Nádherné ráno!

Přesně před 145 lety oznámil Thomas Alva Edison objev fonografu, vůbec prvního přístroje, který dokázal zaznamenat zvuk. Tolik dnešní historické okénko, zde už je čerstvé Espresso.

Máte 1 minutu?

Komárkova britská loterie. Společnost Allwyn Entertainment ze skupiny KKCG miliardáře Karla Komárka uzavřela akvizici společnosti Camelot. Ta vlastní licenci na provoz prestižní britské Národní loterie. Allwyn získala letos v září desetiletou licenci na její provoz, platit začne v únoru 2024. 

Trump je zpět. Bývalý americký prezident má zpět svůj twitterový účet, o který přišel kvůli loňským nepokojům v americkém Kongresu. Rozhodla o tom anketa, kterou vytvořil Elon Musk. Trump však zpátky nechce, podle svých slov zůstane na vlastní sociální síti Truth Social.

Vettelova derniéra. Skončila sezona formule 1, závěrečnou Velkou cenu Abú Dhabí vyhrál již jistý mistr světa Max Verstappen z Red Bullu. Na desátém místě skončil čtyřnásobný mistr světa Sebastian Vettel z Aston Martinu, pro kterého to byl poslední závod F1 v kariéře.
partner Forbes Espressa
DOX+ je performer a charismatik, usazený v holešovickém vnitrobloku. Jeho lokalita, moderní technické zázemí, variabilita prostoru a unikátní akustické řešení umožňují nejrůznější typy eventů. DOX+ je eventový král a multifunkční sál v srdci Holešovic, který ohromí vaše zaměstnance, partnery nebo klienty svou jedinečnou architekturou a geniem loci. 
Prohlédnout si DOX+

Máte 5 minut?

11 let za podvod. Americký soud udělil Elizabeth Holmes trest odnětí svobody na jedenáct let a tři měsíce za podvod vůči investorům, zákazníkům i pacientům. Její firma Theranos slibovala revoluci v medicíně v podobě extrémně jednoduchých krevních testů, ale technologie se ukázala jako nefunkční.

Útočiště před vyhořením. Česká rodačka Michala Metzler už deset let navrhuje v New Yorku luxusní kuchyně za miliony. Během plnění amerického snu si prošla vyhořením a nyní proto k byznysu přidala nový projekt. Vytváří lázně budoucnosti, které přepracované jedince vrátí zpátky do hry.

Tip Forbes Espressa: Robotizace českých firem už není volbou, ale nutností, vzkazují Vítězslav Lukáš z ABB a David Marek z Deloitte. Je potřeba vsadit na automatizaci pokud možno všech činností, v nichž člověk nevyužívá svůj potenciál. A lidi naopak dál vzdělávat v soft skills, komunikaci, řešení problémů. 

Máte 10 minut?

Impérium Toma Forda. Jeho kariéra měla skončit v roce 2004. To, co v životní cestě Toma Forda vypadalo jako zdrcující pád na dno, však ve skutečnosti znamenalo počátek značky, která návrháře vynesla mezi nejprominentnější jména módního průmyslu. A udělala z něj jednoho z nejbohatších mužů planety.

Frustrace z klimatické konference. Zástupci téměř dvou set zemí se v neděli shodli na závěrečné deklaraci ze summitu COP27. Důležitým výsledkem hlavní světové klimatické konference je dohoda na vzniku speciálního fondu, který bude chudým zemím kompenzovat škody způsobené změnou klimatu. Odborníci však výsledky summitu přijali přinejlepším rozpačitě. 

Milionáři z World Cupu. Kdo jsou nejlépe placení fotbalisté letošního mistrovství světa ve fotbale? Forbes si posvítil na pětici největších boháčů na trávníku.

Pohodový start nového týdne!

Marek, Forbes
Sdílet dnešní vydání na Facebooku
Sdílet dnešní vydání na Twitteru

 
Sledujte Forbes:
Facebook
Twitter
Instagram
LinkedIn
YouTube
Web Forbes.cz
Copyright © 2022 MediaRey, SE, všechna práva vyhrazena.

odhlásit newsletter    upravit údaje    zobrazit ve webovém prohlížeči