Dobré ráno!

Dnes pro vás máme pár lekcí, abyste nepropadli sebeklamu. Proč? Protože nejspíš dojmu, že je nepřemožitelný, uvěřil boss Nissanu a přečtěte si, jak dopadl. Nebo si tipněte, na co asi mysleli v Applu a největší německé bance, taky žádná sláva. Espresso vám ale pomůže.

Máte 1 minutu?

The deal is coming. Tak už i ministři EU podpořili dohodu o brexitu. Z jejich pohledu je otevřené  už jen téma, dokdy bude trvat přechodné období, kdy bude Británie trochu in i trochu out. Tvrdý brexit je ale pořád ve hře a dojde na něj, pokud Theresa May nepřesvědčí k vstřícnému postoji celý britský parlament. A to je zatím celkem boj. Takže vlastně nic?

Špatný den má za sebou jeden z titánů současného automotive průmyslu, předseda správní rady Nissanu Carlos Ghosn. Nejenže o své lukrativní místo přišel – automobilka ho vyhodila, protože ho podezřívá, že zneužíval firemní peníze pro soukromé účely a před úřady schválně zatajoval, kolik vlastně vydělává –, ale taky si pro něj přišla japonská policie, aby to všechno vyšetřila.

Deutsche taky. Veselo není ani v Deutsche bank, na kterou ukázal prstem dánský whistleblower Howard Wilkinson. Ten spolupracuje s úřady na vyšetřování obřího skandálu praní špinavých peněz, kterého se v Estonsku dopouštěla Danske Bank, a tvrdí, že nějakých 150 miliard dolarů pomohla vyčistit i americká odnož německého finančního domu
partner Forbes Espressa
Jak technologie ovlivňují svět byznysu a jaký je přínos zavedení automatizace? Společnost IBM udělala průzkum mezi 550 topmanažery zodpovědnými za technologie a provoz. 75 procent z nich uvedlo, že automatizace bude mít v následujících třech letech významný dopad na jejich obchodní výsledky.
Stáhněte si studii

Máte 5 minut?

Jen dárek. Facebook se sice stále víc zamotává do skandálů se šířením fake news, manipulací s veřejným míněním i vlastního řízení, i tak si ale občas najde čas na něco bohulibého. Třeba jako teď, když příjemným šestimilionovým darem (v dolarech) podpořil vzdělání lokálních novinářů ve Velké Británii. To je přece potřeba.

To Google jim práci možná zkomplikuje, a to v rámci regulačního boje s Bruselem, který by rád zavedl něco jako „daň z odkazu“. EU tím chce mediálním domům zajistit copyright na obsah, který se po síti šíří. V případě Googlu by to obzvlášť silně dopadlo na službu Google News, a než to, tak ji vyhledávač radši vypne.

Řetězová reakce. Lehké období nezažívají ani dodavatelé Applu. V září představené iPhony netáhnou tak, jak si cupertinská firma malovala, a tak jí nezbylo než pořádně přiškrtit objednávky, které si u svých subs zadala. Akcie Applu jsou o 20 procent níž než při nedávném vrcholu, a jak popisuje Wall Street Journal, šoková vlna se nyní šíří dál (paywall).

Máte 10 minut?

Škoda Story. Svět fotografie je v Česku pevně spjatý s Vodičkovou ulicí v Praze, respektive s největším tuzemským obchodem s fotografickou technikou FotoŠkoda. Říká se, že každý, kdo má k fotce blízko, jej musí alespoň jednou navštívit. Znáte ale jeho příběh?

Mistr!!! Martin Šonka se v neděli coby první Čech stal mistrem světa letecké série Red Bull Air Race, a jelikož z toho máme opravdu velkou radost, odemkli jsme rozhovor, který jsme s ním o létání pořídili do loňského speciálu Forbes Life. Tak čtěte, ale pozor, ať se vám nezatočí hlava!

Jógamánie. Jóga už dávno není jen cvičení, ale rovnou celý životní styl. A k němu patří i stylové prostory a zařízení, kde se budete cítit dobře a patřičně se uvolníte. Takže jsme vybrali ty nej v Praze a Brně, aby to celé stálo opravdu za to.

Buráková naděje. A jedna dobrá zpráva, když se blíží ty svátky. Vědci asi přišli na to, jak obelstít jednu z nejzákeřnějších alergií na světě – tu na buráky. Jejich metoda je jednoduchá, i když místy asi krutá. V zásadě jde ale o to, že si postupnými malými dávkami vybudujete dostatečnou snášenlivost. A po pár měsících zvládnete třeba i sedm oříšků (nebo jejich stop).

Óm.

Lucka, Forbes
Sdílet dnešní vydání na Facebooku
Sdílet dnešní vydání na Twitteru

 
Sledujte Forbes:
Copyright © 2018 MediaRey, SE, všechna práva vyhrazena.

odhlásit newsletter    upravit údaje    zobrazit ve webovém prohlížeči