Krásné ráno!

Ještě krásnější je patrně pro ty, co si den po svátečním 17. listopadu udělali prodloužený víkend. Že bychom ale my prodloužili espresso na lungo? Kdepak! Informační kávu podáváme jako vždy silnou; tak, jak to máte rádi.

Máte 1 minutu?

Propouštěj jako Elon. Není právě záviděníhodné být v těchto dnech zaměstnancem Twitteru. Od momentu, kdy sociální síť koupil Elon Musk, jsou pro ně jistoty nedostatkovým zbožím a poslední vývoj zní: Kdo u nás nechce být, nechť zmizí. Na rozhodnutí dostali dva dny.

From Australia with Love. Jedna věc je posílat Ukrajině zbraně – je jasné, že bez nich se v boji s Ruskem neobejde. Druhá věc je myslet na to, co se stane, až válka skončí. Australský miliardář Andrew Forrest proto založil fond na obnovu země, sám přispěl 12 miliardami korun a cílí na sumu blížící se 600 miliardám.

Jsou vlaky, které nestaví. A tohle je bohužel kombinace TGV, ÖBB i dalších dopravců, neboť inflační rychlík se týká celé EU. V říjnu inflace činila v průměru rekordních 11,5 procenta.
tip Forbes Espressa

Máte 5 minut?

Nevesely truchlivy, jsou ty britské kraje. Copak za hru by o tomhle asi napsal starý dobrý Will: Spojené království zažívá historicky nejvyšší propad životní úrovně. Zásadní jsou rostoucí ceny potravin, o práci může brzy přijít půl milionů lidí… Kéž by to bylo mnoho povyku pro nic.

Starý dobrý handshake. Nejen firmy už pochopily, že na Zoomu a Webexu to prostě neuděláte tak dobře jako dřív. Pochopil to dokonce i Si Ťin-pching, prezident Číny. Bez roušky na Bali na setkání nejmocnějších lidí světa proto vsadil na osobní diplomacii.

Tip Forbes Espressa: Nejen zaměstnanci Twitteru žijí v nejistotě, to my všichni. Tak třeba tahle věta: Vlastnit auto je out. Proč tomu tak je a co s tím budeme dělat, to vysvětluje Vratislav Strašil, jednatel společnosti Volkswagen Financial Services, která je největším hráčem v oblasti financování osobních a užitkových vozů v Česku.

Máte 10 minut?

Čím se svézt? Auta jsou out? Navzdory takovému tvrzení dáváme zdarma radu těm, kdo trpí nevyřešitelným a zásadním životním dilematem: sporťák, nebo SUV? Konečně mají o problém méně, ale taky budou mít o něco méně peněz. Pokud tedy uspějí a získají jedno z pouhých 2500 kusů vozu Porsche 911 Dakar. Ale co je nějakých pět a půl milionu korun (v základní verzi) proti duševní úlevě…

Co si prolistovat? V pražské nákupní galerii Myslbek je možné seznámit se s unikátní publikací Epopej od fotografa Jana Wiliama Drnka, patrně nejdražší českou knihou. jejíž cena se pohybuje těsně pod hranicí tří set tisíc korun. Zvlášť milovníci Alfonse Muchy jistě zpozorněli.

Co si poslechnout? Další podcast šéfredaktora Forbesu Petra Šimůnka. Jeho název zní Život je bohatý a o tom, proč můžeme být bohatí a zároveň svobodní, hovoří bývalý studentský aktivista a dnešní kapitalista Jan Bubeník. A dojde i na Martu Kubišovou

Na svobodu!

Mirek, Forbes
Sdílet dnešní vydání na Facebooku
Sdílet dnešní vydání na Twitteru

 
Sledujte Forbes:
Facebook
Twitter
Instagram
LinkedIn
YouTube
Web Forbes.cz
Copyright © 2022 MediaRey, SE, všechna práva vyhrazena.

odhlásit newsletter    upravit údaje    zobrazit ve webovém prohlížeči