Copy
Informačník Slovenskej katolíckej misie v Bruseli
Otvoriť email v prehliadači

Informačník SKM - September 2016

S príchodom nového školského roka sa postupne obnovuje aj zvyčajné fungovanie našej misie. V tomto čísle informačníka chceme upozorniť na Omšu za Európu. Prvá nedeľná sv. omša bude až 11. septembra,  po  nej bude spoločné agapé. O týždeň nato budeme mať možnosť zúčastniť sa nočnej adorácie v našom kostole a tiež putovať do Banneux k Sedembolestnej. Ponúkame vám aj podujatia knižnice Muntpunt, v rámci ktorých bude prezentované Slovensko. 

Omša za Európu - 7. septembra

Pri príležitosti začatia pracovného roka európskych inštitúcií sa každoročne slávi Omša za Európu. Bude ju celebrovať Jozef De Kesel, biskup arcidiecézy Mechelen-Brusel. Koncelebrantom bude Jozef Haľko, pomocný biskup Bratislavskej arcidiecézy. Omša za Európu bude slávená v stredu  7. septembra 2016 o 19:00 v kostole Notre Dame au Sablon.

Otvorenie školského roka

Nová športová sezóna

Pripomíname, že prvá nedeľná sv. omša v tomto školskom roku bude až 11. septembra. Po nej sa zídeme na školskom dvore Lýcea La Retraite, kde budú pre deti pipravené rôzne hry. Pre všetkých bude k dispozícii občerstvenie (každý môže priniesť niečo malé pod zub).
Od septembra bude opäť k dispozícii telocvičňa. Možnosť športovo sa vyžiť budú mať tak deti, ako aj dospelí. Všetky potrebné informácie budú aktualizované v sekcii Športy. Zároveň hľadáme dobrovoľníka, ktorý by chcel dohliadať na fungovanie florbalu a futbalu. V prípade záujmu kontaktujte Kateřinu Kapounovu.

Nočná adorácia

Púť do Banneux

piatok 16. septembra medzi 20:00 a 23:00 pozývame všetkých na  pravidelnú nočnú adoráciu pri Sviatostnom Spasiteľovi v našom kostole. 
V sobotu 17. septembra pozývame všetkých veriacich na každoročnú púť do Banneux pri príležitosti sviatku Sedembolestnej Panny Márie. Program sa začne o 12:00 modlitbou sv. ruženca,  pokračovať bude sv. omšou a spoločným agapé.

Nad Tatrou sa blýska

Dávame do pozornosti štyri podujatia zamerané na  prezentáciu Slovenska, pod názvom "Nad Tatrou sa blýska".  Organizované budú knižnicou Muntpunt formou diskusií, bábkového divadla, či premietania filmu. Vstup na podujatia je voľný, je  však potrebné vopred sa zaregistrovať. 
Zdieľať
Zdieľať
Preposlať


This email was sent to <<E-mailová adresa*>>
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
Slovenská katolícka misia · Rue Jenneval 10 · Bruxelles 1000 · Belgium

Email Marketing Powered by MailChimp