Copy
JA Eesti kõige olulisemad uudised ettevõtlushariduse kohta.
View this email in your browser
JA EESTI UUDISED
juuli 2016

 
Aasta ettevõtlusõpetaja 2016 on Kristi Suppi ning JA Eesti aasta mentor on Janeli Virnas
 
Aasta ettevõtlusõpetajaks 2016 nimetati õpetaja Kristi Suppi, kes sel õppeaastal juhendas kokku 19 õpilas- ja minifirmat kolmes koolis: Pärnu Raeküla Koolis, Pärnu Ülejõe Põhikoolis ja Sindi Gümnaasiumis. Kristi on pikaajaliste kogemustega õpetaja, kelle esimesed õpilased teevad tegusid juba rahvusvahelises ärimaailmas. Loe lisa.

JA Eesti aasta mentor 2016 on Janeli Virnas, kes on võtnud oma südameasjaks ettevõtlusõppe ja õpilasfirma programmi populariseerimise Tartus. Janeli töötab Tartu Ärinõuandlas, kus tema töö on noorte ettevõtlikkuse kasvatamine, kuid Janeli tegevus ületab märkimisväärselt tema töökohustuste piiri. Loe lisa.
Õpetajad õppisid suvekoolis, kuidas luua ärimudelit ning kuidas saada rikkaks
 
Majandus- ja ettevõtlusõpetajate suvekoolist 28.-30. juunil Jänedal võttis osa ligi 30 õpetajat. Suvekool algas ettevõttekülastusega Eesti ühe suurima tootmisettevõtte Graanul Invest Imavere tootmiskompleksi. Peale selle õpiti suvekoolis looma ärimudelit ning koguti investeerimistarkusi.

Samaaegselt õpetajate suvekooliga toimus õpilasfirma programmi vilistlastele „Mentorite metsakool“, mida organiseeris JA vilistlasorganisatsioon JA Alumni Estonia.

Täismahus artiklit saad lugeda siit.
ESP tegijad käisid Veneetsias
 
ESP eksamitegijatest seitsmel tüdrukul oli võimalus maikuus käia Veneetsias Microsofti programmeerimiskoolitusel. Tüdrukuid oli nii Haapsalust, Tallinnast kui ka Tartust. Kokku oli koolitusel üle 140 noore tervest Euroopast. Koolitused, töötoad ja teised tegevused kestsid kokku neli päeva. Üks preemiareisil käinud tüdrukutest Kerly Piirsalu kommenteeris: "Koolitusel esinesid naised, kes olid õppinud programmeerimist ning ise kogenud suhtumist, et see on meeste ala ja tüdrukud ei saa sellega hakkama. Nende jutt oli hästi inspireeriv ja tekitas tahtmise ka ise tehnoloogia vallas enda teadmisi arendada".
 
Loe täpsemat artiklit ajalehest Lääne Elu.
 
Õpilasfirma Spoony valmistub Euroopa võistluseks

Tänavuse Eesti parima õpilasfirma Spoony jaoks on viimane kuu möödunud pingelise ettevalmistustöö tähe all. Euroopa võistlus Luzernis, kus tuleb konkureerida 37 Euroopa riigi parimate õpilasfirmadega, toimub 25.-28. juulil, aga juba enne jaanipäeva tuli esitada Euroopa žüriile oma tegevusaruanne ning juuli alguseks lavaesinemise slaidid. 

Loe lähemalt, kuidas Spoonyl läinud on, meie kodulehelt.
 
Miniminifirmad nautisid müügitööd Hirvepargi laadal
 
Vanalinnapäevade aegu, 4. juunil, said Tallinna 21. kooli 5. klasside õpilased oma ettevõtlusteadmisi ja müügioskusi kasutada Hirvepargi lastepäeval toimunud laadal. Kokku osales 23 mini-minifirmat, kes müüsid külastajatele enda tehtud küpsetisi, tervislikke ja jahutavaid jooke palava päeva leevenduseks, lasteraamatuid, mis endal läbi loetud ja palju muud põnevat. Avatud oli ka joonistamise töötuba ja õnneloos.

JA direktori Epp Vodja sõnul olid noored ettevõtjad väga innustunud, loovad ja ettevõtlikud. Neid toetasid mitmed toredad vanemad ja vanavanemad. Õpilased said rakendada kooliaasta jooksul omandatud ettevõtlusteadmisi päris äris. 

