Copy

 

Milí příznivci Divadla na cucky,


v příštích dnech očekáváme vzácné hosty a připravujeme hned několik zajímavých událostí, které byste si neměli nechat uniknout. V pondělí 10. října od 19.30 v našem divadle vystoupí izraelská choreografka a tanečnice Nitzan Lederman s pohybovým představením Heart Matters. Součástí večerního programu bude také představení Loneliness and stuff Sáry Arnstein a Jiřího Šimka (Ufftenživot), kterému se tvůrci věnovali mj. na rezidenčním pobytu v Divadle na cucky.

Studio na cucky otevírá další ročník a stále přijímá nové zájemce! Úvodní hodina startuje rovněž v pondělí v 18.30 ve Freskovém sále. Semestrální kurz je určen všem, kteří chtějí rozvíjet své komunikační dovednosti, kreativitu i herecké jednání. Rezervujte si místo předem na emailu rezervace@divadlonacucky.cz.

Prvních repríz se dočká nová pohádka v našem repertoáru - s Tučňáky na arše můžete prožít báječné dobrodružství v sobotu a v neděli 15. a 16. října. Vyplouváme vždy ve 14 hodin!

Níže vám přinášíme přehled říjnového programu i výběr některých akcí z programu listopadového. Přejeme krásný divadelní podzim!
 

CO NÁS JEŠTĚ ČEKÁ V ŘÍJNU


10. října / 19.30 / Divadelní sál
Nitzan Lederman: Heart Matters
Ufftenživot: Loneliness and stuff
Hosté Divadla na cucky.
 
Heart Matters
 
Všichni jedno máme. Srdce.
 
Moje tělo je jako inteligentní pevnost. Slouží touze mého srdce se hýbat. Ráda bych zjistila, jestli může rozpohybovat i to vaše.
 
Choreografie a účinkuje: Nitzan Lederman
 
Loneliness and stuff
 
Sdílím. Jsem díl. Sdílím s tebou. Sdílím, tedy jsem. Jsi moje jistota v neklidu. Neklid v jistotě. Jsi moje já. Druhý díl. Série o dvou dílech. Jsme dílo. Detailní kresba. Prokreslenost postavy. Hlavně se nehýbej, ať to není rozmazaný. Neustálý pohyb částic. Vibrace. Hmota a nehmota. Sám jsem přišel, sám jsem, sám odejdu. Jsem díl. Díl sám o sobě. Bez pokračování. Nultá série. Sdílím. V sobě. Tedy jsem. Jsem nekonečná otázka času. Klid co na klidu nechce být závislý. Jsem dojem, který se mění. Sám se sebou všude kam se podíváš.
 
Tvůrci představení: Sára Arnstein, Jiří Šimek (Ufftenživot)
 
 
Vstupné: 150 / 100 Kč
REZERVACE VSTUPENEK
 
 
 
11. října / 19.00 / Divadelní sál
Open MIC na cucky #16
Pravidelné setkání písničkářů.
 
Hlavní host: Marek Dusil
Písničkář, tvořící nenápadně ve stínu své slavnější sestry. S úspěchem se setkala především deska Ocean jeho skupiny Marek Dusil Blend z roku 2014, která se dočkala kladných ohlasů i ze zahraničí. Vystoupení bude svým způsobem také průmyslová špionáž, protože Marek je pořadatelem koncertních večerů Akustický řez v Praze.
http://bandzone.cz/marekdusilblend

Václav Filip
Mladý havířovský písničkář, který letos v květnu absolvoval své první sólové vystoupení a olomoucký open mic tak patří mezi jeho první koncertní zastávky. Jeho tvorba se pohybuje mezi popem a folkem.
http://bandzone.cz/vaclavfilip

Lukáš B. Bach
Písničkář s punkovým přístupem k životu i vlastní tvorbě s esencí autentického ostravanství. Letos v únoru vydal debutovou desku Jatka.
www.facebook.com/Lukas.B.Bach/


Vstupné dobrovolné.
 
