Nádherné ráno!

Pojďme si to říct hned v pondělí. Tenhle týden bude díky čtvrtečnímu svátku kratší. Dobré, ne? 

Máte 1 minutu?

Sázka na auru. Na Bali se v rámci summitu zemí G20 sejdou Joe Biden a Si Ťin-pchingem. Po Bidenově zvolení prezidentem se tak stane vůbec poprvé. Jedním z hlavních bodů setkání světových lídrů bude snaha zastavit válku na Ukrajině. Člen indonéské vlády Luhut Pandjaitan věří, že k dosažení úspěchu pomůže i mírumilovná aura ostrova Bali. Pro jistotu ho ale hlídá osm tisíc vojáků, bojové letouny, helikoptéry a čtrnáct válečných lodí.

Vyděláš? Odvedeš! Doba je těžká a státní rozpočet není bezedný. Šéfové státních podniků by mohli vyprávět… Tedy hlavně ti, kterým se daří. Státní podnik Lesy ČR tak na státní účet do ČNB už poslal 3,81 miliardy a desátek se čeká i od Budvaru, v jehož případě se do náruče státu přesune 550 milionů.

Kde je Sam? Zkrachovalou kryptoburzu FTX od minulého týdne znají i ti, pro které vrchol digitalizace ve světě peněz představuje platební karta. Poslední dny, kdy se objevily zprávy o mizejících miliardách dolarů, éterem létala i otázka, kde je zakladatel FTX Sam Bankman-Fried. Mluvilo se o efektním úprku do Argentiny, ale nakonec z toho jsou celkem nudné Bahamy. Co vlastně dělá Viktor Kožený?
partner Forbes Espressa
Rückl se skrze renesanci českého ručně broušeného křišťálu zasazuje o návrat špičkového designu, kvality a noblesy do výjimečných i každodenních okamžiků. Dopřejte si je i vy a vyberte si sklenice, karafy, vázy a další křišťálové doplňky precizně zpracované sklářskými mistry.
PROHLÉDNOUT

Máte 5 minut?

Zpátky nahoru. Loni český internetový prodejce bot Footshop poprvé utržil miliardu, jenže přišla krize. Třetina lidí musela odejít, zavřela se většina prodejen a razantně se omezila nabídka bot. Jak se ale ukazuje, tyhle bolestné kroky se nakonec vyplatily. 

Problémy v Číně. Říše středu je pro Teslu naprosto zásadní. Po USA tady prodá nejvíc aut a rekordní jsou i výrobní čísla, která přicházejí z fabriky v Šanghaji. Jen v září se tam podařilo vyrobit 83 135 elektromobilů. O to víc vedení firmy sleduje kauzu zdivočelé čínské Tesly a dvou mrtvých lidí. Zpráva o této nehodě včera patřila k nejsledovanějším tématům na čínské sociální sítí Weibo.


Tip Forbes Espressa: V téhle story nechybí pes Fík ani děvče jménem Ája. Nečekejte ale pohádku na dnešní podvečer. Všechno se tady odehrává pod taktovkou oděvní designérky Andrey Vytlačilové, která už během studií na londýnské Central Saint Martins spolupracovala se značkami jako Loewe, Versace, Balenciaga nebo Swarovski.

Máte 10 minut?

Bude teplo. Dobrá zpráva je, že letošní zima by mohla být bez velkých mrazů, takže ušetříme za energie. Horší je, že bude nejspíš i bez srážek, což prý brzy poznáme na sjezdovkách, na jaře na suchých polích a v létě na prázdných řekách. Říkají to alespoň lidé z evropské agentury Copernicus. A teď čemu dát přednost.

Five stars. Možná je lepší nedumat nad počasím uprostřed Evropy a prostě se začít zabývat tím, do kterého ze třinácti nových luxusních hotelů, jež se hostům otevřou během následujících měsíců, vyrazit za zážitky.


Pohodový start nového týdne!

Ondřej, Forbes
Sdílet dnešní vydání na Facebooku Sdílet dnešní vydání na Facebooku
Sdílet dnešní vydání na Twitteru Sdílet dnešní vydání na Twitteru

 
Sledujte Forbes:
Facebook
Twitter
Instagram
LinkedIn
YouTube
Web Forbes.cz
Copyright © 2022 MediaRey, SE, všechna práva vyhrazena.

odhlásit newsletter    upravit údaje    zobrazit ve webovém prohlížeči