Tegemist on JA Eesti katseprogrammiga II kooliastmele, mille pani kokku ja katsetas JA programmijuht Elbe Metsatalu.

Eestis uudne algklassi õpilasfirmade programm „Väike ettevõtja“ toetab õpilase võimeid ja loovust ning pakub talle võimalusi ja abi ühisalgatusteks. Õpilasi innustatakse tegutsema meeskonnana ühise eesmärgi nimel ning võtma sellega kaasnevat vastutust, aidatakse neil kogeda koos tegutsemise kasulikkust ja vajalikkust. Loe lisa.

 
Õpilasfirmasid tunnustasid peaminister Taavi Rõivas ja Tema Kuninglik Kõrgus prints Andrew
 
Eesti parimatele õpilasfirmadele jätkus sel aastal tunnustust rohkem kui muidu. 1. juunil külastas Eestit Yorki hertsog, prints Andrew, kes on tuntud kui hariduse, ettevõtluse ja tehnoloogia eestkõneleja ning edendaja. Prints Andrew kohtus Energiakeskuses parimate õpilasfirmade ja nende toodetega ning jagas õpilastele asjalikke ja ärilisi nõuandeid. Kohtumise organiseeris Suurbritannia suursaatkond Eestis. Õpilasfirmadega tutvus ka Suurbritannia saadik Eestis hr Christopher Bruce Holtby, kes soetas õpilasfirmalt Clotz endale suurepärase Eesti-Suurbritannia kikilipsu, mida ta kandis kuninganna Elisabethi sünnipäevapeol. Kuninganna sünnipäevakülalistele pakkus maitsvat kitsepiimajäätist õpilasfirma Jätsu.

3. juunil kogunesid õpilasfirmade finalistid peaminister Taavi Rõivase vastuvõtule. Peaministri vastuvõtt aasta õpilasfirmade võistluse finalistidele on juba pikaajaline traditsioon, mis sai alguse ligi 10 aastat tagasi endise peaministri Andrus Ansipi aegadel.

Parimad õpilasfirmad said tutvuda Stenbocki majaga ning kuulata peaministrilt lugusid ja juhtumisi maja ajaloost. Õpilasfirmad tutvustasid ja mitmed nendest ka kinkisid peaministrile oma tooteid. Piduliku vastuvõtu käigus andis Taavi Rõivas üle aukirjad aasta parimale ettevõtluseõpetajale Kristi Suppile ning mentorile Janeli Virnasele.
Eesootavad koolitused

JA Eesti programmide metoodilistele koolitustele registreerimine käib täie hooga! Ootame teid, teie kolleege ning ka naaberkoolide õpetajaid!
 
Ettevalmistused järgmiseks õppeaastaks on ammu alanud ning registreerimine meie programmide metoodiliste koolitustele käib täie hooga.
 
Enamik selle aasta koolitusi toimub EETA projekti raames ning on osalejatele TASUTA.
Seega loodame, et koolid kasutavad maksimaalselt võimalust õpetajaid koolitada. Koolitatud õpetajate abiga on igal koolil lihtne luua kõiki kooliastmeid läbiv süsteemne ettevõtlus- ja majandusõppe kava ning selle järgi õpilasi õpetada.
Meie lehelt leiate programmide ja koolituste tutvustused ning info igale koolitusele registreerimise kohta.
Küsimuste korral kirjutage junior@ja.ee , vastame suure heameelega!
Mis juunis-juulis tehtud, see augustis hooleta!
 
Palju õnne, EBS!

Oleme uhked ja rõõmustame koos meie hea partneri EBSiga! EBSi õppekava hinnati maailma 100 parima õppekava hulka. Eesti ainus äriülikool Estonian Business School (EBS) teatas, et ülikooli ingliskeelne rahvusvahelise ärijuhtimise bakalaureusetaseme õppekava pälvis esimesena Eestis ühe ärikoolide kõrgeima taseme tunnustuse ehk EPAS akrediteeringu. Loe täpsemalt siit.
Copyright © *2016 JA Eesti, All rights reserved.

Võta meiega ühendust: junior@ja.ee

unsubscribe from this list    update subscription preferences  


This email was sent to <<E-maili aadress>>
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
Junior Achievement Eesti · Lauteri 3 · Tallinn 10114 · Estonia

Email Marketing Powered by MailChimp