Copy

 

V Olomouci není jiné místo,


kde byste v jeden měsíc mohli vidět světovou a mimopražskou premiéru, špičkové taneční divadlo nebo jednoho z nejcitovanějších vědců planety. Divadlo na cucky v listopadu nabízí exkluzivní program, a to jsme zdaleka nevyjmenovali všechny jeho body.


Poznejte scénu současného divadla a tance díky představením Passing (14. 11., světová premiéra) a The Creep (29. 11., mimopražská premiéra). Jak Teatr Novogo Fronta nebo Tantehorse, tak jména Irina Andreeva či Radim Vizváry patří k tomu nejlepšímu v oboru. Navíc jsme u obou projektů koproducenty, uvidíte tedy výsledky i naší celoroční práce.


Výsostně reprezentativním kouskem české nezávislé scény je v posledních měsících inscenace Uhozené květinou. Cesta do vnitřního světa tří konkrétních žen v několika obrazech odhaluje představy o ženách, které vytváří společnost, a které si někdy vytvářejí i ony samy. Kdo za tím stojí? Režisérka Petra Tejnorová, choreograf Jaro Viňarský nebo hudebník Jiří Konvalinka, na jevišti Divadla na cucky spatříte 23. 11. Lucii Kašiarovou, Terezu Ondrovou nebo Vandu Hybnerovou.


Profesor Pavel Hobza je světově proslulý chemik, jehož jméno je spjato nejen s objevem nepravé vodíkové vazby, kvůli kterému se přepisovaly učebnice, ale i s Olomoucí a zdejší univerzitou. Vyrůstal v lékárenském prostředí (jeho otec byl zakladatelem lékárny v olomoucké nemocnici) a chemii zasvětil celý svůj život. Právem získal v roce 2008 od vlády ocenění Česká hlava, označované jako "tuzemská nobelovka". S prof. Hobzou se můžete setkat 8. 11., kdy jej David Hrbek uvítá jako dalšího ze svých hostů v hejčínské talkshow na Freskovém sále.


Z důležitých událostí listopadového programu vybíráme ještě NOC DIVADEL s výjimečným programem ve spolupráci s Divadlem hudby, Divadlem Tramtarie a Uměleckým centrem Univerzity Palackého.
Chci vědět více!

Co hrají NA CUCKY


Domácí soubor uvede 7. 11. Antigonu - antika v současném provedení je jedním z diváckých hitů DNC, který plní nejen Divadelní a Freskový sál, ale i nádvoří Wurmovy 7. Přesvědčte se sami!

MATE - novinka v repertoáru, pod kterou je režijně podepsána Silvia Vollmannová a v níž září herecká dvojice Bořek Joura - Viktor Zavadil. Inscenace odkrývá život vysokoškoláků se všemi vtipnými i vypjatými momenty. Přístupné divákům od 15 let, uvedeme ve dvou reprízách - 15. a 16. 11. Mladším doporučujeme jiný titul od stejné režisérky - Můj BF, nebo pohádkovou inscenaci Tučňáci na arše. Tu tentokráte uvádíme netradičně 22. 11. až v 19.30, přičemž nabízíme zvýhodněné vstupné pro divácké dvojice!

Pokud jste ještě neviděli velké sourozenecké drama Ritter, Dene, Voss, nepropásněte reprízu 21. 11. Nastudování pozdního textu Thomase Bernharda je první interpretací provokativní tvorby jednoho z nejvýznamnějších dramatiků a prozaiků 2. poloviny 20. století na olomoucké scéně.

 

PROGRAM NA LISTOPAD


6. listopadu / 14.30 / Divadelní sál
Slovanský tyátr – L. Stroupežnický, Z. Vévoda: Naši furianti
Dějiny naší mentality v pestře kolorované grotesce.
 
Důvěrně známé obrazy české vesnice ožívají v groteskní inscenaci Slovanského tyátru. Chalupářská idylka nebo hospodské peklo?
 
Hrají: Jan Machalka, Lukáš Kadlčík, Veronika Lukáčová, Richard Pařenica, Klára Reimerová, Štěpán Zendulka, Tereza Burianová, Jakub Machalka, Barbora Urvová, Albert Pazdera, Veronika Špačková, Martin Skopal, Renata Janáková, Mariana Jalůvková, Barbora Potěšilová, Petra Vybíralová, Ester Koutná, Jan Švec
 
Úprava a režie: Zdeněk Vévoda
 
Vstupné: 90 Kč
REZERVACE VSTUPENEK
 
 
 
6. listopadu / 19.00 / Divadelní sál
No.c & Lebanon & Crystal coyōtl
Koncert.
 
