Pěkné ráno!

Čas na dnešní porci zpráv. Victoria’s Secret má nového šéfa (podprsenky jsou holt čím dál těžší byznys). Na burzu se chystají vegetariánské burgery, do virtuální reality si možná budete brát speciální boty a papírové průvodce můžete rovnou nechat doma. Víc v Espressu!

Máte 1 minutu?

Smažeme fejky. Mezi sociálními sítěmi, které se snaží došlápnout si na falešné účty, je i Instagram. Od pondělí maže lajky, komentáře a follow od účtů, které používají aplikace třetích stran k umělému nafukování vlivu a popularity. Podobnou čistku má za sebou Facebook i Twitter, Instagram letos navíc představil novou technologii k detekci šikanování.

Katy Perry, Taylor Swift, Beyoncé. To jsou nejlépe vydělávající hudebnice za uplynulý rok. Pro to, abyste se probojovali v tomhle žebříčku do top ten, už nepotřebujete jen hitové album. Katy Perry (83 milionů dolarů) má za sebou úspěšné turné, Lady Gaga (50 milionů) startuje svou filmovou kariéru a Rihanna (37,5 milionu) teď dává přednost vlastnímu byznysu – make-up značce Fenty Beauty a spodnímu prádlu Savage Lingerie.


Nová Victoria. Známá značka se sexy spodním prádlem Victoria’s Secret se trápí, už několik let. Média i zákaznice jí vyčítají, že přehlídky s perfektními manekýnami-andílky jsou „out of touch“, což se odráží i v klesajících prodejích a dravé konkurenci. Ideální čas na výměnu šéfky: Jan Singer na začátku příštího roku nahradí John Mehas, dosavadní šéf značky Tory Burch.
partner Forbes Espressa
Zažijte la meccanica delle emozioni, tedy mechaniku, která vyvolává emoce, na vlastní kůži! Nejnovější modely Alfy Romeo Stelvio a Giulia umí pořádně chytit za srdce. Kombinují nádherný design, nejmodernější technologie a neskutečně dynamickou povahu. Naplní vás nepřekonatelnou vášní.

Máte 5 minut?

Ateliér s krásou. Český řetězec parfumerií Fann otevřel novou velkorysou pobočku se záměrem omladit klientelu – nabízí pečující produkty jako bio, vegan, cruelty free i speciální řadu československé kosmetiky. Na jaře k ní přibude i butik luxusní značky La Prairie, jediný v Evropě. Bude to v souboji s online trhem stačit?

Nemaso na burze. Na Wall Street můžete prakticky s čímkoliv, pokud vám investoři věří. O IPO se pokusí i značka Beyond Meat, která dělá bezmasé placky do hamburgerů, klobásy nebo „kuřecí stripsy“ a mezi jejíž investory se řadí Bill Gates nebo Leonardo DiCaprio. Doufá, že tak od budoucích akcionářů získá minimálně 100 milionů dolarů a ukrojí si ještě větší kus z 1,4bilionového globálního trhu s masem.


Ty boty vždycky jdou. Virtuální realita je buzzwordem už několik let, ale masově se tato technologie zatím nerozšířila. Změní to VR boty, které si nechal patentovat Google? O co jde: aby byla VR skutečně imerzivní, bylo by dobré, aby se v ní lidé mohli pohybovat. Google proto plánuje motorizované boty, se kterými ve virtuálním světě můžete chodit donekonečna, zatímco ve skutečnosti stojíte prakticky na tom samém místě.

Máte 10 minut?

Všichni chtějí svůj podcast. Protože je to cool, předvídá se, že příjmy z reklam v nich umístěných porostou, a protože jejich posluchači jsou loajální a reklamy nepřeskakují. Vlastní podcastovou sekci nabízí už i Spotify a do vlastních pořadů zlákalo třeba komičku Amy Schumer. (I my máme své podcasty – na iTunes, v androidích aplikacích i na Spotify.)

Český cestovatelský nápad. Chce se vám s sebou při cestování ještě tahat Lonely Planet? Český startup SmartGuide přišel s  průvodcem v mobilu, který vás po celém světě provede tak, jako by to udělal místní přítel. Uživatel v aplikaci najde jednotlivé turistické atrakce i celé trasy. Díky rozšířené realitě stačí namířit mobil na předmět zájmu a hned se mu zobrazí potřebné informace.

Sedět, nebo stát? „Výzkum naznačuje, že rizika sezení v práci jsou přefouknutá a pracovní stoly, u kterých se stojí, jsou poněkud přeceňovaný způsob, jak si zlepšit zdraví.“ Jestli jste si mysleli, že tzv. standing stoly vyřeší všechny vaše problémy a mají pomalu stejný efekt jako cvičení, asi vás zklameme.


Když to dnes bude blbý, jeďte do Brna

Hanka, Forbes
 
Sdílet dnešní vydání na Facebooku
Sdílet dnešní vydání na Twitteru

 
Sledujte Forbes:
Copyright © 2018 MediaRey, SE, všechna práva vyhrazena.

odhlásit newsletter    upravit údaje    zobrazit ve webovém prohlížeči