Krásné ráno!

Černý pátek pomalu opouští kámen, bitcoin se řítí k zemi a krize klepe na dveře. Ale nebojte, pořád si můžete udělat vajíčka, koupit akcie Nike, nasednout do pohodlného letadla a zmizet. Začněte ale čerstvým Espressem!

Máte 1 minutu?

Volným pádem. Někdejší investiční hit, kryptoměna bitcoin, se loni touto dobou těšila bezprecedentnímu růstu. Letošní předvánoční čas je ale ve znamení ztrát – nejpopulárnější digitální měna odepsala jen za poslední týden přes 35 procent a propadla se pod hranici 3500 dolarů. Zda se znovu odrazí ode dna, zůstává ve hvězdách.

Nie, radšej e-shop. Přesun nakupování do online prostředí probíhá už nějakou dobu, nyní však nabývá na dramatičnosti. Na svátek konzumu Black Friday dorazilo do amerických kamenných obchodů oproti loňsku až téměř o desetinu méně návštěvníků a prodeje v rámci e-commerce vzrostly o 23 procent. Kdo by se taky chtěl někde tlačit…

Po stopách teflonu. Než si ráno rozpustíte máslo na pánvi, přečtěte si krátkou story kolegů z Wired. Zjistíte, že důvod, proč se vaše palačinky nepřilepí, má kořeny, ostatně jako spousta vychytávek, ve válce.
partner Forbes Espressa
Zažijte la meccanica delle emozioni, tedy mechaniku, která vyvolává emoce, na vlastní kůži! Nejnovější modely Alfy Romeo Stelvio a Giulia umí pořádně chytit za srdce. Kombinují nádherný design, nejmodernější technologie a neskutečně dynamickou povahu. Naplní vás nepřekonatelnou vášní.

Máte 5 minut?

Mladí chtějí Teslu. A nejen řídit. Nehledě na Muskovu pověstnou náročnost a neúprosné pracovní hodiny je kalifornská automobilka snovým zaměstnavatelem mladé generace (paywall). Nejsou to ale jen samá pozitiva. To když zjistíte, že za jedněmi splněnými KPI se skrývají další…

Nejlepší business class na světě. Qatar Airways letos dostaly ocenění World’s Best Business Class od Skytrax a to je něco jako Oscar pro filmaře. Přes všechnu slávu ale nestřílejte na blind a před rezervací letenek si přečtěte článek od kolegy Michaela Mareše, který se obětoval už před vámi a letěl.

Čtvrt století a profit. Borci na Foolu vybrali tři akcie, které se vyplatí držet dalších 25 let. Nike, který masivně investuje do inovací a marketingu a který se stále více posouvá k prémiovosti, byste možná ještě uhodli, ale vsadím se, že ty další dva tituly rozhodně ne!

Vybrat barvu, napsat, nalepit. Barevné samolepicí lístečky jsou s námi již čtyři dekády a stále je milujeme (zdravíme třeba do všech agentur, kde jimi mají polepené zdi). Tato tehdejší inovace od společnosti 3M nám dokazuje, že digitál zkrátka nestačí na všechno, navzdory mnoha pokusům.

Máte 10 minut?

Bude hůř. Ano, recese se blíží (alespoň to všichni tvrdí) a je dobré se na ni v rámci možností připravit. U vás ve firmě můžete začít v oddělení prodejů, na což se zaměřili kolegové v HBR. Jejich rady? Vykašlete se na menší obchody, digitalizujte a zvedněte ceny. 

Marihuana ne! Zelená rostlina má červenou nejen u americké kosmické agentury NASA, ale i u jejích kontraktorů, což nyní dává jasně najevo. Ke dvěma z nich, do společností Boeing a SpaceX, se vydá zkoumat firemní kulturu a pracovní prostředí. Všechno měl údajně způsobit CEO SpaceX Elon Musk, který si v podcastu u Joea Rogana potáhl z jointu. But it’s legal, right?

Tak úspěšný týden a (radši) podle pravidel!

Zdravko, Forbes
Sdílet dnešní vydání na Facebooku
Sdílet dnešní vydání na Twitteru

 
Sledujte Forbes:
Copyright © 2018 MediaRey, SE, všechna práva vyhrazena.

odhlásit newsletter    upravit údaje    zobrazit ve webovém prohlížeči