 
 
12. října / 19.00 / Divadelní sál
Přehlídka rakouských krátkých filmů 2016
Österreichische Kurzfilmschau 2016.
 
Večer nejen pro fanoušky tohoto stále oblíbenějšího filmového žánru. V rámci přehlídky uvidíte tematicky rozmanité krátké filmy, které Akademie rakouského filmu zařadila do předvýběru pro nominaci na Rakouskou filmovou cenu 2016, mimo jiné i snímek Všechno dobře dopadne, za který režisér Patrick Vollrath získal Cenu za nejlepší krátký film a který byl nominován na Oscara. Filmy jsou v německém znění s anglickými titulky.
 
Tristes Déserts – A Robot´s Tale. r. Stephanie Winter (8 minut)
Alles wird gut. r. Patrick Vollrath (30 minut)
Uncanny Valley. r. Paul Wenninger (13 minut)
Liebling. r. Sebastian Schmidl (42 minut)
Schattenboxer. r. Jannis Lenz (18 minut)
 
Vstup volný.
 
 
 
13. října / 19.30 / Divadelní sál
MILEMARKER a FLIGHT 665
Koncert – pronájem.
 
MILEMARKER - synth/punk, USA
Po 11 letech vychází u Lovitt records nová deska synth-punkerů MILEMARKER nazvaná OVERSEAS. Osvědčená dvojice Dave Laney (Auxes, Challenger) a Al Burian tentokrát do týmu přizvala zpěvačku/klávesistku Lenu Kilkka a bubeníka Ezru Calea.

FLIGHT 665 - temný emo hardcore
 
Vstupné: 150 / 100 Kč
 
 
 
15. a 16. října / 14.00 / Divadelní sál #pohadka
Ulrich Hub: Tučňáci na arše
Velké tučňácké dobrodružství pro celou rodinu.
 
Bůh má plné zuby zvířat, která se jenom hádají. Velká potopa se blíží a na Noemově arše platí přísná pravidla, od každého druhu přežijí dva exempláře. Co se stane s trojicí nerozlučných přátel – tučňáků? Vhodné pro děti od 6 let a dospělé bez věkového omezení.
 
Hrají: Eliška Pavúčková, Klára Mrázková, Petra Dosoudilová / Veronika Špačková, Petra Ševců, Viktor Zavadil / Zdeněk Vévoda
 
Scéna a režie: Zdeněk Vévoda

Vstupné: 70 Kč
REZERVACE VSTUPENEK 15. 10.
REZERVACE VSTUPENEK 16. 10
 
 
 
17. října / 19.30 / Wurmova 7 #antikanacucky
Sofoklés: Antigona
Antické drama v moderním pojetí.
 
Včera skončila válka. Dnes si zametáme před vlastním prahem. Začíná hluboká rozprava o člověku, o povinnosti k sobě samému.
 
Hrají: Ondřej Jiráček, Pavla Dostálová, Bořek Joura, Zdeněk Vévoda, Petra Ševců, Adéla Poláková, Štěpán Zendulka, Jan Machalka a Samuel Samek
 
Režie: Jan Žůrek
 
Vstupné: 130 / 80 Kč
REZERVACE VSTUPENEK
 
 
 
18. října / 17.00 / Freskový sál
Večírek s večeří
Dny proti chudobě.
 
V rámci projektu Dny proti chudobě proběhne projekce filmu 10 miliard z festivalu Jeden svět, doplněná o představení a diskuzi se zástupci iniciativy Food Not Bombs Olomouc s ukázkou jejich kuchyně; účastníci mohou podpořit Food Not Bombs darem potravin, které by již sami nevyužili. Ideálně trvanlivé veganské či vegetariánské. Následovat bude koncert Ted Bundy: acoustic session.
 
Vstup zdarma.
 
 
 
20. a 21. října / 19.00 / Divadelní sál #familylunch
Thomas Bernhard: Ritter, Dene, Voss
Sourozenecká láska ve třech.
 