No.c: Pražský zvukově-rytmicko-kompoziční instrumentální experiment s post-hardcore kořeny. Otevřená výzva k autentické imaginaci a svobodě.
 
Lebanon: Neexistuje východ ani západ. Disko Disko! Lebanon — to je hanácky Libanon, Leben On, Wunderbaum Archiepiscopalis.
 
Na úvod večera zahraje olomoucká shaman-pop formace Crystal coyōtl.
 
Vstupné: 100 Kč
(prodej pouze na místě)
 
 
 
7. listopadu / 19.30 / Wurmova 7 #antikanacucky
Sofoklés: Antigona
Antické drama v moderním pojetí.
 
Včera skončila válka. Dnes si zametáme před vlastním prahem. Začíná hluboká rozprava o člověku, o povinnosti k sobě samému.
 
Hrají: Ondřej Jiráček, Pavla Dostálová, Bořek Joura, Zdeněk Vévoda, Petra Ševců, Adéla Poláková, Štěpán Zendulka, Jan Machalka a Samuel Samek
 
Režie: Jan Žůrek
 
Vstupné: 130 / 80 Kč
REZERVACE VSTUPENEK

 
 
8. listopadu / 19.30 / Freskový sál
Hejčínský rozhovor s Pavlem Hobzou
Významné osobnosti v talk show Davida Hrbka.
 
Scénický rozhovor Davida Hrbka s jedním z nejcitovanějších vědců světa, chemikem Pavlem Hobzou.
 
Vstupné: 100 Kč

REZERVACE VSTUPENEK

 
 
9. listopadu / 18.30 / Divadelní sál
Milá Pampeliško - Lieber Hugo
Autorské čtení.

Autorské čtení Katji Kernjak, editorky úsměvné i závažné korespondence mezi rakouským spisovatelem Friedrichem Torbergem a českým hercem Hugo Haasem z dob jejich exilu ve Spojených státech. Katja Kernjak knihu vydala v původním česko-německém znění a v překladu do obou jazyků jako součást knižní řady Centra pro výzkum moravské německé literatury "poetica moraviae".
 
Vstup zdarma.
 
 
 
10. listopadu / 19.00 / Galerie W7
Arch/iv
Vernisáž výstavy.
 
Výstava se zaměřuje na kresebný projev vybraných současných architektů. Odhaleny jsou prvopočáteční práce, myšlenkové procesy, skici a plány nerealizovaných projektů.
 
Výstava potrvá do 12. prosince.
 
Kurátorka výstavy: Monika Beková
 
 
 
12. listopadu / 10.00 – 16.00 / Freskový sál
Jak doprovázet děti při setkání se smrtí?
Seminář RC Heřmánek.
 
Přihlášky na rc-hermanek@seznam.cz do 7. listopadu 2016, součástí přihlášky je uhrazení kurzovného.
 
Kurzovné: 290 Kč
 
 
 
14. listopadu / 19.30 / Divadelní sál #premiera
Teatr Novogo Fronta – PASSING
Světová premiéra hostujícího souboru v Olomouci!
 
Nová sólová inscenace Iriny Andreevy je sondou do ultimátního okamžiku konce lidské existence a zkoumá moment přechodu mezi životem a smrtí. Představení je také velice osobní reflexí na nečekaný odchod blízkého kolegy a přítele Dmitryho Tyulpanova a otevírá jeho vnitřní svět, který byl silně spojen s divadlem, hudbou a šílenstvím tvorby.
 
Irina využívá při vyprávění prostředky fyzického divadla, které byly oběma společné již od prvního setkání v perestrojkou omámeném Petrohradě devadesátých let. Magie místa a energie proměny doby stvořily mnoho prapodivných příběhů. 
PASSING jemně rozplétá jeden z nich - je to příběh silného přátelství, komplikovaného shledání, opětovného hledání a ztráty.
 
Koncept, účinkuje: Irina Andreeva
 
Vizuální spolupráce: Jan Mocek
 
Projekt vznikl v koprodukci s DW7 a využil rezidenci na Kruhovském mlýně.
 
Vstupné: 140 / 90 Kč

REZERVACE VSTUPENEK
 
 
 
15. a 16. listopadu / 19.30 / Divadelní sál #novinka
Silvia Vollmannová a kol.: MATE
ROOM_/ SCHOOL_/ FLAT_/ CLASS_/ SOUL_/
 
Autorský projekt ze života dvou vysokoškoláků – typických flákačů a pařmenů. Jejich svět se točí kolem průšvihů, které ovšem až tak typické nejsou. /_MATE /
 
Vhodné pro diváky starší 15 let.
 
