- Повишаване на производителността с подмяна на конкретните проблемни машини или чрез решаване на специфични проблеми в "слабите места" на съществуващи трошачно-пресевни инсталации с използване на съвременни технологии.
Повишаване на производителността чрез съвременни технологии
Повечето съществуващи трошачно-пресевни инсталации имат "слабо място". Това може да бъде както някоя от трошачките, която например е с недостатъчна производителност или някое сито, което може да се претоварва или задръства. Каквато и да е причината, това намаля общата производителност на инсталацията. Често поради финансови причини не е възможно да се подменят наведнъж всички съоръжения. Но подмяната само на този "тесен възел" може да повиши значително общия капацитет на системата.
Снимката е от конкретен обект в България, където чрез подмяна на "слаби места" в инсталацията (стари трошачки и сита) и запазване на съществуващ бункер, челюстна трошачка, транспортни ленти и конструкции, се постига удвояване на общата производителност, крайни продукти с по-добро качество и не на последно място - по-ниски експлоатационни разходи и съответно по-ниска себестойност на тон произведена продукция.
Съвременни решения за премахване на "слабите места" в инсталацията
Много често определен технологичен проблем може да бъде решен и само с корекция на някои технически детайли, например - подмяна на стандартните плетени ситови мрежи с такива със специално предназначение, незадръстващи се и т.н.
Задръстване на пресевните повърхности е един от най-характерните проблеми при пресяването и фракционирането на материали и се среща почти навсякъде.
Съществуват различни решения, които могат да бъдат приложени бързо и да доведат до впечатляващ ефект и до съществено повишаване на производителността на цялата инсталация.
По-детайлно по тази тема ще се спрем в някое от следващите ни издания през есента, но на този етап искаме да Ви уверим, че сме готови да Ви помогнем да решите бързо конкретен проблем с пресяването и фракционирането на всякакви видове материали.
Вижте горното видео, в което е показано как работи едно и също сито, оборудвано с два различни типа ситови плоскости, с абсолютно еднакъв светъл отвор - конвенционални плетени сита и специални плетени сита от индивидуално вибриращи нишки!
Трошачно-пресевните машини Hartl Powercrusher са добре познати на българския пазар. Към момента в страната има близо 30 действащи такива трошачки и няколко пресевни машини.
Известен е факта, че през втората половина на 2010 година шведският гигант Atlas Copco придоби семейната австрийска фирма Hartl с идеята да разшири продуктовата си гама от минно-кариерни машини и да адаптира производствените стандарти на Hartl към тези на Atlas Copco.
За съжаление, нещата не потръгнаха добре за шведите и новият им бранд трошачно-пресевни машини Powercrusher не успя да се затвърди на пазара, предвид и продължаващата стагнация в бранша. Нещо повече, в началото на 2015 г. от Atlas Copco анонсираха, че прекратяват изцяло производството на трошачно-пресевните инсталации Powercrusher, по известни у нас просто като Hartl и същевременно затварят австрийския завод в Saint Valentine.
И макар шведската компания декларира, че още известно време ще продължи да поддържа резервни части и консумативи за многото работещи по света машини Powercrusher, истината е, че и това не се случи точно така.
Различни грешки, в това число и в ценовата политика на предлаганите резервни части, доведе до сериозни проблеми с обезпечаване поддръжката и съответно работата на трошачно-пресевните машини Hartl.
В тази ситуация, ние от Агремайн, с много усилия успяхме да обезпечим директен достъп до номенклатурата от резервни части и консумативи за трошачките Powercusher, осигурявайки възможност на притежателите на Hartl в България за бърза и надеждна доставка, както и по-голямо спокойствие в поддръжката на техните трошачно-пресевни машини.
Употребявана трошачно-пресевна инсталация с миене в много добро състояние, състояща се от:
1. Мобилна миеща пресевна инсталация Powerscreen Commander 1400, 10X5, 3-площна;
2. Мобилен Хидрокласификатор Powerscreen Trident II;
3. Мобилна депонираща лента Powerscreen T5032, с дължина 15 метра, за отвеждане на пясъка;
4. Две мобилни депониращи ленти Powerscreen T4026 с дължина 12 метра за отвеждане на фракциите;
5. Мобилна депонираща лента Powerscreen T4026 с дължина 12 метра за отвеждане на надгабарита към трошачката;
6. Мобилна роторна трошачка Tesab 623S за претрошаване на надгабарита и получаване на затворен цикъл.
Всички съоръжения Powerscreen са закупени като нови през 2006-та година и са работили 5000 мото часа при спазване на всички предписани от производителя указания за експлоатация и поддръжка, като е ползван само официалния сервиз!
Роторната трошачка Tesab е закупена през 2006-та година на 4000 мото часа, сега е на 9000 мото часа, работила е в лек режим при спазване на всички предписани от производителя указания за експлоатация и поддръжка, като е ползван само официалния сервиз!
Инсталацията произвежда промит пясък за бетон 0-5 мм и два вида промити фракции за бетон със зърнометрия 5-15 мм и 15-25 мм, а надгабарита +25 мм се претрошава от роторната трошачка за получаване на крайни фракции в затворен цикъл на работа без излишен отпадък;
Инсталацията е напълно автономна, като машината Powerscreen Commander е оборудвана с дизелов двигател Deutz BF4M2012, задвижващ хидравлично бункер с питател, главна лента, сито, хидрокласификатор и 3 ленти. Трошачката Tesab 623S е оборудвана с дизелов двигател Caterpillar 3126, който задвижва хидравлично подаващата лента на трошачката, самата трошачка, изходящата лента и захранващата лента Powerscreen T4026.
Лятото е тук и за някои това означава много работа, но неминуемо повечето от нас го свързват с почивка.
Искаме да Ви зарадваме, че по този повод с всяка поръчка през месец Юли, независимо от стойността и, при доставката ще Ви изпратим подходящ летен подарък.