Dvě herečky vídeňského Josefstadtu a génius ze Steinhofu zvou k rodinnému obědu. Co jiného je filozofie než matematika? – Nejryzejší matematika!
 
Hrají: Tomáš Uher / Petr Nerušil,
Simona Vičarová, Petra Dosoudilová

režie: Petr Nerušil
 
Vstupné: 140 / 90 Kč
REZERVACE VSTUPENEK 20. 10.
REZERVACE VSTUPENEK 21. 10.
 
 
 
22. října / 19.00 / Galerie W7
Jan Krtička – Plkání
Vernisáž výstavy.
 
Jan Krtička pro svou výstavu připravil nenápadnou zvukovou instalaci, která jemně promění prostor Galerie W7. Výstavu zahájí vystoupení umělecké skupiny Ostrý zub.
 
Výstava potrvá do 8. listopadu.
 
Kurátorka výstavy: Monika Beková.
 
 
 
25. října / 19.30 / Divadelní sál
One WOnderMAN show
Improvizace v jednom člověku
 
V téhle show hlavní aktérce ještě čouhá sláma z hlavy, ale kouká kolem sebe.
 
Scénář představení neexistuje. Jedná se o improvizaci v daný okamžik, kde nic není připravené! Jediné, co je dáno, je jedna blondýnka na jevišti a Vy v hledišti. Navíc můžete do představení libovolně zasahovat a stát se spoluautory toho, co se bude dít.
 
Vstupné: 70 Kč
REZERVACE VSTUPENEK
 
 
 
26. a 27. října / 19.30 / Divadelní sál #mujbf
Silvia Vollmannová a kol.: Můj BF
Existuje přátelství mezi klukem a holkou?
 
Autorský projekt ze života mladých nejen o dospívání, zábavě a pařbách, ale hlavně o přátelství, o lásce a o něčem mezi tím. A možná i o něčem ještě víc.
 
Hrají: Petra Dosoudilová a Jan Machalka
Scénář a režie: Silvia Vollmannová

 
Vstupné: 130 / 80 Kč
REZERVACE VSTUPENEK 26. 10.
REZERVACE VSTUPENEK 27. 10.
 
 
 
31. října / 19.30 / Divadelní sál #kuchynjedivadlo
Peter Handke: Proč kuchyň?
Přímý pohled do kuchyně.
 
Divadelní meditace o kuchyni. Srdce domácnosti, které prochází časy i místy. Poetický text Petera Handkeho nastudovalo Divadlo na cucky v české premiéře. Nádobí, zavařeniny, dějiny.
 
Hrají: Miloslav Maršálek, Pavla Dostálová a Petra Ševců
Režie: Jan Žůrek
 
Vstupné: 130 / 80 Kč
REZERVACE VSTUPENEK
 


 

WORKSHOPY

 
12., 19. a 26. října / 16.30 – 18.00 / Freskový sál
Žonglování s Cirkusem LeVitare
Pravidelné otevřené tréninky.
 
Pravidelné otevřené tréninky olomouckého novocirkusového seskupení, na kterých si můžete vyzkoušet práci s rozmanitým žonglérským nářadím. Otevřeno pro malé i velké!
 
Kurzovné: 30 Kč
 
 
 
9. října / 18.00 – 21.00 / Freskový sál
Dancing my heart out
Workshop s Nitzan Lederman.
 
Věděli jste, že 70 % objemu našeho srdce tvoří voda?
 
V tomto workshopu poznáme a budeme dále zkoumat přirozené vlastnosti lidského srdce a budeme sledovat, jak toto soustředění ovlivní náš pohyb, naše pocity a vědomí a v neposlední řadě – tanec. Skrze řízené pohybové improvizace, fyzické cviky, práci s partnerem, diskuzi a hlavně tanec se pokusíme zaznamenat menší i větší změny, ke kterým v našem těle i mysli dochází, když veškerou pozornost věnujeme našemu srdci.
 