Hrají: Bořek Joura a Viktor Zavadil
 
Režie: Silvia Vollmannová
 
Vstupné: 150 / 100 Kč
REZERVACE VSTUPENEK 15. 11.
REZERVACE VSTUPENEK 16. 11.
 
 
 
18. listopadu / 18.00 / Galerie W7
Linie svobody: Současná arabská karikatura
Vernisáž výstavy.
 
Výstava, která probíhá paralelně i v pražském DOXu, představuje několik významných arabských karikaturistů a jejich aktivistickou a uměleckou reflexi každodennosti i zásadního dění v neklidném regionu severní Afriky a Blízkého východu. Svá díla vystaví Khalid Albaih (Súdán), Nadia Khiari (Tunisko) a Abdul Raheem Yassir (Irák), který se vernisáže osobně zúčastní.
 
Projekt připravily organizace Insaan: Česko-arabské centrum kulturního dialogu, Člověk v tísni, Baraka: Centrum pro kultury severní Afriky a Blízkého východu a Tanween, s finanční podporou české sítě Nadace Anny Lindhové pro dialog kultur ve Středomoří (ALF).

 
 
 
19. listopadu / 13.00 – 22.00
Noc divadel
Tradiční noc otevřených divadel.
 
13.00 – 18.00 otevřené lekce kurzů v našem divadle (Galerie W7, Malí a na cucky, SENior, Studio na cucky)
 
18.00 – #nacucky v kostce
Netradiční představení historie divadla.
 
19.00 – 22.00 otevřené divadlo i společná hra ve spolupráci s Divadlem hudby, Divadlem Tramtarie a Uměleckým centrem Univerzity Palackého.
 
Bližší informace i přesný program na www.divadlonacucky.cz.
 
Vstup zdarma.

 
 
 
20. listopadu / 17.00 / Divadelní sál
Slovanský tyátr – N. V. Gogol: Ženitba
Divoký travestyátr na téma námluv.
 
Umělecký soubor studentů Slovanského gymnázia připravil divadelní experiment a zátěžové cvičení pro obě pohlaví. Obstojí Gogol v kulisách Almodóvara?
 
Inscenace získala pětici ocenění za herecké výkony a scénografii (KP Valašské křoví 2016, Slavičín).

Hrají: Petra Vybíralová, Veronika Špačková, Renata Janáková, Barbora Urvová, Klára Reimerová, Rozálie Jirásková, Amálie Černá, Albert Pazdera, Jakub Machalka, Jan Švec, Richard Pánek, Martin Skopalík
 
Úprava a režie: Zdeněk Vévoda

Vstupné: 90 Kč
REZERVACE VSTUPENEK
 
 
 
21. listopadu / 19.00 / Divadelní sál #familylunch
Thomas Bernhard: Ritter, Dene, Voss
Sourozenecká láska ve třech.
 
Dvě herečky vídeňského Josefstadtu a génius ze Steinhofu zvou k rodinnému obědu. Co jiného je filozofie než matematika? – Nejryzejší matematika!
 
Hrají: Tomáš Uher / Petr Nerušil, Simona Vičarová, Petra Dosoudilová

Režie: Petr Nerušil
 
Vstupné: 140 / 90 Kč
REZERVACE VSTUPENEK
 
 
 
22. listopadu / 19.30 / Divadelní sál #zoo
Ulrich Hub: Tučňáci na arše
Velké tučňácké dobrodružství pro diváky všech věků.
 
Bůh má plné zuby zvířat, která se jenom hádají. Velká potopa se blíží a na Noemově arše platí přísná pravidla, od každého druhu přežijí dva exempláře. Co se stane s trojicí nerozlučných přátel – tučňáků?
 
Hrají: Eliška Pavúčková, Klára Mrázková, Petra Dosoudilová, Petra Ševců, Viktor Zavadil

Režie: Zdeněk Vévoda

Vstupné: 90 Kč / 150 Kč (divácká dvojice)
REZERVACE VSTUPENEK

 
 
23. listopadu / 19.30 / Divadelní sál
Petra Tejnorová a kol.: Uhozené květinou
Špičky taneční scény exkluzivně v Olomouci.
 
Cesta do vnitřního světa tří konkrétních žen v několika obrazech odhaluje představy o ženách, které vytváří společnost, a které si někdy vytvářejí i ony samy.
 
Jedno z nejlepších představení české nezávislé scény posledních měsíců!
 
