽIVOT.
 
 
Vstupné: 50 Kč
REZERVACE
 
 
 
16. března / 19.00 / Divadelní sál
Open Mic #18
Pravidelné setkávání písničkářů.
 
Hlavní host: Šarivary.
 
Vstupné dobrovolné.
 
 
 
18. března / 9.30 / Divadelní sál
Čtvrtlístek 2017
VI. ročník Memoriálu Rosti Čtvrtlíka.
 
Pražský herec, olomoucký rodák, který vstoupil do povědomí veřejnosti především jako dabér (Chandler v seriálu Přátelé). Soutěžní přehlídka mladých recitátorů je určena pro studenty středních škol a gymnázií a hledá nové divadelní talenty.
V rámci přehlídky vystoupí soubor Slovanský tyátr s představením Maryša.
 
Vstup volný.
 
 
 
20. března / 19.30 / Divadelní sál
Handa Gote – Erben:Sny
Host Divadla na cucky.
 
V představení Erben:Sny pokračují Handa Gote ve zkoumání evropské imaginativní tradice a lokálních inspiračních zdrojů. Vycházejí z krátkého textu K. J. Erbena, ve kterém popisuje své sny, a z některých dalších textů českého romantismu. Téměř nic z toho však v představení nezazní.
 
Erben: Sny se také inspiruje lidovým divadlem, folklorními tradicemi či vesnickým ochotnickým divadlem. Typické masopustní figury zde ožívají v neobvyklých souvislostech. Technologie jsou v představení redukovány na několik bazálních prvků: mikrofon, mechanický gramofon, jednoduchý projektor se skleněnými negativy. Podobně jako v předchozích představeních a především v zatím poslední inscenaci Mutus Liber (2015), klade i nyní skupina Handa Gote důraz na „rukodělnost“. Ruční práce je východisko, k němuž se autorská skupina opakovaně vrací a rozvíjí je. Vedle lidových inspirací nyní Handa Gote sahají také k surrealistické imaginaci filmů Alejandra Jodorowského.
 
Autorský tým: Švábová, Procházka, Smolík, Dörner, Hybler
 
Vstupné: 150 / 100 Kč
REZERVACE
 
 
 
22. března / 19.00 / Galerie W7
Radek Čák – Cena kritiků
Vernisáž výstavy.
 
Píle a pracovitost dávají vzniknout obrazům, které nemají daleko k výtvorům oceňovaným přísnou kritikou! Radek Čák, duchem stále přimknutý k nejprogresivnější linii v současné malbě, v Galerii W7 představí svou koncentrovanou malířskou smršť, kde rozechvělou linku vkusně střídá pevná linie, expresivní dripping doplňuje přísný gradient.
 
Po vernisáži bude následovat prezentace tvorby.
 
Výstava potrvá do 17. dubna 2017.
 
Kurátorka: Monika Beková.
 
Vstup zdarma.
 
 
 
24. března / 18.00 / Divadelní sál
Manťáci
Závod na směšných vozítkách napříč barevnou a nepředvídatelnou Indií.
 
Adrenalinový, bláznivý, dechberoucí, smrtelně nebezpečný - i tak by se dal popsat závod na směšných vozítkách napříč barevnou a nepředvídatelnou Indií. V zemi, kde tvorbu pravidel silničního provozu bere každý do svých rukou a vydat se autem na vozovku vyžaduje velkou dávku odvahy a kvalitní pojištění, je závod v tuktucích opravdu ztřeštěný nápad. Ovšem Manťáci, tři odvážní kluci z Olomouce, se nedali odradit a tento bláznivý závod absolvovali.
 
V rámci Jednoho světa proběhne přednáška a premiéra celého filmu.
 
Vstup zdarma.
 
 
 
25. března / 19.30 / U Pelikána #plesnacucky
8. OPRAVDU POCTIVÝ REPREZENTAČNÍ PLES NA CUCKY
Tradiční ples v ultra tradičním prostředí.
 
Tradiční akce na tradičním místě. Tentokrát v Hejčíně U Pelikána! Večerem vás provedou Petra Ševců a Ondřej Jiráček, kromě DJů se můžete těšit na hudební formaci Golden Delicious, připravili jsme soutěže o ceny i pořádný hovězí guláš.
 
Vstupné: 250 Kč (místenka), 190 Kč (bez místenky)
Předprodej v Divadle na cucky před každým představením nebo v prodejně UPoint na Horním náměstí.
 
 
 
27. března / 19.30 / U Pelikána
Divadlo Vosto5 – Dechovka
 
Lidé se mění, dechovka zůstává.

Hospoda, divadlo, tancovačka … v režii Jiřího Havelky.

Příběh jednoho malého městečka, kde se zdánlivě zastavil čas. Jedna hospoda, jedna událost a lidé, kteří by rádi zapomněli. Ale ono to bohužel nejde. Oběti dostihly své vrahy, které nikdo nezná. Anebo se někdo přece jenom najde?

Stalo se roku 1923. Stalo se roku 1945. Stalo se včera. Děje se pořád. Dokument o historii, který je víc než jen dokumentem o nás. Když se rozdírají staré rány, když se hledají viníci, je potřeba vykopat a spočítat kosti. Chcete vědět, jak by vám bylo na tancovačce po druhé světové válce? Viděli jste už někdy slavnostní otevření sokolovny? A přejete svým nepřátelům pomník? Přijďte to zažít.

