Nádherné ráno!

Přesně před 84 lety schválilo Národní shromáždění Republiky československé, že se na tuzemských silnicích bude jezdit vpravo. Nové pravidlo začalo skutečně platit až po německé okupaci, což vyvolává mylný dojem, že za touto změnou byli nacisté. Tolik dnešní historické okénko, zde už je čerstvé Espresso.

Máte 1 minutu?

Zuckerberg vyhazuje. Meta se zbaví každého osmého zaměstnance, dohromady dostane výpověď přes jedenáct tisíc lidí. Pro mateřskou společnost Facebooku je to nejmasovější propouštění v historii. Její šéf Mark Zuckerberg to zdůvodnil tím, že špatně vyhodnotil postpandemické online trendy.

Další twitterová fajfka. Chaos ve vedení Twitteru po jeho převzetí Elonem Muskem pokračuje. Je to jen pár dní, co miliardář rozbořil dosavadní ověřování profilů a nabídl modrou ‚‚fajfku“ komukoli za osm dolarů měsíčně. Nyní si zřejmě uvědomil, že někteří prominentní uživatelé přece jenom budou muset projít nezávislým ověřením. Společnost je pak označí další fajfkou, tentokrát šedivou.

Kryptokolaps. Hodnota předních světových kryptoměn už druhým dnem prudce klesá. Důvodem je kolaps jedné z největších kryptoburz na světě FTX, která nezvládá svým zákazníkům vyplácet peníze. Na pomoc přispěchal její hlavní rival Binance, který chce FTX koupit.

 
partner Forbes Espressa
Děkujeme za přízeň! Kvalitní tým, individuální přístup ke klientům, pochopení jejich potřeb a budování dlouhodobé vzájemné důvěry – to je advokacie v našem pojetí. I díky důvěře našich klientů jsme se stali klientsky nejoblíbenější a také nejlepší domácí kanceláří a zvítězili jsme i v kategoriích nemovitosti a M&A. To je krásné vysvědčení za naši práci ze soutěže Právnická firma roku. Vážíme si toho.
 
Čtěte zde

Máte 5 minut?

Fuck up like a boss. Všichni děláme chyby. Zeptali jsme se ředitelů a ředitelek velkých firem, co se nepovedlo jim. A podělili se s námi o to, čeho litují, co by dnes udělali jinak a z čeho se poučili.

Opustí Rusové Cherson? Ruský ministr obrany Sergej Šojgu nařídil podle agentury TASS stažení ruských vojsk z Chersonu na jihu Ukrajiny. Ten je jedním z největších měst, která se Rusům podařilo během války dobýt. Kyjev však avizovanému ústupu nevěří.


Tip Forbes Espressa: „Data jsou dnes základní esencí každého podnikání,“ říká obchodní ředitel Preciosa Lighting Jan Volšík. Ani výrobce designových svítidel, jehož každý produkt je originál, není výjimkou. Od příštího roku Preciose pomůže se správou dat vylepšený firemní systém od společnosti SAP. 

Máte 10 minut?

Kolik stojí LNG? Do České republiky už dva měsíce proudí plyn z vůbec prvního LNG terminálu vystavěného po zahájení války na Ukrajině v nizozemském Eemshavenu. Forbes se podíval na tržní ceny, dostupné statistiky a oslovil i některé energetické experty, aby si udělal alespoň základní představu o tom, kolik takový plyn stojí. Je to hodně. 

Americký sen. Kdo je nejbohatším uprchlíkem na světě? Moskevský rodák Sergey Brin, který se spolužákem ze Stanfordovy univerzity Larrym Pagem založil internetový vyhledávač Google. A spektakulárním způsobem si tak splnil svůj americký sen.

Americké volby. Červená vlna se nekoná, hlásají titulky amerických médií. Republikánům se totiž nesplnila představa o výrazném vítězství nad demokraty v úterních kongresových volbách, které podle posledních dostupných výsledků skončily remízou. Strana začíná hledat viníky a někteří její členové ukazují na bývalého prezidenta Donalda Trumpa.


Live long and prosper.

Marek, Forbes
Sdílet dnešní vydání na Facebooku Sdílet dnešní vydání na Facebooku
Sdílet dnešní vydání na Twitteru Sdílet dnešní vydání na Twitteru

 
Sledujte Forbes:
Facebook
Twitter
Instagram
LinkedIn
YouTube
Web Forbes.cz
Copyright © 2022 MediaRey, SE, všechna práva vyhrazena.

odhlásit newsletter    upravit údaje    zobrazit ve webovém prohlížeči