Dobré ráno! 

Jednou to přijít muselo a už je to tu – nejbohatší fotbalovou ligu světa povede žena. A pak že se nedějí zázraky. Nebo tenhle – Bruselu a Londýnu se podařilo po dvou letech vyjednat dohodu o brexitu. To koukáte, co? Nejde přitom zdaleka o všechno, tak neváhejte a přečtěte si dnešní obzvlášť provoněné a pestré Espresso. 

Máte 1 minutu?

Konečně. Trvalo to déle než dva roky, ale nakonec to vypadá na happy end. Britským a evropským vyjednavačům se podařilo dosáhnout dohody o podobě rozchodu Londýna s Bruselem. Hlavní brexitoví jestřábi v čele s Borisem Johnsonem sice vyhrožují, že ji potopí, protože jinak prý Británie zůstane pod dohledem EU, ale Theresa May se zřejmě bude moct spolehnout na labouristy.

Lev is back. Umíte si představit, jak se dálnicí na americkém Středozápadě proháníte…Peugeotem? Asi ne, co? Vlastně ještě na začátku 90. let se v USA auta se lvem ve znaku prodávala, ale ne moc úspěšně. Teď se automobilka na zaoceánský trh vrací, jen v trochu jiné podobě – s mobilní aplikací. Ale plány s ní má velké, to zase jo. 

Poslední interview. O tom, že český byznys přišel v neděli o jednu ze svých nejzajímavějších postav, majitele přerovské Meopty Paula Rausnitze, jsme vás už informovali. Jelikož tento 90letý podnikatel byl skutečně mimořádný člověk, výjimečně jsme odemkli titulní rozhovor z našeho červnového čísla. Bylo to poslední velké interview, které poskytl.
partner Forbes Espressa
Nová Kia Sportage. Stylová. Uhrančivá. Výkonná. 
Objevte novou Kia Sportage s vylepšeným designem a chytrými technologiemi, například bezdrátovou nabíječkou, 360° monitorovacím systémem nebo systémem autonomního nouzového brzdění. Přijďte ji vyzkoušet ke svému dealerovi Kia.

Máte 5 minut?

Mrs. Kopaná. Názory na to, jak se v Evropě daří zrovnoprávňovat muže a ženy v byznysu, se můžou lišit. Občas se ale objeví nezpochybnitelný důkaz, že věci jsou v pohybu. A fakt, že anglickou Premier League, tedy nejlepší a nejbohatší fotbalovou ligu světa, od příštího roku povede zkušená televizní manažerka Susanna Dinnage, je přesně jedním z těch momentů.

Kapky krve. Když jsme u těch žen, tak ještě před pár lety byla ikonou úspěšných podnikatelek mladá Američanka Elisabeth Holmes. Kolem své firmy Theranos dokázala vybudit pořádný hype. Postupně ale vyšlo najevo, že to byl jeden velký podvod. O celém příběhu vyšla skvělá knížka s názvem Bad Blood, která nyní vyhrála v anketě Financial Times titul nejlepší ekonomická kniha roku 2018.

Sdíleno. WeWork patří mezi nejhodnotnější startupy světa. Celosvětová síť sdílených kanceláří, která bude mít pobočku i v centru Prahy v novém administrativním centru DRN, teď ještě zvýšila svoji valuaci. Přes tři miliardy dolarů do ní investovala SoftBank, což hodnotu mladé společnosti vystřelilo na úroveň 45 miliard dolarů.

Máte 10 minut?

Vzhůru do oblak. Nadzvukový Concorde už sice více než 15 let odpočívá, trysková dopravní letadla přesto nedávají spát nejen fanouškům, ale ani mnoha konstruktérům a investorům. Třeba NASA do pár let otestuje svůj nový stroj přímo nad obydlenými oblastmi a velmi ambiciózní plány mají i společnosti jako Aerion nebo Spike Aerospace. Otázka nestojí, zda budeme někdy létat do New Yorku nadzvukovou rychlostí, ale kdy to bude.

Už už to bude. Stejně dlouho jako nelétá Concorde, trvá i dokončení pražské O2 areny, resp. její malé sousední sestřičky. Ta už se ale blíží svému dokončení
Bestsport, který vysočanskou arénu provozuje a patří do impéria nejbohatšího Čecha Petra Kellnera, pokročil do poslední třetiny její dostavby. Podle harmonogramu by se měla na konci května zkolaudovat a v říjnu slavnostně otevřít.

Fiat jako koloběžka. Elektrické koloběžky, kterých je plná vnitřní Praha, budí hodně silné emoce. Lime, firma, která je na české ulice vyslala, nyní zkouší prorazit i se sdílenými auty – v Seattlu nasadila pestrobarevné Fiaty 500. Samozřejmě jsou elektrické. Co myslíte, dorazí s nimi také k nám?

Co nejlepší výdrž přeje

Luboš, Forbes
Sdílet dnešní vydání na Facebooku
Sdílet dnešní vydání na Twitteru

 
Sledujte Forbes:
Copyright © 2018 MediaRey, SE, všechna práva vyhrazena.

odhlásit newsletter    upravit údaje    zobrazit ve webovém prohlížeči