Nitzan Lederman
Tanečnice na volné noze, choreografka a lektorka tance.
V současné době působí v Tel Avivu, zkoumá nejrůznější metodologie vztahu těla a mysli a sleduje jejich aplikování do média současného tance a performance jako takové.
V roce 2012 absolvovala SEAD - Salzburg Experimental Academy of Dance, dále taneční workshop "Mate Asher" (2008) a studovala střední uměleckou školu Ironi Alef v Tel Avivu (2004).
Od roku 2013 spolupracuje s mnoha choreografy (Elad Shechter, Rotem Tashach, Sharona Florsheim, Daphna Horenzcik a David Gordon) v rámci Tel Avivu, dále s Shaiou Faran v Berlíně a uměleckým ředitelem Arekem Zietkem v Polsku. V roce 2009 tančila s "NetaDance company" choreografky Nety Pulvermacher v New Yorku.
V roce 2015 vytvořila sólo "Heart Matters" pro taneční festival Machol Shalem dance festival, dále ve spolupráci s Ma'ayanou Choresh "Ms. Paul Miss Catch" (2013) pro festival Intimadance a performanci "Blue" (2015) ve spolupráci s Eyalem Brombergem.
 
Kurzovné: 130 Kč
REZERVACE
 
 
 
10. října / 18.30 / Freskový sál
Studio na cucky otevírá
Úvodní lekce Studia na cucky.
 
Studio na cucky je semestrální kurz pro všechny, kteří chtějí rozvíjet své komunikační dovednosti, kreativitu i herecké jednání. Dílny budou probíhat každé pondělí od 18.30 do 20.00 pod vedením lektorů z řad Divadla na cucky.
 
Semestrální kurzovné je 1.300 Kč. Rezervace nutná předem na emailu rezervace@divadlonacucky.cz.
 
 

 

MALÍ A NA CUCKY

 
9. října / 14.00 / Freskový sál
Malý ateliér W7
Z cyklu dětských dílen Malí a na cucky.
 
V Malém ateliéru W7 se budeme věnovat písmu a typografii. Hravou formou si řekneme, co je to iniciála, verzálka, rodina písem či jaké písmo je serifové. Stanou se z nás malí kaligrafové a jako za starých časů si navrhneme a vyzdobíme vlastní originální literu.
 
lektorka: Monika Beková
 
Kurzovné: 70 Kč
REZERVACE
 
 
 
23. října / 14.00 / Freskový sál
Malí loutkáři
Z cyklu dětských dílen Malí a na cucky.
 
Dílna dětem nabízí možnost osvojit si základy vedení loutky. Společně s dětmi si vyrobíme jednoduchou loutku a vdechneme jí život. Staneme se loutce rádcem, rodičem i kamarádem. Otevřeme prostor pro nesmírnou moc fantazie.
 
lektorka: Jana Jurkasová
 
Kurzovné: 70 Kč
REZERVACE
 

VÝBĚR Z LISTOPADOVÉHO PROGRAMU


7. listopadu / 19.30 / Wurmova 7
Sofoklés: Antigona
Antické drama v moderním pojetí.
 
8. listopadu / 19.30 / Freskový sál
Hejčínský rozhovor s Pavlem Hobzou
Scénický rozhovor Davida Hrbka s jedním z nejcitovanějších vědců světa.

15. a 16. listopadu / 19.30 / Divadelní sál
Silvia Vollmannová a kol.: MATE
Autorský projekt ze života dvou vysokoškoláků – typických flákačů a pařmanů.
 
19. listopadu
Noc divadel
Tradiční noc otevřených divadel.
 
23. listopadu / 19.30 / Divadelní sál
Uhozené květinou
Cesta do vnitřního světa žen. Hosté Divadla na cucky.


 
Facebook
Facebook
Twitter
Twitter
Instagram
Instagram
Website
Website
Redaktor newsletteru: Zdeněk Vévoda


This email was sent to <<Email>>
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
Divadlo na cucky · Dolní náměstí 42 · Olomouc 779 00 · Czech Republic

Email Marketing Powered by Mailchimp