Pěkné ráno!

Poslyšte, co se v úterý událo. Amazonizace zasáhla i americké zdravotnictví, reklama na nový bitcoinový investiční model vám už asi na internetech neprojde a iPhone X zřejmě přes vánoční svátky nezazářil tak, jak se čekalo. Jo a taky zuří válka o legíny. Takový normální den podle Espressa.

Pokud máte 1 minutu

Tři bratři. Jeff, Warren a Jamie to chtějí zkusit ve zdravotnictví. Pilotní pojišťovácký projekt pro zaměstnance Amazonu, JPMorgan a Berkshire Hathaway se ještě nestačil pořádně rozběhnout, detailů se taky nedohledáte, ale už pořádně zatřásl akciemi tradiční konkurence v oboru. 

Další hřebíček do rakve kryptoměn? Facebook odteď zakazuje reklamy, které propagují prakticky cokoliv spojené s alternativními měnami, včetně pojmů bitcoin a ICO. Chce tak přistřihnout křídla rozličným internetovým podvodníčkům, kteří se v souvislosti s kryptoboomem vynořili. Google činí podobné kroky. 

Se asi moc neprodává. Apple podle japonských médií poněkud poupravuje výrobní cíle pro iPhone X – přesněji se pro první čtvrtletí rozhodl zmenšit je o polovinu, na 20 milionů kusů. Akcie firmy reagovaly poklesem o 1,6 procenta a investoři jsou před čtvrtečním oznamováním výsledků ještě krapet nervóznější. 
partner Forbes Espressa
Podnikání téměř bez rizika? Pořiďte si franšízu! A jděte rovnou pro tu nejzářivější – pro zlaté obloučky. Síť restaurací McDonald’s je pravděpodobně jednou z nejpropracovanějších franšíz na světě. A v Čechách hledá nové partnery, se kterými chce buď otevřít nové pobočky, nebo jim předat své stávající. Nehledá investory, ale podnikatele připravené osobně vést a rozvíjet restauraci. Chcete vědět více? Radim Foltýn, head of franchising pro ČR, má detaily.

Pokud máte 5 minut

Vždyť jde jen o legíny. Chápejte, legíny jsou ve světě sportovně založených yuppie žen „big deal“ a taky velký byznys. Takže když jedna kultovní značka, Outdoor Voices, osočí konkurenční Bandier, že krade její vzory a střihy, strhne se velká instagramová mela

Prkno goes to Hollywood. Viktor Hrdina a jeho žena Gábina potřebovali pohybovou pomůcku pro malou dcerku, která měla problémy s hrubou motorikou. Z jejich dřevěného prkna na procvičování rovnováhy je nakonec hit a Utukutu se z Prahy dostalo do celého světa. Pár tipů pro úspěch e-shopu v zahraničí, o které se Hrdinovi podělili.

Umělou inteligenci teď najdete v podtitulku každého druhého startupu a Aquabyte není výjimkou. Zajímavé ale je, že strojové učení chce využít k efektivnějšímu provozu na rybích farmách. Software bude vyhodnocovat záběry z 3D kamer a pozorovat, zda lososi dosahují předpisové velikosti a jestli je netrápí parazitické mořské vši. Už na to mají investici 3,5 milionu dolarů.

Pokud máte 10 minut

Jak poznat bublinu. Každý, kdo si projede pár standardních ukazatelů, vám řekne, že americké trhy jsou teď nadhodnocené. Přes své negativní důsledky se euforické bubliny tvoří zas a znova. Jenže jak poznat, že se blíží? Pokud začínáte s investováním, pozorujte letos bedlivě tato tři kritéria

Just as good. Ženy žokejky jsou v závodním sedle úplně stejně dobré jako jejich kolegové muži. Podle nové britské studie, která analyzovala data za posledních 14 let, byly při srovnatelné kvalitě závodních koňů výkony žokejek i žokejů bez rozdílů. V profesionálním sportu se to však neodráží, ženy drží pouze 11 procent profi licencí. 

Utopické wellness komunity. Takový je poslední developerský trend z amerických předměstí, ve kterém koluje už 134 miliard dolarů. Na první pohled klidné rezidence s lesem za dveřmi, kde všude dojdete pěšky, na pohled druhý jedou podle jasných pravidel – dům musí být postavený podle „vkusného“ manuálu, ploty nízké, abyste se museli bavit se sousedy, a nenarazíte tu na žádný vizuální smog. 

Když jsme u toho zenu, zkuste začít meditovat. Jasně, nemáte času nazbyt, ale vážně to není tak složité a potřebujete k tomu jen 10 minut. Na Jak být lepší máme jednoduchý návod, se kterým zvládnete první meditaci už dnes a klidně v práci

Namaste!

Hanka, Forbes
Sdílet dnešní vydání na Facebooku
Sdílet dnešní vydání na Twitteru

 
Sledujte Forbes:
Copyright © 2018 MediaRey, SE, všechna práva vyhrazena.

odhlásit newsletter    upravit údaje    zobrazit ve webovém prohlížeči