Pěkné ráno!

Světoběžnické Espresso doputovalo až k vám. Na menu je americký Kongres, japonská prefektura Fukušima, roztančený New York i Helsinky, kde je třeba zvážit každý gram. Pokud se vám chce zůstat doma, přečtěte si alespoň, jak si to udělat v práci hezčí a šťastnější. Badum-tss.

Pokud máte 1 minutu

Grilovačka! Facebook, Twitter a Google přijely na washingtonský kobereček. Zástupci Kongresu firmy tepou za to, že cizím aktérům (rozuměj Rusku) umožnily jednoduše využít reklamní funkce sociálních sítí k ovlivnění výsledků loňských prezidentských voleb. Na Facebooku takové posty působily na 126 milionů uživatelů sítě v USA, posty na Instagramu zasáhly dalších 20 milionů. Wall Street to je ale jedno...

Hvězdné války jsou v plném proudu a Richard Branson pořád doufá ve vítězství. Vesmírná odnož impéria Virgin potichu vytvořila dceru VOX Space, která se bude výlučně starat o vládní kontrakty s Američany a jejich politickými spojenci. Tak velký potenciální tok příjmů se zkrátka musí využít. 

Prodloužení. OPEC bude držet současný kurz. Dohodu o omezení těžby ropy zřejmě prodlouží na celý rok 2018, ačkoliv hrozí další výpadky produkce ze strany Venezuely, Nigérie či Libye. Původně měla dohoda OPEC plus Ruska a dalších devíti zemí trvat jen do března, definitivně se o prodloužení rozhodne na konci listopadu ve Vídni. 
partner Forbes Espressa
Sinatrology! Úspěšný hudební projekt swingového zpěváka Jana Smigmatora představí letos 3. prosince v pražské Lucerně zbrusu novou koncertní show v duchu Las Vegas. Největší hity Franka Sinatry na Sinatrology Swing Gala 2017 zazpívají i Ewa Farna nebo otec Amy Winehouse, britský zpěvák, filantrop a swingař Mitch Winehouse.
 
Chci lístky »

Pokud máte 5 minut

Peníze?! Pche, ty vám k udržení těch nejlepších lidí v týmu už dávno nestačí. Vaši zaměstnanci chtějí smysluplnou práci a... benefity. Na co chytnete lidi, které nemůžete sehnat, a naopak – o jaké výhody v práci si říct? Čtěte, jak být štastnější v práci, v novém speciálu Forbesu.

Proč Finnair váží pasažéry. Aerolinky poslední dva dny na letišti v Helsinkách diskrétně prosí cestující, jestli by si u check-inu stoupli na váhu. Nejde ale o nový způsob, jak "osekat" gramáž letounu. Spíš si finští inženýři potřebují jen ověřit, zda jsou jejich předpokládané kalkulace průměrné pasažérské hmotnosti správné, k čemuž potřebují 2000 dobrovolníků. Někdo se hlásí? 

Pokud máte 10 minut

Dvakrát Japonsko. Fukušimským důchodcům létají smažená kuřata sama do pusy – prostřednictvím dronů. A zaměstnanci jisté japonské marketingové firmy, kteří nekouří, mají šest dní dovolené navíc. Nekuřáci si totiž stěžovali, že obecně pracují víc než jejich kolegové odbíhající na kuřáckou pauzu.

Tip Forbes Espressa. Už víme, kdy bude další Metronome Festival! (Bodejť by ne, když jsme mediální partneři.) Festival se odehraje 22.–23. června 2018 tradičně na pražském Výstavišti. Vstupenky se začínají prodávat už dnes na oficiálním webu a přes Ticketpro. První potvrzená star je Tom Odell, držitel Ceny kritiků Brit Awards. 

Ten trapný moment™, kdy sice nezapomeneš na okurku, ale sýr v cheeseburgeru dáš až úplně dolů. Tak tento prohrešek vůči dobrému vkusu i fyzice si Google za rámeček nedá. Ke kauze "sýr dole" v cheeseburgerovém znaku emoji se dokonce vyjádřil sám CEO Sundar Pichai: náprava tohoto přešlapu je firemní prioritou číslo jedna!

Dobré zprávy z New Yorku. Newyorčané jsou tough, takže se smutným útokem na manhattanské cyklostezce nenechali příliš rozhodit. Halloween oslavili mimo jiné tancem. Po 91 letech totiž přestal platit zákaz, podle kterého se ve velké většině z 25 tisíc barů v New Yorku nesmělo trsat

Tak do tance, mládeži. 

Hanka, Forbes
Sdílet dnešní vydání na Facebooku
Sdílet dnešní vydání na Twitteru

 
Sledujte Forbes:
Copyright © 2017 MediaRey, SE, všechna práva vyhrazena.

odhlásit newsletter    upravit údaje    zobrazit ve webovém prohlížeči