Copy
Акція 19 квітня 
Відкрити листа в окремому вікні
Дорогі друзі!
 
За два роки після перемоги Революції Гідності не відбулось жодних якісних зрушень в роботі органів прокуратури, справи Майдану та посадової ТОП-корупції досі залишаються нерозслідуваними. Все це відбувається через відсутність незалежного Генерального прокурора.

Саме тому завтра, 19 квітня, о 9.30 під стінами Верховної Ради України громадські активісти вимагатимуть прийняття Закону, який забезпечить обрання Генерального прокурора незалежною комісією через відкритий конкурс. Громадський люстраційний комітет приєднається до цієї акції.
 
Колишні Генпрокурори Віталій Ярема та Віктор Шокін під час роботи на посаді показали високий рівень політичної залежності та заангажованості, найбільш резонансні справи належним чином не розслідуються.
 
Голова Ради ГО «Громадський люстраційний комітет» Олександра Дрік зазначає, що в нинішніх умовах потік корупціонерів та представників олігархів у владі без зміни системи і правил буде безкінечний.
 
«Люстрація прибрала щонайменше кілька тисяч високопосадових клептократів системи Януковича, але на їхнє місце дуже швидко прийшли високопосадові клептократи такої ж системи Порошенка. З ними реформувати правоохоронні органи і суди неможливо. А без правоохоронних органів і судів системи не змінити, – говорить експерт – Їх треба творити заново і за новими правилами. І для цього нам потрібно пробити дірку в системі хоча б в одному ключовому відомстві. Незалежний Генпрокурор – хороший старт. Але для цього потрібно змінити правила його обрання».
 
Нагадаємо, що наразі згідно Конституції України Генерального прокурора України Президент України призначає за згодою Верховної Ради України. Активісти ж вимагають, щоб Президент виносив на розгляд ВРУ кандидата, який буде обраний незалежною комісією на підставі відкритого конкурсу.
Facebook
Facebook
Twitter
Twitter
Сайт
Сайт
Пошта
Пошта
YouTube
YouTube
Google Plus
Google Plus
ГО Громадський люстраційний комітет © 2016 , Усі права захищені.


Відписатися від дайджесту   Відправити дайджест другу

Email Marketing Powered by MailChimp