Copy
JA Eesti kõige olulisemad uudised ettevõtlushariduse kohta.
View this email in your browser
JA EESTI UUDISED
oktoober 2016

 
Rahvusvahelise õpilasfirma programmi noored käivitasid Soomes ligi 20 ühisõpilasfirmat
 
 Kesk-Läänemere projekti teine aasta algas  innovatsioonilaagriga Soomes. Eelmise aasta  tegevuse tagasiside põhjal otsustasime, et teise  aasta potentsiaalsed ühisfirmad kohtuvad  esmakordselt Helsingis „puhaste lehtedena“. Nad ei  ole veel oma maal moodustanud õpilasfirmasid, neil  ei pruugi isegi ideid olla, või kui on, siis peaksid nad  olema valmis ka neist loobuma, et minna kaasa  teiste ideedega. Eestis sõitis Soome 30 õpilast ja seitse juhendajat.

Soomes toimunud erinevates töötubades mõtlesid noored välja ideid ning innovatsioonilaagri lõpuks oli moodustunud ühiste ideedega 16 meeskonda. Meeskondade suurused varieerusid 4-st kuni 20 nooreni. Ühise tegevuse käigus jaotati ka esmased tööülesanded.

Samaaegselt innovatsioonilaagriga toimusid töötoad õpetajatele, mida viisid läbi Microsofti töötajad. Õpetajatele õpetati pisut programmeerimist, ideede arendamist ja koostööd. Tegevuse käigus said erinevate riikide õpetajad omavahel tuttavaks, mis kindlasti kergendab tulevast koostööd.

Pärast innovatsioonilaagrit peavad ühisõpilasfirma moodustanud noored omavahel suhtlemist jätkama erinevaid suhtlemiskanaleid kasutades. Järgmine kord kohtutakse juba Eestis 11.-13. novembril, kus analüüsitakse vahepeal tehtud tööd ning arendatakse ühist turundus- ja müügistrateegiat. Kuulatakse ka rahvusvahelise tegevuse kogemusega ettevõtjaid, tehakse plaane edasiseks koostööks, kaasaarvatud ühiseks müügiks õpilasfirmade laatadel. Eesti konverentsile oodatakse kõiki neid, kes Soomes oma ühisfirma moodustasid ning ka neid, kellel on potentsiaali veel novembris endale välispartnereid leida. Ilmselt kaasatakse ka mõned entusiastlikud uustulnukad, et ühisõpilasfirma kogemuse saaksid võimalikult paljud noored.
Üle 140 Ida-Viru noore alustas ingliskeelset ettevõtlusõppe projekti

Junior Achievement Eesti koostöös Ameerika Ühendriikide suursaatkonnaga alustas ingliskeelset noorte ettevõtlusõppe edendamise projekti Ida-Virumaa koolinoortele. Programmi eesmärgiks on parandada maakonna noorte konkurentsivõimet ning võõrkeelte oskust.

13. oktoobil toimus Jõhvis ning 14. oktoobril Narvas 12-TUNNI INNOVATSIOONILAAGER, mille kägius 10 erineva Ida-Virumaa kooli õpilased mõtlesid välja oma äriidee ning arendasid seda kogu päeva jooksul meie rühmajuhtide käe all. Lisaks uutele teadmistele ettevõtluse valdkonnas, tuli vene emakeelega noortel suhelda ja esineda inglise keeles!
Paralleelselt innovatsioonilaagriga koolitasime 16 Ida-Virumaa õpetajat, kes on valmis alustama tööd oma koolis tekkivate õpilasfirmadega.

 Projekti käigus loodud õpilasfirmadel on võimalik  osaleda kord kuus mentorklubi õhtutel, saada tuge  ja nõu kogenud ettevõtjatelt ja septsialistidelt ning  osaleda erinevatel Eesti ja välislaatadel. Tublimad  õpilased saavad võimaluse sooritada ESP eksami  ning selle eduka sooritamise korral saavad nad  Euroopa Komisjoni, Euroopa tööandjate ja mitmete  välisülikoolide poolt tunnustatud ESP  rahvusvahelise ettevõtluseksami tunnistuse. Projekt lõpeb juunikuus toimuva 3-päevase suvekooliga, kuhu tulevad kohale lisaks Ida-Virumaa õpilastele ka õpilasfirmade liikmed üle kogu Eesti ja meie parterriikidest (Rootsi, Soome, Läti).

