Copy
View this email in your browser

PF 2021

1 / 2021


- úvodní slovo
- články, videa a nástroje
- kalendář akcí a školení

děkujeme partnerovi newsletteru ataccama, asi tušíte, že hledají posilu do týmu

#nettesurvey2020survivor 

Ahoj v novém roce.
Asi nemá cenu psát taková ta klišé, ať je lepší než ten loňský ;-) 
Osobně doufám, že se nám letos opět podaří uspořádat další letní CAMP. Uspořádáme několik #posobot a vyjde několik aktualizací, jak PHP, tak mého oblíbeného Nette Framework

Nette Framework už ale vlastně tento krok udělal a je venku Nette 3.1. O tom jak to je s verozvaním frameworku v době pos-monolitické se rozepsal David na blogu. Tracy to stihla ještě loni pod stromeček a aktuální verze začíná 2.8. A co jsem teď kontroloval, tak chystané Latte 2.10, už je také venku. Přehled vydaných verzí zopakuji, že přehledně najdete na stránce https://nette.org/cs/releases.

Tuto sobotu začíná nová série #posobot. Tentokráte nás čeká dlouho plánovaná a dlouho odkládaná "první anglická #posobota" s03e01 - English Lessons. Proč? Teď jako budou posoboty v angličtině? 
Dlouhodobým cílem v komunikaci, je dostat Nette Framework za česko-slovenské hranice. Zde, u nás víme, jak super NF je, ale "oni" to nevědí. Proto jsme se s řečníky domluvili, že uspořádáme celo anglickou #posobotu. První a poslední. A budem to brát jako pomyslný výkop pro každé další vysílání, během kterého bychom natočili  jedno video o části NF v angličtině. Další výhodou streamů je, že můžeme o přednášku požádat kohokoli na světě, kdo se dostane k internetu :) A tak máme na lednové posobotě i zahraničního řečníka. Koho? To si přečti na webu www.posobota.cz.

Posobota dostala s novou serií i nový kabátek. Všechna loňská videa najdete online a budem rádi za nápady a témata, která by vás zajímala.

Možná už zkoušíte novinky co přinesla poslední velká aktualizace PHP 8. Pokud stále váhate, zda máte o ni pomalu přemýšlet tak doporučuji perfektní serii od Davida novinky v PHP 8.

Pokud používáte nějakou knihovnu z Contributte světa, tak vězte, že jich je už 99 a Milan mi prozradil, že teď všechny postupně aktualizují pro PHP 8.

S Milanem jsme se ještě bavili, že by nás zajímalo jak to s NF máte vy. Jakou verzi používáte, kde získáváte informace a mnoho dalšího. Tak nějak zbilancovat loňský rok a Milan tedy připravil několik otázek. Tak nám to prosím vyplňte #nettesurvey2020survivor ;-)  (https://forms.gle/yT9h4RZFnyZaQ4Zz8)

PS: tušili jste, že český Skaut používá na některé své projekty právě Nette Framework https://github.com/skaut
 

Honza Černý – chemiX

Zajímavé články a videa a nástroje


David Grudl - Latte 2.9: to nejlepší nakonec
David Grudl - Jak se verzuje Nette v době postmonolitické?

video Github Actions – A jaké máte workflow vy? (školení nás baví)

videa z #posobota - s02e03
videa z #posobota - s02e04
videa z #posobota - s02e05

vyšlo Nextras Orm 4.0.1

https://milan.run/nette/latte - drobný tool na testování latte 
https://twig2latte.nette.org - potřebujete zmigrovat z twigu na latte? 
https://php2latte.nette.org - přepište starý php kód do bezpečných latte šablon


 

Akce a školení


30. 1. - #posobota s03e01 
     
     
Follow on Twitter
Copyright © 2021 Kreativní Laboratoř s.r.o., All rights reserved.


Want to change how you receive these emails?
You can update your preferences or unsubscribe from this list.

Email Marketing Powered by Mailchimp