Krásné ráno,

ať už vás čekají volné chvíle s vašimi blízkými, nebo před sebou máte pracovní víkend, nejlépe se sobota startuje s šálkem dobré kávy. A k tomu tradičně patří náš víkendový newsletter, ve kterém se ohlédneme za uplynulým týdnem. Tak jdeme na to! 

Máte 1 minutu?

Top CEO. Řídí nejvyšší patra českého byznysu a určují směr naší ekonomiky. Udávají trendy, inovují a ukazují cestu dalším. Forbes ve druhém ročníku výběru Top CEO představuje nejinspirativnější šéfy Česka. Najdete v žebříčku i toho svého?

Máme se bát o místa? Na slavnostním předávání ocenění Forbes Top CEO proběhla i panelová diskuse, které se kromě jiných zajímavých hostů zúčastnila i Jaroslava Rezlerová, generální ředitelka největší personální agentury v Česku ManpowerGroup. Jak podle českých šéfů ovlivní krize pracovní trh? A máme se bát o svá místa?

Česko, nebo Slovensko? Kde se žije lépe? Nedávno jsme oslavili výročí 104 let od založení společné československé republiky. V lednu nás čeká naopak třicet let od rozdělení na Českou a Slovenskou republiku. Nejnovější průzkum agentury NMS Market Research se věnoval názorům obyvatel obou zemí na kvalitu jejich života v porovnání s bratrským státem.
partner Forbes Espressa

Máte 5 minut?

Limity kampaně. Podle pravidel mohou uchazeči o prezidentskou funkci do kampaně vložit před prvním kolem maximálně 40 milionů korun, před druhým pak dalších deset milionů. Má to však své háčky a celkový rozpočet není kvůli děravým zákonům možné přesně uhlídat.

Koho chtějí podnikatelé na Hradě? Prezident neplní jen reprezentativní úlohu. Jeho výsostnou pravomocí je jmenování členů bankovní rady a guvernéra ČNB a právě ta určuje výši úrokových sazeb, které se promítají do inflace. Koho ze stávajících kandidátů podporují české firmy?

Majitelem Twitteru za trest? Když nejbohatší člověk planety po celé řadě eskapád nakonec koupil Twitter, ve svém profilu se anglickou slovní hříčkou označil za „vrchního pitomce“. Přídomek „Chief Twit“ mu však dlouho nevydržel a brzy jej nahradil „operátor horké linky pro stížnosti“. Od dokončení převzetí je totiž Elon Musk v jednom kole a na hlavu mu padají všechny dosavadní problémy Twitteru. A také řada nových.

Máte 10 minut?

Jak se Češi připravují na krizi? Zatímco poslední dva roky Česko zaměstnávaly obavy z covidu, dnes u naprosté většiny lidí převládá strach z rostoucích cen. Vyplývá to aspoň z výzkumu společnosti Ipsos. Ten provedla pro letošní konferenci Forbes Lepší Česko, které byla partnerem.

Jak se daří Home Creditu? Od smrti Petra Kellnera se Home Credit částečně stahuje ze zahraničních trhů. Finální krok v odchodu z Ruska udělala společnost na začátku září. I v Číně se společnost snaží najít strategického partnera, který by získal majoritu a následně firmu zcela převzal. Důvodem může být nesplněná vize PPF.

Je metaverzum opravdu budoucností? Dnešní mladá generace tráví většinu svého života na herních platformách a v nejedné firmě existují pracovní týmy, které se scházejí ve virtuálních zasedacích místnostech ve formě avatarů. Vedle toho jsou stále populárnější obchody s virtuálním a v realitě neexistujícím oblečením nebo dokonce s pozemky, které existují jen v podobě jedniček a nul. Je toto budoucnost? Pro Forbes odpovídal specialista na digitální transformaci Nick Rosa ze společnosti Accenture.

Přejeme nejen bohatý víkend!

Martin, Forbes
Sdílet dnešní vydání na Facebooku Sdílet dnešní vydání na Facebooku
Sdílet dnešní vydání na Twitteru Sdílet dnešní vydání na Twitteru

 
Sledujte Forbes:
Facebook
Twitter
Instagram
LinkedIn
YouTube
Web Forbes.cz
Copyright © 2022 MediaRey, SE, všechna práva vyhrazena.

odhlásit newsletter    upravit údaje    zobrazit ve webovém prohlížeči