Dobré ráno, 

bitcoinová horečka nepolevuje a možná vás překvapí, kdo na ní opravdu slušně vydělal. Amazon se zase chystá vydělávat na té vánoční a Netflix vymyslel, jak dovést do konce mánii kolem House of Cards. A v Česku roste hlad po umělé inteligenci. Úterní Espresso s podrobnostmi je tu!

Pokud máte 1 minutu

Dvojčata jsou zpět. Cameron a Tyler Winklevossovi, neboli dvojčata, kterým měl Mark Zuckerberg ukrást nápad na Facebook, jsou miliardáři. Díky bitcoinu. A pomohl jim k tomu paradoxně Facebook. Z peněz, které na něm před lety vysoudili, jich totiž část, konkrétně 11 milionů dolarů, investovali právě do virtuální měny. A teď přišlo zhodnocení…

Hodnota všech bitcoinů, které jsou momentálně v oběhu, už přesáhla 190 miliard dolarů a to znamená, že je vyšší než: HDP Nového Zélandu, tržní kapitalizace Goldman&Sachs a UBS nebo jmění Warrena Buffetta a Billa Gatese dohromady. Takže tak.   

Budoucnost. V Česku se rýsuje další nadějný startup, který se zabývá umělou inteligencí. Jmenuje se Blindspot Solutions a opět za ním stojí Michal Pěchouček, akademik z ČVUT, kterému se podařilo prorazit i v byznysu. Jeho nový projekt právě získal důležitého partnera - technologickou konzultační společnost Adastra Group, která v něm kupuje padesátiprocentní podíl.
partner Forbes Espressa
LEMARKET a Forbes vás zvou do Galerie Mánes, kde se 8.–10. prosince představí více než 100 mladých českých a slovenských značek. Návštěvníci se tak budou moci setkat přímo s jejich autory a nakoupit opravdové vánoční dárky z rukou nejlepších lokálních tvůrců. To vše na jednom místě spolu s koncerty, workshopy a hostinou. Více na www.lemarket.cz. Vstupenky v předprodeji zde.
Vstupenky

Pokud máte 5 minut

Merry Christmas, everyone! Amazon bere ode dneška frontálním útokem i australský trh. Online kolos Jeffa Bezose konečně dobudoval dostatečně velký sklad na předměstí Melbourne a může své služby v Austrálii ze stávající omezené úrovně posunout na plnohodnotnou. A jelikož budou Vánoce, tak rovnou s dodáním zdarma při objednávce nad 49 australských dolarů. Boj je prostě boj. 

O Claire. House of Cards bude pokračovat. Natáčení seriálu, které Netflix přerušil kvůli sexuálním skandálům Kevina Spaceyho, se začátkem příštího roku znovu rozjede. Poslední, šestá série bude mít jen osm dílů a bude bez Franka Underwooda. Hlavní postavou se místo něj stane jeho žena Claire. Woman power, ale ty okolnosti…

Bez dirigenta. Sexuální skandály nejsou specialitou zábavního průmyslu, padáka kvůli nim dostal i dirigent Metropolitní opery v New Yorku James Levine. Ale celkem pozdě. Policie známého umělce, který v MET působil posledních 40 let, vyšetřuje od října loňského roku. A obvinění proti němu jdou až do 60. let. Ufff.

Pokud máte 10 minut

Tesla + SpaceX. Elon Musk má další bláznivý nápad. Rozhodl se, že svou červenou Teslu Roadster nacpe do jedné z raket SpaceX, pustí k tomu Space Oddity od Davida Bowieho a oboje nejspíš v lednu pošle na oběžnou dráhu Marsu, kde budou auto i raketa kroužit dost možná na věky věků. No… kdo z vás to má?

Restart. Martina Grygar Březinová je už léta součástí nejvyššího českého byznysu. Deset let vedla Sodexo, čtyři roky Eurotel a čtyři roky PwC. A kromě manažerských zkušeností má i ty s blížícím se pocitem vyhoření nebo s tím, jaké to je, dát si rok pracovní pauzu. Jestli cítíte, že se o vás krize pokouší nebo že taky potřebujete najít nový směr, je to ideální čtení pro vás. Sedm rad, co se sebou v takovém případě dělat

Jak dobře spát. Víme, že jste se před chvílí teprve probudili, ale třeba jste si ještě v posteli říkali, kdy už bude večer, abyste to mohli dohnat… Sice se říká, že kvalitní spánek zaručí osm hodin, někdy na to ale není čas, takže tady je několik tipů, jak zajistit, aby i šestihodinové vypnutí vydalo za to doporučované

Ať se vám dobře spí a mezitím hodně sil!

Lucka, Forbes
Sdílet dnešní vydání na Facebooku
Sdílet dnešní vydání na Twitteru

 
Sledujte Forbes:
Copyright © 2017 MediaRey, SE, všechna práva vyhrazena.

odhlásit newsletter    upravit údaje    zobrazit ve webovém prohlížeči