Dobré ráno!

Co uděláte, když máte hodně peněz? Můžete třeba koupit svůj oblíbený fotbalový klub a vyhodit trenéra. Založit konkurenci Netflixu a přetahovat nejžádanější komiky, scénáristy a režiséry světa, přesně jako to dělá tato služba. Nebo si říct "to stačí" a stát se americkým prezidentem. Na všechno se teď podíváme v Espressu! Čtěte až do konce. Čekají tam na vás filmové hody a přátelský tip. 

Pokud máte jednu minutu

Udělejte tu místo. Na postu nejhodnotnějšího online obchodu na světě zřejmě brzy proběhne střídání. Amazon Jeffa Bezose může nahradit čínský Alibaba. Jeho akcie ve čtvrtek dosáhly historického maxima, svými výsledky za Q2 totiž hravě překonal všeobecná očekávání. Hodnota Alibaby se teď pohybuje okolo 420 miliard dolarů, Amazon je na 465 miliardách. 

Wenger out. Nejbohatší muž na africkém kontinentu Aliko Dangote má plán. Část svého jmění ve výši 13,2 miliardy dolarů, které vybudoval na cukru a cementu, plánuje použít na svou vysněnou akvizici fotbalového klubu Arsenal Londýn. Co udělá hned, jak se mu to podaří? Hádáte správně, chce vyhodit dlouholetého trenéra Arsèna Wengera.

Sdílet i sdílená auta. O to se zřejmě pokouší německé automobilky Daimler a BMW. Plánují spojit své carsharingové služby Car2GO a DriveNow, jak naznačil šéf autopůjčovny Sixt (ta je partnerem právě DriveNow). Možný důvod? Společně budou v boji s dopravní konkurencí typu Uber a Lyft silnější. 
partner Forbes Espressa

Pokud máte pět minut

Kolik utratí Netflix? Plánované výdaje na obsah dostupný v rámci internetové televize Netflix překročí příští rok 7 miliard dolarů. To je o miliardu víc než letos. Podle šéfa obsahu Teda Sarandose půjde ve většině zejména o licenční poplatky, ale poměr původního a koupeného obsahu se má do několika let vyrovnat 50:50. Ruku k dílu přiloží čerstvé posily: David Letterman, Shonda Rimes, bratři Coenové.

Švédský hon na drobné. Tik tak, moc času nezbývá. Asi 1,6 miliard švédských korun (2,7 miliardy korun) bude od září bezcenných. Švédi loví doma a v kapsách poslední jedno, dvou a pětikorunové mince, které brzy Riksbank nahradí lehčími a menšími mincemi. Charitativní organizace Švédy prosí, aby jim nalezené mince věnovali. 

Trump je sám. V reakci na byznysmeny prchající z prezidentského poradního sboru celou radu Donald Trump raději zrušil. Rasové nepokoje v Charlottesville a prezidentské komentáře mají dozvuky i jinde – proti extrémní pravici se vymezuje Apple, Linkedin nebo PayPal. Spotify maže "white power" playlisty. Tři významné charitativní organizace přesouvají své fundraisingové večírky z Trumpova resortu Mar-a-Lago raději jinam.

Pokud máte deset minut

Co trápí politické lídry v Evropě? Třeba Angela Merkel musela v předvolebním rozhovoru s mladými youtubery prozradit, jaké je její nejoblíbenější emoji. Jako zkušená politička středu si ovšem poradila a zvolila ten nejbezpečnější symbol – smajlíka. Když se občas nechá unést, přidá prý i srdíčko. 

Tajemství lidí, co změnili svět. Hack první: Veďte si deník. Hack druhý: Nepodceňujte sílu šlofíků. Hack třetí: Choďte na procházky, minimálně 15 minut denně. Uvidíte, co všechno vás na nich napadne. Hack čtvrtý: Investujte čas do četby. 

Milujete jídlo? Check. Milujete film? Check. Jste tu správně. Objevili jsme totiž YouTube kanál #FoodFilms, kde najdete videorecepty na wafle natočené ve stylu Michaela Baye, na špagety podle Tarantina nebo palačinky à la Cuarón. Schovejte si na víkend!

Tip na konec. Pokud nás tohle léto pilně sledujete, víte, že připravujeme a těšíme se na první a nej konferenci Forbesu letošního roku. Forbes NEXT BIG THING. Early bird lístky za zvýhodněnou cenu mizí ďábelským tempem. Nepropásněte svůj kousek, 20. srpna zdražíme!


Hanka, Forbes
Sdílet dnešní vydání na Facebooku
Sdílet dnešní vydání na Twitteru

 
Sledujte Forbes:
Copyright © 2017 MediaRey, SE, všechna práva vyhrazena.

odhlásit newsletter    upravit údaje    zobrazit ve webovém prohlížeči