Copy
Informačník Slovenskej katolíckej misie v Bruseli.
Otvoriť email v prehliadači

Informačník SKM

O niekoľko dní väčšina z nás odíde z Bruselu stráviť vianočné sviatky do svojich rodných domovov. Predtým by sme vás však ešte chceli pozvať na naše predvianočné podujatie Vianoce predo dvermi, výstavu betlehémov, sv. omšu, ktorú bude v januári sláviť kardinál Dominik Duka a poskytli zopár dalších informácii. Ďalšie číslo Informačníka SKM zašleme v prvých mesiacoch nového roka.

V prvom čísle nebolo zrejmé, či treba niečo spraviť pre pravidelné odoberanie Informačníka. V prípade, že chcete tento Informačník odoberať aj naďalej, nemusíte robiť nič. Ak si ho na druhej strane neželáte odoberať, môžete sa kedykoľvek odhlásiť.

Členovia farskej rady na cirkevný rok 2015

Od 1. decembra 2014 sa začal mandát novej Farskej rady, ktorý vyprší 30. novembra 2015. Svoje otázky, nápady, požiadavky, akúkoľvek spätnú väzbu k činnosti SKM môžete posielať buď jednotlivým členom, alebo využiť novú emailovú adresu, prostredníctvom ktorej môžete osloviť všetkých členov súčasne.

Nočná adorácia

V piatok 5. decembra o 20:00 vás pozývame na nočnú adoráciu v kostole Sacré-Coeur na Rue le Corrège 19.

Dar dať a dar prijať

Pripomíname, že v nedeľu 7. decembra sa pri nedeľnej sv. omši o 9:30 chceme vzájomne obdarovať v rámci akcie 'Dar dať a dar prijať'. Nezabudnite preto prosím doniesť na sv. omšu nejaký malý darček.

Výstava betlehémov v Bruselskej katedrále

Pozývame Vás na výstavu betlehémov zahraničných komunít, ktorá sa od 30. novembra koná v Catédrale des Saints Michel et Gudule v Bruseli. Slovenská katolícka misia zastrešila dva betlehémy - jeden z Třebechovického múzea a druhý vyrobený deťmi zo slovenskej a českej komunity v Bruseli.

Vianoce predo dvermi

Srdečne vás pozývame na ďalší ročník našej tradičnej akcie Vianoce predo dvermi, ktorá sa uskutoční už čoskoro dňa 14. decembra o 11:00 na Rue le Corrège 17. Tradične na vás čaká skvelá predvianočná atmosféra v kruhu priateľov, slovenské a české koledy, vystúpenie folklóristov, tradičné vianočné pochúťky zo Slovenska a Českej republiky a tiež vianočný bazár. Výťažok z bazáru a predaja podporí charitatívne projekty v rámci celoslovenskej koledníckej akcie Dobrá novina.

Omše počas vianočných sviatkov a v novom roku

Počas vianočných sviatkov budeme sláviť sv. omše tak 24., 25. a 26. decembra. Veríme, že tí, ktorí zostávajú v Bruseli sa pridajú. V Novom roku budú sv. omše slúžené od nedele 11. januára 2015.

Požehnanie príbytkov a kancelárií

V kresťanskej tradícii sa počas vianočných sviatkov zvyknú požehnávať príbytky, resp. nebytové priestory. V rámci našej farnosti sa budú požehnania vysluhovať v rámci mesiaca január (od 11. januára 2015). Ak teda chcete, aby váš byt, dom, resp. kancelária boli požehnané, kontaktujte správcu misie vdp. Hanzlíka.

Kardinál Duka v Bruseli

Na pozvanie poslanca Európskeho parlamentu pána Zdechovského zavíta do Bruselu kardinál Dominik Duka. V nedeľu 25. januára 2015 odslúži nedeľnú sv. omšu o 9:30 v kostole Sacré-Coeur na Rue le Corrège 19. Všetci ste srdečne pozvaní.

Nové tituly na predaj

Pred Vianocami sa naša zbierka ponúkaných titulov na predaj rozšíri o 3 tituly - DVD Všetky moje deti o farárovi Mariánovi Kuffovi a dve knihy exorcistu otca Jozefa Marettu Odpoveď Cirkvi na fenomén Zlého vo svete a Povery ničiace rodiny. V prípade záujmu si DVD a/alebo knihy môžete zarezervovať.

Skončil vám náš Informačník v nevyžiadanej pošte?

Napriek tomu, že veríme, že náš Informačník odoberajú ľudia, ktorí majú oň záujem, je možné, že váš poskytovateľ emailu zatriedi Informačník medzi nevyžiadanú poštu. Z našej strany sa snažíme spraviť všetko pre to, aby tomu tak nebolo, no naše možnosti sú obmedzené. Tým že si nás pridáte medzi svoje kontakty, môžete možnosť zlého zaradenia znížiť.
Share
Forward
Copyright © 2014 Slovenská katolícka misia, Všetky práva vyhradené.


Odhlásiť sa z odoberania Informačníka    Aktualizovať nastavenie odberu

Email Marketing Powered by Mailchimp