Kaks Eesti noort käisid Brüsselis töövarjuks
 
Euroopa suurim ettevõtlushariduse pakkuja (Junior Achievement) JA Europe korraldas 19. oktoobril piirkonna kõige ettevõtlikumatele noortele töövarjupäeva „Leaders-for-a-Day“ Euroopa absoluutsetes tippettevõtetes. Kolmekümne viie valituks osutunud õpilase hulgas sõitsid Brüsselisse ka eestlased Grete Elmi ja Kristjan Erik Liive.

Grete Elmil õnnestus varjutada maailma ühe suurima panga HSBC Belgia allüksuse tegevdirektorit Jeremy Blissi ning Kristjan Erik Liivel Ameerika Kaubanduskoja Euroopa Liidu üksuse juhti Susan Dangerit. Valituks osutumiseks tuli noortel enda kohta ette valmistada motivatsioonivideo ning sooritada heale tulemusele ESP Euroopa ettevõtluseksam. Saadud unikaalne kogemus aitab neil paremini mõista tööelu ja tippettevõtlust, selle eesmärgiks on inspireerida noori olema rohkem ettevõtlikud ja tunnustada neist kõige silmapaistvamaid ja aktiivsemaid. Kindlasti jätab koosveedetud päev oma jälje ka tippjuhtidele. Loe lisa.
 
Üle-eestiline töövarjupäev tuleb 17. novembril
 
Sel aastal korraldatakse töövarjupäeva 20. korda. Eelkõige on see noortele võimalus tutvuda oma potentsiaalse tuleviku tööandja ja ametikohaga, et saada aimu, kas reaalsus on sellinge nagu kaugelt paistab. Töövarjupäeva käigus leiab endale töövarju ligi 3000 ettevõtjat ja töötajat üle kogu Eesti ning sama palju noori saab teada reaalsest tööelust.

Loe täpsemalt siit.
 
Tulemas on lisakoolitus õpilasfirma juhendajatele!

Selle aasta sisse mahub veel üks koolitus neile, kes sooviksid hakata juhendama mini- ja õpilasfirmasid juba sel õppeaastal. Lisakoolitus toimub Tallinnas, 2. novembril. Uuri lisa ja registreeri: www.ja.ee/mkoolitus

Tutvu kindlasti ka Euroopa Sotsiaalfondist rahastatava ettevõtlusõppe toetamise programmi Edu & Tegu tasuta koolituste kavaga SIIN ning osale!
 
JA Eesti kollektiiviga liitus turundus- ja kommunikatsioonijuht Ander Hindremäe
 
 JA Eestil on rõõm teatada, et oktoobrist asus meie  organisatsioonis tööle turundus- ja kommunikatsioonijuhi  kohale Ander Hindremäe!

 Ander on meie õpilasfirma programmi vilistlane ja  õpilasfirmade mentor Tallinna 21. Koolis. Tuleval kevadel  lõpetab ta kolmanda õppeaasta Rotterdami  äriülikoolis Hollandis. Vaatamata oma noorele eale on tal  mitmekülgne kogemus turundusvaldkonnas. Viimane suur katsumus lõppes tal Tallinna lennujaamas septembris.
"Olen JA tööga olnud seotud tegelikult juba hetkest, mil lõpetasin enda õpilasfirma. Minu jaoks on oma kogemuse jagamine endast noorematele olnud alati olulisel kohal ja seeõttu on ka JA mulle südamelähedane."
Enda sõnul peab ta oma suurimaks väljakutseks JA Eestis koostöö tihendamist Eesti juhtivate ettevõtetega ja JA brändi viimist veel rohkemate noorte ja koolide teadvusesse. "Ma soovin, et kui keegi mainib oma jutus sõnapaari noorte ettevõtlus, seostuks see inimestel automaatselt kõige esimesena JA Eestiga!"
Soovime Anderile tuult tiibadesse!

Tänu Anderi aktiivsele tegevusele on sellest kuust võimalik hakata jälgima meie tegevusi lisaks Facebookile ja YouTube-le, ka Instagrammis ning LinkdIn-s.
Copyright © *2016 JA Eesti, All rights reserved.

Võta meiega ühendust: junior@ja.ee

unsubscribe from this list    update subscription preferences  


This email was sent to <<E-maili aadress>>
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
Junior Achievement Eesti · Lauteri 3 · Tallinn 10114 · Estonia

Email Marketing Powered by Mailchimp