Famózní ráno!

Dnes slaví 87. narozeniny muž, jemuž se ve frajerství mohl rovnat snad jen Marcello Mastroianni. Správně hádáte – Alain Delon. To je vše, co dnes potřebujete vědět z kultury. Teď už aktuální dění, byznys a čerstvé Espresso!

Máte 1 minutu?

Gen! V polovině září dokončili česká technologická společnost Avast a americký lídr na trhu kyberbezpečnosti NortonLifeLock rok připravovanou fúzi. Teď ve vzájemném spojení přichází další krok, kdy nově vzniklá společnost odhalila své jméno: Gen Digital.

Spolu silnější! Insolvenční správkyně Sberbank Jiřina Lužová podepsala s Českou spořitelnou smlouvu o smlouvě budoucí na koupi úvěrového portfolia banky v nominální hodnotě 47,1 miliardy korun. Kupní cena činí 41,053 miliardy.

Nic nebylo. Energetický a průmyslový holding Daniela Křetínského dosud nedostal od státu peníze, které měly být půjčkou na zálohy, jež musí výrobci elektřiny skládat při obchodování na energetické burze za účelem ochrany obchodníků. Holding už čerpání půjčky do budoucna nepředpokládá, řekl mluvčí skupiny Daniel Častvaj.
partner Forbes Espressa
Atlantis vás ve spolupráci s hlavními partnery a společností Microsoft zve na konferenci. Připravte se na pořádnou dávku inspirace, zajímavých setkání, odborných diskusí a možností spolupráce k vyšší konkurenceschopnosti.
 
Chci se registrovat

Máte 5 minut?

Další stream. Službám jako Netflix, HBO Max nebo Disney+ roste v Evropě významný konkurent. Američtí mediální giganti Paramount a Comcast spojili síly a vytvořili pro Evropany platformu SkyShowtime s filmy a seriály od dvou nejstarších hollywoodských studií a tří samostatných streamovacích služeb. 

Rozmohl se nám zde nešvar. Říká se mu mikromanagement. A někdy v životě ho zažil snad každý z nás. Úzkostné kontrolování práce podřízených a přehnaný důraz na detaily přitom škodí celé firmě. Zeptali jsme se proto šéfů významných společností, jak se tomuto zlozvyku vyhnout.

Co s tím? Volných lidí na trhu je málo a práce si často neváží. I přes pokračující krizi je dnes těžké nové zaměstnance získat a taky si je udržet: na tomhle se shodli přední čeští šéfové a šéfky během galavečera Top CEO, pořádaného Forbesem v Karlových Varech, kde zaznělo mnoho zajímavého.


Tip Forbes EspressaBritská farmaceutická firma GSK na místním trhu působí bezmála 30 let a její logo najdete na řadě přípravků ve své domácí lékárničce i na očkovacích látkách. GSK je však lídrem i v boji proti dalším onemocněním, ať už onkologickým, respiračním, nebo proti HIV. Aktuálně se vydala na novou biofarmaceutickou cestu. A pozitivně chce ovlivnit i vaše zdraví.
 

Máte 10 minut?

Absolutní madness. Tak by se dal popsat svět luxusní gastronomie v Saúdské Arábii, v němž byl roky položený šéfkuchař Lukáš Želechovský. Ze světa stovek kilogramů Wagyu, kaviáru a krevet se však vrátil a dnes chce dát svěží tvář řetězci Orea Hotels.

Tichý vyhazov. V mnohých firmách se – řečeno žargonem mistrů konzultaček – cutují budgety, a tak je třeba redukovat i workforce. Jenže to je – zejména v kontextu mistrů v USA – mnohdy poměrně drahé a riskantní, a tak se tamní management uchyluje k tzv. tichému vyhazovu. Prostě vám to znepříjemní tak, že odejdete sami!

Naprostá esence coolness. Natolik elegantní nedbalost, až to bolí. Hashtag life goals. Alain Delon, dámy a pánové!


Be cool.

Zdravko, Forbes
Sdílet dnešní vydání na Facebooku
Sdílet dnešní vydání na Twitteru

 
Sledujte Forbes:
Facebook
Twitter
Instagram
LinkedIn
YouTube
Web Forbes.cz
Copyright © 2022 MediaRey, SE, všechna práva vyhrazena.

odhlásit newsletter    upravit údaje    zobrazit ve webovém prohlížeči