Pěkné ráno!

Módní fanoušci v Paříži drží smutek a oblékají se do modré. Byznysmeni se vezou na blockchainu. Facebook konečně vyzve YouTube na souboj. Nová éra Rolling Stone i nejlepší země pro byznys. Zkrátka pěkné předvánoční Espresso, včetně návodu, jak přežít svou rodinu. Začněte den s ním!

Pokud máte 1 minutu

Nejlepší země pro váš byznys. Top podnikatelské destinace podle Forbesu jsou pro letošek Nizozemsko, Nový Zéland a Velká Británie. Brexit-nebrexit. Česku patří 28. příčka.

Spekulovalo se o tom dlouho. Že Apple naschvál zpomaluje starší modely telefonů, firma přiznala až teď. Ale nedělá to z prvního důvodu, který vás napadne (abyste si koupili novější telefon). Oficiální firemní stanovisko zní: chráníme tak telefony, které jedou na starších li-ionových bateriích, aby se nečekaně nevypínaly.

Chcete, aby vaše akcie stouply? Svezte se na bitcoinové horečce a přejmenujte svou firmu tak, aby vypadala, že má co do činění s blockchainem. Jako to udělal výrobce ledových čajů Long Island Iced Tea. Teď má v erbu vepsáno Long Blockchain a plánuje koupit nějaké firmy v kryptobyznysu – jeho akcie tím poskočily o téměř 200 %. 

Pokud máte 5 minut

Konečně! Byl to jeden z nejtajemnějších amerických startupů. Jenže z neustálého odkládání představení konkrétního produktu se z Magic Leap stala spíš otrava. Po třech letech startup konečně odhalil první verzi svého headsetu pro rozšířenou realitu. Pokud se vyžíváte v kyberpunku, budou se vám líbit.

Rolling Stone v nových rukou. Rozhodující podíl v mediální značce Rolling Stone získává Penske Media, majitel titulů Variety nebo Deadline. Končí tak více než 50letá éra zakladatele Janna Wennera v čele legendárního rocknrollového časopisu a jako mediálního magnáta vůbec. A konec to není slavný. Hodnotu Rolling Stone transakce vyčíslila na 110 milionů dolarů.

Poslední hrad dobyt. Facebook získává licenční smlouvou s Universal Music způsob, jak vyzvat na souboj YouTube. A taky – uživatelé budou odteď moci sdílet a nahrávat na síť hudbu, aniž by měli problémy s autorskými právy. S nahráváním coverů Taylor Swift nebo Jaye-Z to totiž dosud nebylo jen tak...

Pokud máte 10 minut

Nejvíc trendy obchod v nejmódnějším městě na světě končí. Koncept store Colette v Paříži tento týden přivítal poslední zákazníky a pak doslova zavřel krám. Loučil se frontami, motýlky ve výlohách a mikinami v typické modré. Adieu, Colette! 

Co svět vlastně zajímá. Analytický startup Chartbeat spočítal, které články a reportáže přikovaly čtenáře k displejům s největší intenzitou. Data říkají, že tohle jsou témata, která definovala rok 2017: odhalení Weinsteina a spol., lidské příběhy, první Trumpův rok, teror, Irma a další přírodní katastrofy a digitální roztěkanost.

Udělejte si náskok. A přečtěte si ještě letos jednu z nejlepších byznysových knih roku 2017 podle amerického Forbesu. Jejich autoři jsou miliardáři, CEOs, neurovědci, bývalí mariňáci a další chytří lidé. Celkem 4000 stránek inspirace, jak být lepším lídrem. 

Přežít! Tak zní naše interní motto, co se Vánoc týče. Proto jsme se vyptali psychologů a terapeutů, jak svátky s rodinou zvládnout pokud možno v klidu. A pokud ještě sháníte dárky na poslední chvíli, inspirujte se tím, co nejvíc potěšilo české miliardáře (tedy lidi, kteří si jinak mohou dovolit koupit "všechno"). 

A teď ty internety na chvíli vypněte. Klidné svátky! 

Hanka, Forbes
Sdílet dnešní vydání na Facebooku
Sdílet dnešní vydání na Twitteru

 
Sledujte Forbes:
Copyright © 2017 MediaRey, SE, všechna práva vyhrazena.

odhlásit newsletter    upravit údaje    zobrazit ve webovém prohlížeči