Copy
Informačník Slovenskej katolíckej misie v Bruseli.
Otvoriť email v prehliadači

Informačník SKM - apríl 2015

V apríli čaká našu komunitu zopár príjemných udalostí. Po sviatku Božieho milosrdenstva sa môžeme tešiť na tradičnú jarnú grilovačku a o týždeň neskôr privítame Mons. Václava Malého - pomocného pražského biskupa, ktorý v rámci svojej návštevy vyslúži sviatosť birmovania. Pokračuje tiež zbierka šatstva pre Žakovce. A tiež dávame do pozornosti aj tohtoročné stretnutie rodín vo Farnières.

Korunka Božieho milosrdenstva

Nedeľa 12. apríla, je nedeľou Božieho milosrdenstva. Preto sa tento deň spoločne pomodlíme Korunku Božieho milosrdenstva o 15:00 v našom kostole na Rue le Corrège 19

Jarná grilovačka

V nedeľu 19. apríla pozývame všetkých na jarnú grilovačku, ktorá sa uskutoční po nedeľnej sv. omši na Rue Jenneval 10. Môžete si pochutnať na dobrotách, ktoré si sami donesiete :). Šaláty, nápoje, chlieb, pivo, atď. zabezpečí SKM.

Mons. Václav Malý v Bruseli

Koncom apríla nás poctí svojou návštevou Mons. Václav Malý - pomocný pražský biskup. V rámci svojej návštevy udelí sviatosť birmovania v sobotu 25. apríla a odslúži nedeľnú sv. omšu 26. apríla. Osobne sa môžete stretnúť s p. biskupom po nedeľnej sv. omši na Rue Jenneval 10.

Nové tituly v ponuke

Pri príležitosti Nedele Božieho milosrdenstva vám ponúkame dve CD s ružencom Božieho milosrdenstva obohatené o spevy a sprievodné texty z Denníčka sr. Faustíny. Zbierku titulov sme tiež rozšírili o tituly pre deti, resp. ich rodičov - CD s ružencom svetla, ktorý sa modlia deti a knihu Kde som sa tu vzal. Môžete si ich objednať na adrese: objednavky@skmbrussels.be.

Zbierka šatstva pre Žakovce

Aj tento mesiac pokračuje zbierka šatstva pre Inštitút Veľkňaza v Žakovciach. Nepotrebné šaty a topánky v dobrom stave môžete priniesť opraté a vyčistené na Rue Jenneval 10 po dohode s Andrejkou Pavúkovou.

Farnières 2015

Dávame do pozornosti, že 10. ročník stretnutia rodín z Belgicka a Luxemburska v Ardénach sa tento rok uskutoční v termíne 12.-14. júna. Bližšie informácie zverejníme na našej webovej stránke už čoskoro.
Share
Forward
Copyright © 2015 Slovenská katolícka misia, Všetky práva vyhradené.


Odhlásiť sa z odoberania Informačníka    Aktualizovať nastavenie odberu

Email Marketing Powered by Mailchimp