Copy
Use this area to offer a short preview of your email's content.
View this email in your browser
JA EESTI UUDISED
veebruar 2015

Eesti õpilasfirmade laadast

Selle aasta õpilasfirmade laat on tänaseks meeldiv mälestus ja väärib tähelepanu päris mitmel põhjusel

Esiteks muidugi seepärast, et tegemist oli aasta suurima ettevõtlushariduse sündmusega, mis tõi kokku enamiku Eesti õpilasfirmasid. Sel korral oli  kohal täpselt 160 õpilasfirmat, mis on kõigi aegade parim tulemus. Varasem rekord aastast 2013 jäi 159 õpilasfirmaga ainult pisut sellele alla.
Sõbrapäeval toimunud laadale kohaselt müüs laadal oma tooteid koos meie noortega varasemast tunduvalt rahvusvahelisem seltskond. Lisaks Eestile olid esindatud õpilasfirmad Gruusiast, Türgist,  Rootsist ja Lätist. Gruusia õpilasfirmad osalesid laadal EV Välisministeeriumi humanitaar- ja arenguabi programmi toel.
Lõpetuseks on tähelepanuväärne seegi, et selle aasta laadal püstitati taas käiberekord. Õpilasfirmad müüsid oma tooteid ja teenuseid Kristiine ja Rocca al Mare kaubanduskeskustes kokku 6200 euro eest. Varasem 5000-eurone rekord pärineb eelmisest aastast.

Laada parimad leiate siit:http://ja.ee/index.php?article_id=363&page=159&action=article&
Laada pilte näeb siit: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.952532534759134.1073741847.155635037782225&type=3

Laata rahastasid EAS Euroopa Sotsiaalfondist ja Tallinna Ettevõtlusamet.

JA Eesti uued sõbrad

Sel aastal on JA Eesti saanud endale mitu toredat uut toetajat.

Ettevõtlusharidus on muutunud Eestis üha populaarsemaks ning järjest rohkem on meie kõrval JA Eestiga samu väärtusi jagavaid ettevõtteid ja eraisikuid. See aitab meil  jõuda üha paremate programmidega senisest veelgi rohkemate koolinoorteni. On suur rõõm, et ettevõtlusharidust peavad oluliseks mitmed suured ja hea mainega ettevõtted. Meie põhikooliprogrammi arendamist ja noorteni jõudmist toetab sellest aastast alates SEB!
Lisaks on JA Eesti uueks toetajaks Tallinna Sadam.

Eriti rõõmustav on aga see, et ka õpilasfirma programmi vilistlased on selgi aastal ettevõtlusharidusse panustamas. Kui eelmise aasta suurimad eraannetajad, olid meie programmi vilistlased, siis algas seegi aasta sama hea uudisega. Kõikide aegade suurim eraannetaja on 1993. aasta Eesti parima õpilasfirma 3Team liige Oliver Peek! Teine suurem selle aasta alguse eraannetus tuli samuti meie vilistlaselt Madis Bleierilt, kes 2006. aastal võitis Eesti majandusolümpiaadi ja kes on lisaks veel mitme praeguse õpilasfirma usin mentor. Lisaks rahalisele panusele on vilistlaste toetus meie programmide arendamisele otsene signaal, et oleme õigel teel! Muidugi oleme tänulikud ka kõikidele teistele annetajatele ja vabatahtlikele, kes meie tööd kergemaks ja tõhusamaks aitavad muuta.


 

Eesti osaleb ettevõtlushariduse uuringus

Kolm aastat kestev üle-Euroopaline uuring vaatleb seda, kuidas mõjutab praktiline ettevõtlusharidus tulevikus noorte käekäiku.


JA-YE Europe algatas Euroopa Komisjoni Erasmus + programmi raames ühisprojekti ICEE (Innovation Cluster of  Entrepreneurship Education), kus osalevad Eesti, Läti, Soome, Belgia ja Itaalia Junior Achievementi organisatsioonid ja haridusministeeriumid. Projekti eesmärk on selgitada ettevõtlushariduse mõju noorte väärtushinnangutele ja teadmistele. Selleks uuritakse kahe üldhariduskooli ja kahe kutseõppeasutuse õpilasfirma programmis osalevaid noori ning võrreldakse neid nende noortega, kes õpilasfirmat ei tee.  

Uuringu kohta saab täpsemat infot siit: http://ja-ye.org/-/ja-ye-europe-and-5-countries-embark-on-impact-research-to-mobilize-entrepreneurship-education-in-schools-2455/
Eestis löövad projektis ja uuringus kaasa Tallinna 21. Kool, Võru Riigigümnaasium, Kuressaare Ametikool ja Narva Kutseõppekeskus.
Copyright © 2015 JA Eesti

Võta meiega ühendust: junior@ja.ee


unsubscribe from this list    update subscription preferences