Copy
Eesti Infopunkt / Uudiskiri / Veebruar / 2016
View this email in your browser

Kesk-Läänemere programmi aastakonverents

20.aprill, Upplands Väsby, Rootsi


Registreeri nüüd ja kindlusta endale koht konverentsil!

 
Kesk-Läänemere programmi aastakonverents toimub seekord 20. aprillil, Rootsis. Huvi selleaasta konverentsi vastu on olnud märkimisväärne ning praeguse seisuga on konverentsile registreerunud 70 inimest. Tagamaks endale kohta konverentsil, soovitame Teil registreeruda nüüd. Registreerimine lõpeb 31.märtsil, või kuni kohti jätkub.
 
Konverentsil arutatakse piiriülese koostöö võimalusi ning saab tutvuda mitmete projektidega, mis on juba toetust saanud. 

Konverentsil on olemas suurepärane võimalus leida potentsiaalseid partnereid, kellega koostöös on võimalik esitada taotlusi jaanuar 2017 avatavale uuele projektide taotlusvoorule.
 

Registreeru konverentsile veebilehe kaudu. 
 
* Kui Teil on olemas projekti idee, kuid ei ole võimalust osaleda konverentsil, saate siiski otsida partnereid, esitades oma soovi "Call for partners to a project idea" läbi Kesk-Läänemere kodulehe. Teie projekti esitletakse Aastakonverentsi
ajal ning huvitatud isikud võtavad Teiega ühendust edasiseks aruteluks.  

Läti ja Eesti põllumeeste koostöö GreenAgri raames

 

Põllumajandustootjad näitasid üles aktiivset huvi veekaitsele suunatud Eesti ja Läti koostööprojekti GreenAgri pilootprogrammis osalemiseks, mille raames otsitakse põllumeeste ja nõustajate koostöös võimalusi keskkonnasõbralike praktikate rakendamiseks orgaaniliste väetiste kasutamisel põllumajandustootmises.

Kokku laekus põllumajandustootjatelt programmis osalemiseks 36 taotlust, mille hulgast valitakse 10 Eesti ja 10 Läti põllumeest, kes rakendavad aastatel 2016-2017 erinevaid lahendusi ja meetodeid sõnnikumajanduses. 
 
GreenAgri projekti koordinaatori, Silja Lehtpuu sõnul, on juba esimese poole aasta jooksul õnnestunud käivitada konstruktiivne dialoog põllumeeste, esindusorganisatsioonide ning põllumajandus- ja keskkonnaküsimustega tegelevate riigiasutuste vahel seoses karmistunud nõuetega sõnnikumajanduses (manure management).

4.detsembril 2015, Eestis toimunud vastaval ümarlaual keskkonnaminister Marko Pomerantsi, Riigikogu keskkonnakomisjoni, erinevate ministeeriumite, Keskkonnaameti ja põllumeeste organisatsioonide esindajate osalusel tõdeti, et põllumajandussektori konkurentsivõime tõstmise seisukohalt on toitainete lekete vähendamiseks mõistlik liikuda täppisviljeluse (smart farming) juurutamise suunas.                                   

                                                                                     Pilt: Farmi külastus projekti raames.


See tähendab, et järk-järgult loobutakse ühetaoliste piirangute kehtestamisest ning kasutatavate väetiste kogused sõltuvad konkreetse põllu mulla koostisest, kasvatavast kultuurist, saagikusest.

Lisainformatsioon projekti kohta: 

Silja Lehtpuu, projekti koordinaator, silja.lehtpuu@gravitas.ee

Eesti Infopunktil uus infojuht 
Alates 15.veebruarist asus tööle Regionaalarengu keskuse Kesk-Läänemere programmi infopunkti infojuhi ametikohale Nino Feštšin. Töö käib täies hoos ning kõiki küsimusi ja ettepanekuid ootab infojuht alljärgnevatel kontaktidel:

nino.festsin@eas.ee 
+372 53 88 09 08
c/o Enterprise Estonia (EAS)
Lasnamäe 2, 11412 Tallinn
ESTONIA

 
Facebook
Facebook
Twitter
Twitter
Enterprise Estonia
Nino Feštšin
nino.festsin@eas.ee
Lasnamäe 2, 11412 Tallinn, Estonia

www.centralbaltic.eu
Copyright © 2016
Central Baltic Programme
All rights reserved.

Unsubscribe from this list    
Update subscription preferences