Famózní ráno!

Přesně před sedmi lety se posluchači stanic BBC Radio a Jazz FM usnesli, že nejlepším jazzovým umělcem všech dob je Miles Davis. To je vše, co dnes potřebujete vědět z kultury. Teď už aktuální dění, byznys a čerstvé Espresso.

Máte 1 minutu?

Cut cut cut. Americká společnost Amazon plánuje od tohoto týdne propustit zhruba deset tisíc lidí na korporátních a technologických pozicích, uvedly v pondělí New York Times s odkazem na zdroje obeznámené se situací. A propouštět se bude v e-commerce i v HR!

Give give give. Cutování na jedné straně, filantropie na druhé. Zakladatel Amazonu Jeff Bezos řekl CNN, že chce většinu svého jmění do konce života rozdat na boj s klimatickou změnou a na podporu lidí, kteří mohou „sjednotit lidstvo v hlubokém sociálním a politickém rozkolu“. Nice.

Build build build. Firmu Jacob & Co možná znáte pro její mnohdy až absurdně opulentně vypadající šperky a hodinky. A protože víc je víc, spojila se nyní s dubajskou developerskou společností Binghatti, s níž v Dubaji postaví projekt Burj Binghatti Jacob & Co Residences. To jste ještě neviděli.
partner Forbes Espressa
A co u Vás ve firmě? Patří ovoce na pracovišti mezi zajeté benefity? Tato forma občerstvení ve firmách patří dnes ke standardním benefitům a těší se velké oblibě. S Frumošem můžete tento benefit dovést k dokonalosti díky skvělému ovoci, servisu a bezchybnému doručení až do Vaší společné kuchyně.
Více info zde

Máte 5 minut?

Komedie. Ta je prý nyní na Twitteru legální, jak napsal Elon Musk v jednom ze svých prvních tweetů po převzetí vlastnictví platformy. Za poslední dva týdny pak uživatelé Twitteru zažili tolik legrace, že se jim o tom doposud ani nesnilo. Jen nutno podotknout, že firmy obchodované na burze se nesmály.

Přehnané papírování. Well, to nebaví snad nikoho a uvědomují si to i tuzemští investoři. Startup Digitoo Karin Fuentesové, který digitalizuje účetnictví pomocí umělé inteligence, získal na svůj rozvoj dalších 1,1 milionu eur, tedy v přepočtu bezmála 27 milionů korun.

Učit design. Designér Petr Štěpán získal cenu Czech Grand Design za orientační systém Českých drah, ale na poličce má také Českého lva za nejlepší filmový plakát 
–⁠ pro snímek Kuky se vrací. Nově si se svým týmem z autorského studia Superlative.works připsal ocenění Red Dot Award za vizuální styl Pražské integrované dopravy.

Tip Forbes Espressa: Gold! Pokud chcete investovat do drahých kovů, neměly by hrát hlavní roli krizové důvody, ale ty sběratelské, vzkazuje šéf České mincovny Michal Drtina. „Člověk by měl mít portfolio, jež se mu v klidných dobách zhodnocuje, ale které může třeba s mírnou ztrátou použít i v časech krize,“ říká.

Máte 10 minut?

Story dekády. Příběh zkrachovalé burzy FTX, jejího bývalého šéfa Sama Bankmana-Frieda a tajemné tradingové společnosti Alameda Research má tolik souběžných dějových linek, že by se za ně nemusel stydět ani mistr neuzavřených příběhů George R. R. Martin. Jak se v nich vyznat a co si ze skandálu vzít jako investor či investorka? To ví náš kryptoexpert Karel Wolf!

Funny Money. Doby, kdy jste museli humorné historky hledat, jsou pryč. Teď je žijeme každý den, a když jich hodíte pár za sebe, jako my v našem podcastu, uvědomíte si to šílenství.


Forever Miles! Kdo je nejlepší, je vždy těžké rozhodnout. Ale protestovat se mnohdy nedá...

Žijeme v simulaci!

Zdravko, Forbes
Sdílet dnešní vydání na Facebooku Sdílet dnešní vydání na Facebooku
Sdílet dnešní vydání na Twitteru Sdílet dnešní vydání na Twitteru

 
Sledujte Forbes:
Facebook
Twitter
Instagram
LinkedIn
YouTube
Web Forbes.cz
Copyright © 2022 MediaRey, SE, všechna práva vyhrazena.

odhlásit newsletter    upravit údaje    zobrazit ve webovém prohlížeči