Vytvořili: Petra Tejnorová, Jaro Viňarský, Jiří Konvalinka, Lucia Kašiarová, Tereza Ondrová, Vanda Hybnerová
 
Vstupné: 150 / 100 Kč

REZERVACE VSTUPENEK
 
 
 
27. listopadu / 19.30 / Divadelní sál #mujbf
Silvia Vollmannová a kol.: Můj BF
Existuje přátelství mezi klukem a holkou?
 
Autorský projekt ze života mladých nejen o dospívání, zábavě a pařbách, ale hlavně o přátelství, lásce a o něčem mezitím. A možná i o něčem ještě víc.
 
Hrají: Petra Dosoudilová a Jan Machalka
 
Scénář a režie: Silvia Vollmannová
 
Vstupné: 130 / 80 Kč
REZERVACE VSTUPENEK
 
 
 
29. listopadu / 19.30 / Divadelní sál
Tantehorse – THE CREEP
Mimopražská premiéra.
 
Nestačí se lidství zbavit, je nutné se ho zříct.
 
Tantehorse ve snově absurdním představení zkoumá pohled Člověka, který se snaží očistit od špíny moderního lidství jednou z nejtěžších možných cest, smrtelnou Nemocí. V jednom těle se setkávají dvě bytosti, sledující jeden cíl, ale každá svou cestou. Jak vypadá navazování emocionálního vztahu člověka s plíživou nákazou, která nezná kompromis?
 
Námět, dramaturgie, hudba: Matouš Hekela
 
Režie: Tantehorse
 
Performer: Radim Vizváry
 
Supervize, choreografie: Minh Hieu Nguyen
 
Scénografie, kostýmní výtvarnice: Lucia Škandíková
 
Světelný design: David Prokopič, Martin Špetlík
 
Produkce: Jakub Urban
 
Vstupné: 150 / 100 Kč

REZERVACE VSTUPENEK


 

WORKSHOPY

 
2., 9., 16., 23. a 30. listopadu / 16.30 – 18.00 / Freskový sál
Žonglování s Cirkusem LeVitare
Pravidelné otevřené tréninky.
 
Základy žonglování pod vedením Jana Hlavsy. Otevřený trénink pro malé i velké!
 
Kurzovné: 30,- Kč
 
 
 
6. listopadu / 14.00 – 16.00 / Freskový sál
Malí architekti
Z cyklu dětských dílen Malí a na cucky.
 
Ve výtvarné dílně zveme děti ke svobodné hře s prostorem a materiálem. V nedělním odpoledni se promění ve studenty architektury a seznámí se se základními principy a technikami, které architekti využívají. Jde především o rozvinutí fantazie a odbourání stereotypů.
 
Lektor: Petr Jakšík
 
Kurzovné: 70,- Kč
REZERVACE
 
 
 
10. - 13. listopadu / Galerie W7
Velkorysost v minimu
Architektonická dílna Petra Jakšíka.
 
Workshop bude kriticky zaměřen na instalaci ve veřejném prostoru a možnosti velkorysé tvorby při minimu prostředků. Záměrem je rozšířit expozice Galerie W7 o další nedílnou součást kultury, tedy o architekturu.
 
Lektor: Petr Jakšík
 
Více informací na www.divadlonacucky.cz.
 
 
 
19. listopadu / 13.00 / Freskový sál
Master Class pro začínající české karikaturisty
Workshop karikatury.
 
V rámci doprovodného programu k výstavě Linie svobody: Současná arabská karikatura proběhne master class pro začínající české karikaturisty, kterou povede irácký umělec Abdul Raheem Yassir.
 
Vstup zdarma, kapacita omezena, rezervace na monika.bekova@gmail.com.

 
 
 
20. listopadu / 14.00 – 15.30 / Freskový sál
Malí nahlas
Z cyklu dětských dílen Malí a na cucky.
 
V této dílně si děti vyzkouší základní dýchací a artikulační techniky, připravena jsou cvičení zaměřená na sílu hlasu, dikci, plynulost řeči a intonaci. Ve druhé části dílny si vyzkoušíme práci s mikrofonem a pokusíme se natočit krátkou rozhlasovou hříčku.
 
Lektorka: Petra Ševců
 
Kurzovné: 70,- Kč
REZERVACE
 
Facebook
Facebook
Twitter
Twitter
Instagram
Instagram
Website
Website
Redaktor newsletteru: Zdeněk Vévoda


This email was sent to <<Email>>
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
Divadlo na cucky · Dolní náměstí 42 · Olomouc 779 00 · Czech Republic

Email Marketing Powered by Mailchimp