Famózní ráno!

Dnes slaví 62. narozeniny Timothy Donald Cook, brilantní manažer, kterého mnozí podceňovali. To je vše, co dnes potřebujete vědět z kalendária. Teď už aktuální dění, byznys a čerstvé Espresso.

Máte 1 minutu?

Zase špatně. Vývoz obilí z Ukrajiny je opět ohrožen, neb Moskva dohodu pozastavila. Viní totiž Kyjev z toho, že pod záminkou vývozu obilí Ukrajinci využili „bezpečný“ koridor k útoku na ruskou mořskou flotilu. Stay strong, Africa.

DK opět na scéně. Britská vláda dál nebude zasahovat do plánu českého miliardáře Daniela Křetínského na zvýšení podílu ve firmě International Distributions Services, která je mateřskou společností britské pošty Royal Mail. Křetínský tak může s Patrikem Tkáčem v zádech podíl směle navýšit.

Malý velký deal. Přední tuzemský hráč v oboru umělé inteligence má nového majitele. Jedenapadesátiprocentní podíl ve společnosti Coworkers.ai, poskytující chatboty a voiceboty například Komerční bance či Stavebninám DEK, koupila za desítky milionů korun česká softwarová firma Daktela.
partner Forbes Espressa
Černou díru na trhu s daty odhalili čeští vývojáři a jejich řešení dobylo Ameriku. Jeden z nejúspěšnějších českých startupů, společnost MANTA, vytvořil unikátní softwarovou platformu pro mapování datových toků a pomáhá firmám po celém světě. MANTA má dnes pobočky od Prahy a Floridy až po Lisabon a Dublin. Evropští a američtí investoři již do Manty vložili více než jednu miliardu korun a firma dále expanduje!
Poznejte Mantu

Máte 5 minut?

Obavy z bubliny… Podle odhadů z developerských analýz se za celý letošní rok v Praze prodá jen okolo tří tisíc bytů. Oproti loňskému rekordnímu roku, kdy se v metropoli prodalo 7450 nových bytů, jde o propad, jaký tady dlouho nebyl.

Nová krev. Na českém trhu je tahle firma třicet let. Tehdy ji doslova z nuly vybudovali dva kamarádi – Karel Květoň a Jiří Jelínek. Dnes jsou svítidla pod značkou Halla známa po celém světě a jejich tržby se pohybují kolem čtvrt miliardy korun. Teď ji otcové zakladatelé chtějí předat dětem.

Tip Forbes Espressa: Největší konference, na které vystoupí naživo osobnosti světa médií, komunikace a marketingu. Pět desítek řečníků, čtyři sály, desítky témat, pět workshopů. O reklamě, o fake news, o bulshitu i o válce na Ukrajině. Forum Media letos podvaadvacáté v Praze, 3. listopadu, od rána až do večera. Vstupenky zakoupíte zde.

Máte 10 minut?

Pan Hacker. Mitche Altmana proslavil především jeho provokativní vynález dálkového ovladače TV-B-Gone, klíčenky, která dokáže vypnout televizory na veřejných místech. Do dnešních dnů ji vyrábí společnost Cornfield Electronics, které je generálním ředitelem. Jeho kariéra je ale mnohem zajímavější, jak se ostatně dozvíte díky našemu rozhovoru!

Já vím, co s tím! Na Twitter a jeho vlastnickou strukturu má každý názor. A víte, co je nejlepší? Kdykoli si kdokoli může založit vlastní sociální síť, jak ostatně připomínají Funny Money.

Cook 62! Tady je interview chlapíka, jemuž před lety dala šanci společnost ShowTime s nápadem na seriál Billions, s Timem Cookem. To ani špatné být nemůže.


Apple forever!

Zdravko, Forbes
Sdílet dnešní vydání na Facebooku Sdílet dnešní vydání na Facebooku
Sdílet dnešní vydání na Twitteru Sdílet dnešní vydání na Twitteru

 
Sledujte Forbes:
Facebook
Twitter
Instagram
LinkedIn
YouTube
Web Forbes.cz
Copyright © 2022 MediaRey, SE, všechna práva vyhrazena.

odhlásit newsletter    upravit údaje    zobrazit ve webovém prohlížeči