Copy

 

Chcete se podívat dovnitř?


V pátek 7. dubna spustíme dárcovskou kampaň k otevření nového kulturního centra na olomouckém Dolním náměstí. Každý příspěvek bude řádně odměněn a je jen na vás, jaký dáreček si vyberete. A abyste věděli, na co přispíváte, vezmeme vás dovnitř. Dozvíte se kde bude kavárna, ukážeme vám velký i malý sál, hereckou šatnu, zázemí. Jaké akce vás na "Dolňáku" čekají?

Ve spolupráci s Česko-německým kulturním jarem pořádáme festival Víkend v centru, v rámci kterého oživíme několik prázdných obchodů místními iniciativami. Více informací postupně najdete ZDE. Součástí akce bude také dočasné zpřístupnění našeho budoucího sídla na Dolním náměstí. Chystáme řadu zajímavých akcí!

XY 2017. Výstavy s procházkou - procházka vernisážemi. Úspěšný společný projekt olomouckých nezávislých galerií pokračuje dalším ročníkem a nemůže odstartovat jinde, než právě na Dolním nám. č. 42, kde se na podzim spolu s divadlem otevře také nová galerie současného výtvarného umění.
Chci vědět víc

8. reprezentační
OPRAVDU POCTIVÝ
ples na cucky


Už v sobotu 25. března od 19.30
v Restauraci U Pelikána
v Olomouci-Hejčíně!


Hoďte se do gala, připravte se na skvělou tancovačku, výborný guláš
a na hospodu, která zažila stovky plesů!

A koho uvidíte na plese? 

Divadlo Vosto5:

DECHOVKA


Chcete vědět, jak by vám bylo na tancovačce po druhé světové válce? Viděli jste už někdy slavnostní otevření sokolovny? A přejete svým nepřátelům pomník? Přijďte to zažít.

V pondělí 27. března od 19.30
v Restauraci U Pelikána
v Olomouci-Hejčíně.


Vstupenky stále k dispozici, navštivte prodejnu UPoint, Horní nám. 12. 
sdílej s přáteli na FB
přepošli newsletter známým


DUBEN V DIVADLE NA CUCKY

 
 
3. dubna / 17.00 / Divadelní sál
Autorské čtení Valerie Fritsch
Česko-německé kulturní jaro 2017.
 
Rakouská autorka Valerie Fritsch (*1989) se románem Winters Garten rázem vyhoupla mezi „nejzajímavější mladé německy píšící autorky současnosti“. Literární kritiku nezaujal ani tak děj románu, který vychází ze schématu vývojového románu kombinovaného s románem katastrofickým, jako především autorčino vyspělé jazykové ztvárnění.
 
Vstup volný.
 
 
 
7. - 9. dubna / Dolní náměstí 42
Víkend v centru
Pojďme spolu zažít víkend v centru.
 
Pojďme se zabydlet v centru. Pojďme se setkávat a otevřeme centrum kultuře. Více informací na www.divadlonacucky.cz.
 
Vstup volný.
 
 
 
10. dubna / 18.00 / Divadelní sál
Olomouc jako mystická křižovatka
Česko-německé kulturní jaro 2017.
 
Přednáška Martina Jirouška. Erich Hanussen – jasnovidec, Edgar G. Ulmer – filmař, Franz Spunda – spisovatel, trojice velmi pozoruhodných osobností spjatá s Olomoucí vás seznámí s mystickými aspekty jednoho malebného moravského města. Jak s tím souvisí čarodějnické procesy nebo nálezy obávaného vampyrismu a magie? Židovské, česko-německé či česko-rakouské kořeny všech tří person nás nenechají na pochybách o jejich výjimečném postavení, jedinečném géniu loci a unikátním časoprostoru počátku 20. století.
 
 
Vstup volný.
 
 
 
11. dubna / 18.00 / Freskový sál
Jaroslav Rudiš a Martin Becker:  O vlacích, kufrech a hospodách
Česko-německé kulturní jaro 2017.
 
Autoři se znají více než deset let. Během čtení budou mluvit o nejdůležitějších zastávkách svého česko-německého přátelství a vyprávět o zážitcích z cest v různých jídelních vozech evropských dálkových vlaků. Přečtou také své nové, doposud nezveřejněné historky. Martin Becker kromě toho představí úryvky ze své knihy „Gebrauchsansweisung für Prag und Tschechien“ a podá zprávu o ztraceném kufru mezi Slovenskem a Německem, zatímco se s Jaroslavem Rudišem vydáme do sauny a samozřejmě také do hospody. Na závěr se můžeme těšit na exkluzivní česko-německé překvapení.
 
Vstupné dobrovolné.
 
 
 
13. dubna / 16.00 / Dolní náměstí 42
Studio na cucky – Dolní k vám promluví německou poezií
Česko-německé kulturní jaro 2017.
 
Performance členů Studia na cucky oživí Dolní náměstí současnou německou poezií. Vdechneme život centru. Vdechneme jej poeticky.

Režie: Jan Žůrek, dramaturgie: Petra Ševců

Vstupné dobrovolné.
 
