Famózní ráno!

Přesně před 59 lety nedobrovolně odešel 35. prezident USA John Fitzgerald Kennedy. Tak mu dnes věnujte krátkou vzpomínku a zeptejte se, co byste pro vaši zemi mohli udělat. Nejdřív tam ale kopněte čerstvé Espresso.

Máte 1 minutu?

Raketa sekera. Zkrachovalá kryptoburza FTX dluží padesáti největším věřitelům téměř 3,1 miliardy dolarů, což je v přepočtu 73,5 miliardy korun. S odvoláním na podání u amerického soudu o tom informoval zpravodajský server BBC. To jsem z toho Alameda!

Špatný. Ukrajina zatím v nynější sezoně vyvezla téměř 16,2 milionu tun obilí, což je ve srovnání se stejným obdobím předchozí sezony pokles o 31,7 procentaVláda v Kyjevě uvedla, že Ukrajina by letos mohla sklidit padesát až padesát dva milionů tun obilí, což je výrazně méně než rekordních osmdesát šest milionů tun loni. 

Z Egpyta do Evropy. Země pyramid plánuje zahájit v roce 2024 výstavbu jedné z největších větrných farem na světě, která by mohla dodávat elektřinu také do Evropy a Saúdské Arábie. Větrná farma o instalovaném výkonu deset gigawattů má stát na pevnině a dokončena by měla být do roku 2030.
partner Forbes Espressa
Snadná dostupnost autem i MHD do centra města, zeleň a klidové zóny v blízkém okolí a služby či kavárna hned v přízemí domu, který se navíc může pochlubit energetickou náročností třídy A. Moderní projekt myslí na potřeby všech svých obyvatel.
Chci zjisti více

Máte 5 minut?

Today I am Qatari. Zapomeňte na chvíli na kopání do míče: to, co se právě děje v Kataru, je mnohem víc než světový šampionát ve fotbale. Jde totiž o jednu z nejdražších akcí dějin lidstva. Na zemi o velikosti Středočeského kraje je to dost šílené.

Ponzicoin. Valná většina investic do kryptoměn skončí v kapsách takzvaných velryb. Potvrzuje nová studie hlasy, označující krypto za jedno velké Ponziho schéma? Závěry na první pohled příliš nepotěší – ale jde také o to, jak je interpretujete, což ví Karel Wolf.


Tip Forbes Espressa: Rodinná firma Rybka ze slezských Kravař začínala v devadesátkách výstavbou vodovodů po okolních vesnicích, během následujících 30 let si prošla snad vším, čím se dá ve stavebnictví projít. Dnes skupina Rybka Building staví nízkoenergetické rodinné domy, bytové domy i průmyslové haly. A možná má příležitost i pro vás.

Máte 10 minut?

Koncern forever. Když Miloš Horký nastupoval k české pobočce německé společnosti Würth, lídra na trhu s montážní technikou pro profesionály, měl pod sebou padesát zaměstnanců. Po dvaadvaceti letech jich už jako CEO českého Würthu vede přes pět set. How come?

Ni hao, dětátka. Rodiče, kteří si odnášejí novorozence z podolské porodnice v Praze, narazí u vchodu na nápis s citátem: Jak získat náskok už ve školce? Jde o reklamu na jedinou soukromou česko-čínskou školu v České republice s názvem Chin cen, kterou navštívila Veronika Jonášová.

Osel se směje. Developer Evžen Korec vlastní kolem tisícovky zvířat, přičemž drtivou většinu proto, že jim chtěl dopřát lepší život. V Praze zachraňoval ptáky, v Táboře dokonce celou zoo a ze Slovenska si nedávno přivezl skupinku oslic, které měly skončit na jatkách. Kdyby tahle story neexistovala, museli byste si ji vymyslet.


Jeminente! Zas je tady Černý pátek, že? U nás slevy nehledejte. Na dobré věci totiž slevy nejsou, místo toho ale můžete získat dárek. Kupte si předplatné Forbes Premium + Print na celý rok a získejte lahev jedinečného kubánského rumu Eminente. Předplatné objednávejte zde.

Long live JFK!

Zdravko, Forbes
Sdílet dnešní vydání na Facebooku Sdílet dnešní vydání na Facebooku
Sdílet dnešní vydání na Twitteru Sdílet dnešní vydání na Twitteru

 
Sledujte Forbes:
Facebook
Twitter
Instagram
LinkedIn
YouTube
Web Forbes.cz
Copyright © 2022 MediaRey, SE, všechna práva vyhrazena.

odhlásit newsletter    upravit údaje    zobrazit ve webovém prohlížeči