Pěkné ráno! 

Víkend přinesl dávku silných prohlášení ze Silicon Valley z kategorie „přiznání šéfa“: Tim Cook myslí, že nastal čas (nechat se) víc regulovat. Jeff Bezos ví, že i Amazon jednou padne. No, pokud tech scéna není úplně váš šálek kávy, nabízíme i spoustu dalších zpráv. V čerstvém Espressu. 

Máte 1 minutu?

Tim promluvil. „Obecně regulacím nefandím, jsem velký zastánce volného trhu. Ale ve chvíli, kdy volný trh v nějaké oblasti selhává, musíte jednat.“ Šéf Applu Tim Cook označil zavedení pevnějšího právního rámce podnikání v technologiích za „nevyhnutelné“. A vyzval konkurenty, aby se na regulace připravili a přijali je.

„I Amazon jednou padne, zbankrotuje. Naším úkolem je tuhle chvíli co nejvíc oddálit.“ Tak shrnul Jeff Bezos svou strategii pro další roky na setkání se zaměstnanci, kteří se šéfa Amazonu ptali, jaké ponaučení si bere z aktuálního bankrotu obchodního řetězce Sears.

750 tisíc výtisků za jediný den. Michelle Obama je rekordmanka, tolik kusů jejích memoárů Becoming se prodalo hned první den uvedení na trh. Knižní dealy nejsou pro Obamovy jen nějaké drobné: kontraktem na Becoming a autobiografii Baracka Obamy, která vyjde příští rok, od nakladatelství Penguin Random House získali přes 60 milionů dolarů.
partner Forbes Espressa
Dokonale vyladěná káva. Dopřejte si jeden z 15 kávových nápojů ze špičkového plně automatického kávovaru Saeco Xelsis anebo si rovnou dopřejte neomezený výběr a připravte si svou kávu přesně tak, jak chcete, a to pomocí exkluzivní technologie Coffee Equalizer™ – jedním přejetím displeje změníte sílu, množství, teplotu a chuť kávy i množství mléčné pěny. Více na www.philips.cz.

Máte 5 minut?

Chce to trochu energie. Coca-Cola stále ohýbá svou strategii tak, aby se stala „total beverage company“. Do tohoto mixu patří i energy drinky, a proto zvažuje, že na trh uvede nový nápoj Coca-Cola Energy s guaranou a dalšími přírodními nakopáváky. To se ale nelíbí značce Monster, ve které Coca-Cola drží podíl.

Služba Google News v EU možná skončí. Důvodem je chystaná evropská „daň z odkazů“, která měla tech firmy přimět hlídat porušování autorského zákona a taky něco odvádět mediálním vydavatelům. Změnu v září odsouhlasil Evropský parlament, ale Google může ještě zalobbovat v komisi a mezi členskými státy.

Problém s krůtami. Blíží se Díkůvzdání, největší rodinný svátek za oceánem. Americké rodiny letos kromě toho, jak se u stolu nebavit o politice, řeší ještě jeden velký problém – ve 35 státech USA řádí salmonelóza, jejíž původ je spojován se syrovým krůtím masem. Spotřebitelé se zlobí, že mají od úřadů málo informací o konkrétních zasažených značkách… Přece jen, bylo by fajn sehnat si krůtu bez bakterií.

Máte 10 minut?

O čem se nemluví. Velká odpovědnost, málo odpočinku, nikdy nekončící seznam úkolů, který víří v hlavě dnem i nocí a nedopřeje tělu potřebný klid. V takovém popisu se jistě najde spousta manažerů. Signály, které přemíru stresu a s ním spojené psychické potíže doprovázejí, ale leckdy přehlížejí nebo je zahánějí prášky či alkoholem. Na jaké příznaky by si měli dát pozor?

50 chodů, na které si máte vyšetřit šest hodin. Zajímal by vás takový gastronomický zážitek? Chystá ho dánský šéfkuchař Rasmus Munk. Ve své restauraci Alchemist v Kodani chce vytvořit představení, do kterého kromě jídla zapojí i divadlo, umění, politiku a technologie.

Není na co čekat. Unikátní odrůdy vína. Lokální jídlo. Pohostinní lidé. Lyžování i moře. Skvělé výstavy. Horké lázně. Skvělý poměr cena/výkon. Redaktorka Pavla Francová miluje Gruzii a sepsala sedm důvodů, proč se tam máte vydat právě teď, než ji objeví miliony turistů a ztratí své kouzlo.

Batkid je v pohodě. Pamatujete si na pětiletého kluka bojujícího s leukémií, kvůli kterému se část San Franciska proměnila na jeden den v Gotham a malý Miles v Minibatmana? To bylo před pěti lety. Z Milese je dnes zdravý páťák a rakovinu porazil.

Přejeme samé dobré zprávy!

Hanka, Forbes
Sdílet dnešní vydání na Facebooku
Sdílet dnešní vydání na Twitteru

 
Sledujte Forbes:
Copyright © 2018 MediaRey, SE, všechna práva vyhrazena.

odhlásit newsletter    upravit údaje    zobrazit ve webovém prohlížeči