Copy
Informačník Slovenskej katolíckej misie v Bruseli.
Otvoriť email v prehliadači

Informačník SKM - september 2015

Vítame vás späť! Veríme, že ste sa vrátili s množstvom pekných zážitkov, oddýchnutí a dobre naladení do ďaľších mesiacov. SKM vypne prázdninový mód až 13. septembra, kedy bude prvá podovolenková nedeľná sv. omša, po ktorej privítame aj nový školský rok na školskom dvore blízko kostola. V septembri zároveň rozbehneme novú športovú sezónu, oslávime sviatok Sedembolestnej púťou do Banneux a koncom mesiaca ponúkame duchovnú obnovu pre mladých. Vopred dávame do pozornosti aj októbrové oslavy 10. výročia vzniku SKM.

Nedeľné sv. omše až od 13. septembra

Dávame do pozornosti, že nedeľná sv. omša 6. septembra ešte nebude! Po prázdninách sa prvýkrát stretneme až v nedeľu 13. septembra.

Hurá do školy...

Nový školský rok 2015/2016 otvoríme sv. omšou 13. septembra. Celá komunita je pozvaná na po-omšové agapé, ktoré sa uskutoční na dvore lýcea La Retraite v blízkosti nášho kostola. Deti budú mať možnosť sa zahrať, ostatní sa podeliť s prázninovými zážitkami. Dospelákov zároveň pozývame, aby doniesli niečo sladké alebo slané pod zub.

Nová športová sezóna 2015/2016

S novým školským rokom prichádza aj nová športová sezóna. Všetkým športuchtivým ponúkame oddych pri futbale, florbale, či basketbale. Rôzne pohybové aktivity a športy sú pripravené taktiež pre deti.

Oslava Sedembolestnej v Banneux

V sobotu 19. septembra pozývame všetkých veriacich na každoročnú púť do Banneux pri príležitosti sviatku Sedembolesnej Panny Márie. Tento rok nás príde povzbudiť dp. Pavol Vilhan, predsedu Výboru Slovenskej biblickej spoločnosti. Program sa začne modlitbou sv. ruženca o 11:30, bude pokračovať sv. omšou a následným piknikom.

Duchovná obnova pre mladých

Všetkým mladým dávame do pozornosti duchovnú obnovu, ktorá bude určená priamo im. Uskutoční sa v dňoch 24.-29.9. a sprevádzať ňou bude mladých dp. Jan Krbec. Dodatočné informácie budú zverejnené začiatkom septembra.

Bon anniversaire, SKM!

Dávame do pozornosti oslavu 10. výročia vzniku SKM, ktorá sa uskutoční dňa 18. októbra. Pri tejto príležitosti nás príde povzbudiť Mons. Jozef Haľko, pomocný biskup bratislavskej arciciecézy, ktorý odslúži nedeľnú sv. omšu. Po nej bude nasledovať recepcia.
Share
Forward
© 2015 Slovenská katolícka misia. Všetky práva vyhradené.

Odhlásiť sa z odoberania Informačníka                                                                        Aktualizovať nastavenie odberu