Scénář: Jiří Havelka a Karel František Tománek
Režie: Jiří Havelka
Producent: Petr Prokop a Vosto5

Dramaturgie: Marta Ljubková a Karel František Tománek
Výprava: Antonín Šilar
Kostýmy: Andrea Králová
Hudba: Jan Kalina (Sto zvířat)
Choreografie: Dora Sulženko Hoštová
Produkce a technické spolupráce: Bára Kalinová, Jeník Bubal, Renata Prokopová, Jeník Tyl
Hrají: Marie Ludvíková, Ján Sedal, Tomina Jeřábek, Ondřej Bauer, Philipp Schenker, Jan Kalina, Monika Načeva, Petr Prokop, Dora Sulženko Hoštová, Halka Třešňáková, Ondřej Cihlář, Daniela Voráčková/Petra Lutigová, David Dvořák, Lucie Plachá, Karolína Gilová, Radim Klásek, Vojtěch Fülep/Radim Peška, Matěj Halaš, Mikoláš Nop, Pavel Herzog, Martin Líska, Evžen Zdráhal, Jan Pospíšil, Jana Altmannová, Jiří Altmann, Marta Ljubková/Renata Prokopová, Noemi a Joel Sidonovi.
 
 
Vstupné: 350 / 290 Kč
REZERVACE
 
Předprodej v Divadle na cucky před každým představením nebo v prodejně UPoint na Horním náměstí.
 
 
 
28. března / 19.00 / Divadelní sál
Tomáš Palucha a Rutka Laskier
Koncerty emo / hardcore / post-rock.
 
 
 
29. března / 19.30 / Divadelní sál #kuchynjedivadlo
Peter Handke: Proč kuchyň?
Přímý pohled do kuchyně.
 
Divadelní meditace o kuchyni. Srdce domácnosti, které prochází časy i místy. Poetický text Petera Handkeho nastudovalo Divadlo na cucky v české premiéře. Nádobí, zavařeniny, dějiny.
 
Hrají: Miloslav Maršálek, Pavla Dostálová a Petra Ševců
Režie: Jan Žůrek
 
Vstupné: 130 / 80 Kč
REZERVACE
 
 
 
30. března / 19.00 / Divadelní sál
Závěrečné vystoupení ImproAcademy Olomouc
Představení účastníků kurzů divadelní improvizace.
 
 
Po takřka tříměsíčním kurzu divadelní improvizace vystoupí účastníci lekcí se svými dovednostmi, které si osvojili a naučili se je. Uvidíte praktické využití rýmování, zpěvu, tvorby příběhu a to vše s tématy, která zadáte Vy, diváci. Protože bezprostřednost a rychlost reakcí je to, co hraje v improvizaci prim.
 
 
Vstupné: 50 Kč
REZERVACE
 
 
 
 
 

WORKSHOPY

 
5. března / 14.00 / Freskový sál
Malí nahlas
Z cyklu dětských dílen Malí a na cucky.
 
 
Děti se seznámí se základními aspekty fotografického obrazu a budou vytvářet fotografie pomocí vlastního fotoaparátu (mobilního telefonu nebo jakéhokoli jiného digitálního přístroje, který umožňuje zachycení a okamžité zobrazení snímku). Své pochopení si ověří na hodnocení prací ostatních. Podmínkou účasti je vlastní chytrý telefon nebo fotoaparát a kabel pro připojení k počítači. (90 minut)
 
 
Vhodné pro děti od 6 do 12 let.
 
Lektorka: Helena Fikerová
 
Kurzovné: 70 Kč
REZERVACE
 
 
 
18. - 19. března / Freskový sál
Intenzivní kurz současného tance
 
Podstatou contemporary dance je práce s tělem jako s přirozeným nástrojem. Skrze tanec se učíme vnímat tělo v jeho komplexnosti a intenzitě. Klade se důraz na individualitu tanečníkova projevu, jeho vlastní prožívání a rozvoj jeho osobnosti obecně.
Intenzivní kurz bude koncentrovaným mixem všech principů contemporary dance  (práce s těžištěm, gravitací, protažením a uvolněním) zhuštěným do dvou nabitých dnů.
 
sobota 18. 3.: 10.00 – 15.00
neděle 19. 3.: 9.30 – 12.30
 
Lektorka: Kateřina Višinská
 
Kateřina studovala v letech 1999–2001 na taneční konzervatoři Duncan Centre v Praze, kde se v rámci studia seznámila s lektory z Holandska, Německa a Velké Británie. Absolvovala workshopy u Felixe Ruckerta (Německo), Davida Zambrana (Nizozemí/Venezuela-USA), Christiny McNut (Kanada) a dalších. Má mnohaleté zkušenosti s vedením kurzů pro začátečníky, mírně a středně pokročilé. V letech 2004 – 2007 vedla kurzy současného tance pro studenty Univerzity Palackého v Olomouci. Tuto výuku znovu obnovila v roce 2014. Je bývalou ředitelkou festivalu Česká taneční platforma.
 
Kurzovné: 490 Kč
REZERVACE
 
 
 
19. března / 14.00 / Freskový sál
Malí loutkáři
Z cyklu dětských dílen Malí a na cucky.
 
Dílna dětem nabízí možnost osvojit si základy vedení loutky. Společně s dětmi si vyrobíme jednoduchou loutku a vdechneme jí život. Staneme se loutce rádcem, rodičem i kamarádem. Otevřeme prostor pro nesmírnou moc fantazie. (90 minut)


Vhodné pro děti od 6 do 12 let.
 
Lektorka: Jana Jurkasová
 
Kurzovné: 70 Kč
REZERVACE


 

Facebook
Facebook
Twitter
Twitter
Instagram
Instagram
Website
Website
Newsletter pro vás připravil Zdeněk Vévoda


This email was sent to <<Email>>
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
Divadlo na cucky · Dolní náměstí 42 · Olomouc 779 00 · Czech Republic

Email Marketing Powered by Mailchimp