Dobré ráno! 

I když smutné. A to nejen pro všechny fanoušky Kapitána Ameriky, Black Panthera nebo Wolverina, ale i podnikatelských velikánů tohoto století. A i když je to smutné, tak svět se točí dál, takže máme i zprávy o patrně druhém největším IPO historie, problémech Applu nebo neobvyklé podnikatelské motivaci. Tak jen ať tohle Espresso není moc hořké.

Máte 1 minutu?

Let it go. Připravte si kalendáře, další „největší“ IPO posledních let má už konkrétní datum. Mobilní divize SoftBank dostala povolení vstoupit 19. prosince na tokijskou burzu a hodnota této primární emise akcií by se mohla vyšplhat až k 22 miliardám dolarů. Větší by tak mohlo zůstat už jen 25miliardové IPO Alibaby z roku 2014.

Klesá, klesá? Na Apple tvrdě dopadly zhoršené finanční výhledy dvou jeho dodavatelů. Náhlá skromnost Lumentum Holdings, který dodává 3D senzory pro rozpoznávání obličeje, a Japan Display, který Applu zajišťuje LCD displeje, jen přiživila už tak dost divoké spekulace o tom, že dobře namazaná mašina prodávání iPhonů se definitivně zadrhla (paywall). 

Pro lepší focus. Největší světový výrobce tvrdého alkoholu, londýnský kolos Diageo, prodal hned 19 svých amerických značek tamní firmě Sazerac. Udělal to proto, aby se mohl na zámořský trh lépe soustředit a upevnit tam svou kolísající pozici. A jde na to od lesa, ty nejlepší značky si nechal, prodal spíš ty low-endové (paywall).
partner Forbes Espressa
Nová Kia Sportage. Stylová. Uhrančivá. Výkonná. 
Objevte novou Kia Sportage s vylepšeným designem a chytrými technologiemi, například bezdrátovou nabíječkou, 360° monitorovacím systémem nebo systémem autonomního nouzového brzdění. Přijďte ji vyzkoušet ke svému dealerovi Kia.

Máte 5 minut?

Ach jo. Zemřel Stan Lee. Mozek, který stál za megaúspěšnou renesancí komiksů a úspěchem nakladatelství Marvel, otec Spider-Mana, Fantastické čtyřky, X-menů, Avengers a vtipálek, který se objevil v alespoň jednom záběru všech marvelovských filmů poslední doby. Bylo mu 95 let. A nám bude smutno. 

A nebyl sám. Včera jsme se dozvěděli i to, že v neděli zemřel Paul Rausnitz, devadesátiletý česko-americký podnikatel a zachránce přerovské Meopty, kterému se přezdívalo přerovský Baťa. A to není všechno, jeho život až neuvěřitelně odrážel osudy naší země. Kolega Luboš Kreč o něm napsal knihu a takhle na něj vzpomíná

Hups. Larry Culp stojí v čele konglomerátu GE zatím něco málo přes měsíc, o tom, co musí tahle předlužená firma udělat, aby si zachránila krk, má ale jasno. „Bude třeba prodat nějaká aktiva (paywall),“ prohlásil včera s tím, že by se to mělo stát hodně rychle. Tuší to sice všichni, Culp tím ale nikoho nepotěšil. 

Máte 10 minut?

Nový král. Jestli si rádi vedete přehled o nejbohatších politicích světa, tak si u Ameriky škrtněte jméno Donalda Trumpa a zapamatujte si tohle – J. B. Pritzker. Tak se jmenuje nový guvernér státu Illinois a dědic hotelového řetězce Hyatt, jehož jmění dosahuje 3,2 miliardy dolarů. Tedy o 0,1 miliardy více než to prezidentovo. 

Všechno zničil. Vedle Petry Plemlové snadno získáte pocit, že nic není problém. Stačí pracovat a chtít. Tahle máma čtyř dětí, která je původní profesí učitelka ze školky, vlastní firmu Unuodesign s obratem 40 milionů korun. Za jejím rozjezdem ale stála jedna dost drsná zkušenost – manžel, který chtěl spáchat sebevraždu a v amoku zničil šestičlenné rodině úplně všechno

Jak na motivaci. Je jedno, jestli chcete začít cvičit, nebo pít méně kávy. To, co musíte pokaždé udělat, je vydržet. A to je to nejtěžší, že. Pokud se ale chceme změnit, musíme si z nového chování vybudovat zvyk. Jak si ale udržet motivaci, abyste to nevzdali? Populární komik Jerry Seinfeld vymyslel efektivní trik

Vydržte to, 

Lucka, Forbes
Sdílet dnešní vydání na Facebooku
Sdílet dnešní vydání na Twitteru

 
Sledujte Forbes:
Copyright © 2018 MediaRey, SE, všechna práva vyhrazena.

odhlásit newsletter    upravit údaje    zobrazit ve webovém prohlížeči