Copy
Informačník Slovenskej katolíckej misie v Bruseli.
Otvoriť email v prehliadači

Informačník SKM - máj 2015

Aj máj je v našej komunite veľmi bohatý na rôzne podujatia. Už tento týždeň sa môžete zúčastniť nočnej adorácie a pietneho aktu v Adinkerke (De Panne). Koncom mesiaca sa uskutoční púť k Damiánovi de Veuster, prednáška o zjaveniach Panny Márie a prvé sväté prijímanie. Stále je možnosť rezervovať si miesto vo Farnieres. Zároveň pokračuje zbierka šatstva pre Žakovce.

Nočná adorácia

V piatok 22. mája o 20:00 vás pozývame na (takmer) pravidelnú nočnú adoráciu do kaplnky kostola Sacré-Coeur.
Pietny akt v Adinkerke (De Panne)
V mene občianskeho združenia "Vrienden van Hlohovec" vás pozývame na pietny akt kladenia kvetov na hroby československých vojakov padlých pri oslobodzovaní Belgicka, ktorý sa uskutoční v sobotu 23. mája v De Panneso začiatkom o 10:00.

Púť k Damiánovi de Veuster

V sobotu 30. mája vás pozývame na pravidelnú púť k Damiánovi de Veuster v Leuvene. Sv. omša bude slúžená o 11:00. V prípade dobrého počasia pôjdeme do Leuvenu aj na bicykloch, so štartom o 8:00 od stanice metra Roedebeek.

Prednáška o zjaveniach Panny Márie - Garabandal

V sobotu 30. mája o 19:00 vás pozývame na Rue Jenneval 10 na prvú zo série prednášok o zjaveniach Panny Márie v Garabandal, Ekite a Medjurori. Prednášky si pre nás pripravil Peter Červaný.

Prvé sväté prijímanie

V nedeľu 31. mája pristúpia pri nedeľnej sv. omši o 9:30 deti z našej komunity po prvýkrát k svätému prijímaniu. Po skončení sv. omše pozývame všetkých na spoločné oslávenie tejto radostnej udalosti na Rue Jenneval 10.

Farnières 2015

Pre tých, ktorí by sa radi zúčastnili 10. ročníka stretnutia rodín z Belgicka a Luxemburska v Ardénach v dňoch 12.-14. júna, dávame do pozornosti, že je ešte zopár voľných miest14. júna zároveň všetkých pozývame do Farnieres na nedeľné stretnutie  Slovákov a Čechov, ktoré bude spojené so sv. omšou, piknikom a futbalovým zápasom BXL-LUX.

Ponuka kníh, CD a DVD

Prípomíname možnosť zakúpiť si niektoré z ponúkaných knižných, CD, alebo DVD titulov na duchovné obohatenie a rast. Môžete si ich objednať na adrese: objednavky@skmbrussels.be.

Zbierka šatstva pre Žakovce

Aj tento mesiac pokračuje zbierka šatstva pre Inštitút Veľkňaza v Žakovciach. Nepotrebné šaty a topánky v dobrom stave môžete priniesť opraté a vyčistené na Rue Jenneval 10 po dohode s Andrejkou Pavúkovou.
Share
Forward
Copyright © 2015 Slovenská katolícka misia, Všetky práva vyhradené.


Odhlásiť sa z odoberania Informačníka    Aktualizovať nastavenie odberu

Email Marketing Powered by Mailchimp