 
 
18. dubna / 19.30 / Divadelní sál
Slovosledi a dcery 50. let – Zrezivělé dětství
Skutečné příběhy dětí politických vězňů.
 
Může dětství zrezivět? Pokud ze dne na den zmizí z našeho života milovaná bytost, pak se strojek v hodinkách dětství zasekne a všechno je najednou jiné. Vyprávění o dětech, jejichž rodiče se v 50. letech 20. století stali obětí politických procesů. O jejich snech a přáních a o tom, jak jiný je svět, do kterého jsme se narodili my.

Lektorka: Barbora Schneiderová
Vypráví: Eva Burešová, Markéta Holá, Petra Horváthová
 
Vstupné: 140 / 90 Kč
REZERVACE
 
 
 
20. dubna / 16.00 / Dolní náměstí 42
XY 2017
Výstavy s procházkou / procházka vernisážemi.
Společný projekt olomouckých nezávislých galerií.
 
XY je jedinečná kulturně-umělecká událost. Návštěvníci na procházce městem putují alternativními výstavními prostory a nezávislými galeriemi Olomouce a setkávají se s různorodými způsoby prezentace současného umění. Výstavy a instalace jsou často koncipovány jako site-specific, tedy připravovány přímo na míru jednotlivým místům. Letošní ročník procházky s vernisážemi představí tvorbu umělců z Ústí nad Labem. Během jednoho odpoledne proběhne v sedmi nezávislých galeriích sedm vernisáží současných umělců, kteří působí či působili na ústecké umělecké scéně.
 
Na události participují Galerie XY, Galerie Nahoře, HROB, Vitrína Deniska, Hidden Gallery, Galerie W7, Galerie Monitor, kulturní a komunitní prostor W7 a Klub Vertigo.
 
Kurátoři a dramaturgové: Monika Beková, Alexandr Jančík, Filip Kartousek, Nela Klajbanová, Marie Meixnerová, Radim Scholaster, Pavel Šuráň.
 
Vstup volný, start na Dolním náměstí 42.
 
 
 
21. dubna / 19.30 / Divadelní sál
Silvia Vollmannová a kol.: MATE
Jaký je život na vysoké?
 
Divadlo ze života dvou vysokoškoláků – typických flákačů a pařmenů. Jejich svět se točí kolem průšvihů, které ovšem až tak typické nejsou.
 
Hrají: Bořek Joura a Viktor Zavadil
Režie: Silvia Vollmannová
 
Vstupné: 150 / 100 Kč
REZERVACE
 
 
 
27. dubna / 19.30 / Divadelní sál
Zdeňka Josefi – Sofie
Work in progress prezentace.
 
Představení Husí játra se soustředí na otázku zdánlivě dokonalého obrazu jedince, který, jak se zdá, má vše, co v životě chtěl. Vysněnou kariéru, uznání, peníze, drahý dům, auto a odkrývá jeho skutečné pocity samoty, úzkosti, tíhu a nenaplnění.
 
Choreografka Zdeňka Josefi představí ukázku z díla, na kterém pracuje v průběhu rezidence v Divadle na cucky.
 
Vstupné: 50 Kč
REZERVACE
 
 
 
 
 

WORKSHOPY

 
2. dubna / 14.00 – 15.30 / Freskový sál
Malí ilustrátoři
Z cyklu dětských dílen Malí a na cucky.
 
V rámci dílny se zaměříme na tvorbu leporela – formy knižní vazby. Malé leporelo vyrobíme z papíru a potom zaplníme ilustracemi na zadané téma. Vznikne malá autorská kniha, kterou si děti můžou odnést domů (90 min.).
 
Lektorka: Pavla Baštanová
 
Kurzovné: 70 Kč
REZERVACE
 
 
 
2. dubna / 14.00 – 16.00 / Divadelní sál
Velcí a na cucky
Divadelní dílna nejen pro rodiče!

Dílna pro rodiče dětí, které se v průběhu roku účastní programu Malí a na cucky v našem divadle. Pod vedením odborné lektorky Petry Ševců nabízíme rodičům, aby si vyzkoušeli sami na sobě, co obnáší průprava v oblasti divadelního umění.
 
Lektorka: Petra Ševců
 
Kurzovné: 70 Kč
REZERVACE
 
 
 
29. dubna / 9.00 – 13.00 / Freskový sál
Tělo a prostor
Pohybový workshop.
 
Cílem dílny je uvědomění si těla v prostoru, práce s konkrétní architekturou a prostorovou dimenzí. Zaměříme se na možnosti prostoru (tvary, hloubku, šířku) a jeho využití během herecké/taneční práce.
 
Budeme se věnovat umístění herce v prostoru a význam místa ve vztahu k divákovi.
 
Kurzovné: 190 Kč
REZERVACE

 

Facebook
Facebook
Twitter
Twitter
Instagram
Instagram
Website
Website
Newsletter pro vás připravil Zdeněk Vévoda


This email was sent to <<Email>>
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
Divadlo na cucky · Dolní náměstí 42 · Olomouc 779 00 · Czech Republic

Email Marketing Powered by Mailchimp