Dobré ráno!

Je pátek, ale to vůbec nic neznamená. Takže si přivoňte – v Deutsche Bank řádila policie, v Unileveru se střídá vedení, Buenos Aires se zavírá, Brazilci opravdu rádi sahají na ženy, Čech vymyslel, jak si nehyzdit zahradu, a taky víme, co vás dostane do formy, až to bude potřeba – tak, a teď se napijte. 

Máte 1 minutu?

Co tam máte. Policejní razie si neužívají jen česká ministerstva, jednu pořádnou má za sebou i Deutsche Bank. Do frankfurtské centrály a dalších poboček včera napochodovalo 170 mužů a žen, kteří vyšetřují obvinění z praní špinavých peněz. To se má týkat dvou zaměstnanců a táhnout se až ke skoro tři roky staré kauze Panama Papers. Na Danske Bank možná ještě dojde. 

Snižujeme stavy. Dobrý den neměli včera ani zaměstnanci koncernu Bayer, který oznámil, že bude propouštět. A to rovnou 12 tisíc zaměstnanců, tedy zhruba každého desátého z těch, co pro něj po světě pracují. Důsledek toho, že jen letos spadly firemní akcie o třetinu, má být nejcitlivější právě doma v Německu.

Jen do konce roku zůstane v čele dalšího drogistického obra, Unileveru, stávající CEO Paul Polman. Dvaašedesátiletý manažer odchod ohlásil ani ne dva měsíce poté, co akcionáři odmítli jeho restrukturalizační plány. Ty zahrnovaly i přesun londýnské odnože britsko-nizozemského kolosu na pevninu a právě to Polmanovi nejspíš zlomilo vaz.

Jsme si věrní. Renault, Nissan i Mitsubishi cítí vůči své alianci hluboký závazek. Aspoň s tím zahájili jejich zástupci jednání, které má rozhodnout o osudu těžce zkoušeného spojenectví (paywall), za kterým stojí padlý Carlos Ghosn. Že to ve skutečnosti ale nebude tak růžové, vám dojde, jakmile rozklíčujete, jak to automobilky mezi sebou vlastnicky mají.
partner Forbes Espressa
Kvalitní káva je základ každého rána, stejně jako kvalitní notebook je základ pohodové práce. ThinkPad X1 Extreme spojuje typický ThinkPad design a funkce pracovního notebooku s grafickou kartou herního počítače.

Máte 5 minut?

40 procent. Na tuhle úroveň by americká administrativa ráda zvedla cla na dovoz čínských aut. Jednak proto, že přesně tolik si říše středu účtuje za možnost prodávat na své půdě americká auta, a pak taky proto, že Donald Trump je přesvědčený, že kdyby to platilo už dřív, americký klenot GM by se nerozhodl zavírat své továrny

Prodloužený víkend. Místem, kde to bude moci probrat přímo s čínským prezidentem, je ode dneška Buenos Aires, kde začíná summit skupiny G20. Zatímco pro ekonomicky zase klopýtající Argentinu (paywall) to je prestižní záležitost (a pro svět celkem důležitá schůzka), pro zhruba 12 milionů obyvatel Gran Bs As je to hlavně pořádná otrava. Nejezdí veřejná doprava, po celé aglomeraci vznikají no-go zóny, všude se chystají demonstrace… tak ještě že je dnešek prohlášený za státní svátek. 

Dotýkačka. Jak často, kam a jak silně sahají ostatní na ženy, které si vyrazí za zábavou do klubu? Přesně to se rozhodli v rámci projektu The Dress for Respect zjistit kreativci z Ogilvy a vyrobili speciální oblečení, které dokázalo všechny doteky a jejich vlastnosti zaznamenat. Oblékli do něj tři ženy a vyslali je do víru brazilského nočního života.

Máte 10 minut?

Fiction world. Fanoušci sci-fi vědí už dávno, že jejich oblíbení autoři dokážou předpovědět věci, které se za pár let stanou realitou. Že na fantazii autorů krásné literatury něco je, už ale uznávají i velké firmy. Takové Nike nebo Boeing si od nich dokonce nechaly navrhnout scénáře, co by jejich brandy měly udělat, aby zůstaly v budoucnosti relevantní. 

Tak nějak hezčí. Jestli máte zahradu a na ní bazén, tak tenhle problém dobře znáte – pod co bazén schovat, aby to aspoň trochu slušně vypadalo? Přesně to samé před lety řešil i Zdeněk Svoboda a na tom, co vymyslel, si vybudoval rovnou celý byznys. Jeho firma Popp má dnes 80milionový obrat a zákazníky i za polárním kruhem.

Dejte si do těla. Amazing 12. Dvanáct týdnů, které mění životy. Náročný transformační program o cvičení a jídle, který stojí na dvou vašich fotkách – té na začátku a té na konci. Fenomén, který frčí po celém světě a který v Česku můžete absolvovat jen na jediném místě. Stojí ale dřina za 50 tisíc Kč opravdu za to? Klára Elšíková to vyzkoušela (a vypadá fakt dobře!).

Buďte lepší!

Lucka, Forbes
Sdílet dnešní vydání na Facebooku
Sdílet dnešní vydání na Twitteru

 
Sledujte Forbes:
Copyright © 2018 MediaRey, SE, všechna práva vyhrazena.

odhlásit newsletter    upravit údaje    zobrazit ve webovém prohlížeči