Copy

Parema kvaliteedi huvides ava see oma veebibrauseris, vajutades siia

Generaadio
Saated          Raadiost          Uudised          Arhiiv
Generaadio nädalakiri
no. 4 | 19.-25 jaanuar 2014
Scroll Down


Peatoimetaja SVEN PAULUS mõtiskleb
Tihtilugu paneb meediast nähtu või kogetu meid teatuid valikuid sooritama ning otsusi tegema. On ju üsna loogiline mõelda, et enamasti peegeldab meedia meile tõde, seda, kuidas asjad maailmas on või vähemalt paistavad olevat. Tegu on kahepoolse teega: meedia kujundab selle tarbijate reaalsust ja sama toimib vastupidi.

Generaadio soovib siinkohal olla selline meediakanal, mis vastandamise ja hirmutamise asemel inimesi pigem ühendab ja kokku toob, küsides küsimusi, mis võiksid elu edasi viia. Möödunud nädalal võtsime koostöös Domus Dorpatensise Akadeemiaga ette debati, kus vaatlesime lähemalt võimalikke alternatiive praegusele üsna sumbunud ja jokk­seisu jõudnud esindusdemokraatiale. Väitluses osalesid Andrei Korobeinik Reformierakonnast, Siim Tuisk Sotsiaaldemokraatide ridadest ning Imre Mürk EKRE-st. Mulle isiklikult läks südamesse seisukoht, mille ütles välja Siim Tuisk: "Meie oleme need, keda me oleme oodanud". Tõepoolest, parem maailm on meie endi luua, uuendusi välja pakkudes, nende üle arutledes ning töösse rakendades.

Tore oli jälgida, kuidas debati kuulajaskond arutelule kaasa elas ning tihtilugu ka omapoolseid küsimusi ja teemasid püstitas. Suuremale osale mõtlevast elanikkonnast ilmselt meeldiks, kui saaksime olulisi küsimusi ise otsustada, olla kaasatud riigiasjade ajamisele ning otsuste tegemisele. Ja kui tänased võimulolijad väidavadki, et rahvas on liiga rumal mingite otsuste tegemiseks, siis on ju võimalus seda rahvast harida. Otse-, osalus- ja e-demokraatia on nähtused, mis võiksid jõuda ühiskonnas palju laiemapõhjalise aruteluni, tehnoloogia areng võimaldab juba täna inimestel kaasa rääkida ja arvamust avaldada ning katsed kehtestada tõe- või infomonopoli on loodetavasti kaasaegses maailmas tupiktee. Päris piinlik on tänaseski Eesti meedias jälgida seisukohavõtte, mis üritavad selgeks teha, mida kaasinimesed uskuma peaksid ja kuidas teistmoodi mõtlemine on vale.

Tunnen, kuidas pealekasvav, vahel ka Y-generatsiooniks nimetatav põlvkond on suures osas seni autoriteetseks peetud fenomenid minetanud ning tahab ise oma asja ajada, ilma et peaks kelleltki selleks luba küsima. Asjadest, mis võiksid viia elu edasi tulebki avatult ja lahtiselt rääkida, jäädes võimalusel muidugi hea sõnastuse juurde. Sõnavabaduse kõrval võiksime silmas pidada ka sõnavastutust, sest sõnal on jõud: luua ja muuta maailma.

Generaadio ja DD Akadeemia poliitdebatt demokraatiast jõuab Generaadio eetrisse kolmapäeval, 21. jaanuaril kell 19.

Head kuulamist ja kaasamõtlemist soovides,
Sven Paulus
PARIMAD palad
Esimene Aasta: Fookus E 22:00
Urmas Kruuse
Juba veebruaris saab aasta sellest, kui Generaadio esimest korda eetrisse läks. Sel puhul kuulame igal esmaspäeval midagi meie aastatagusest varamust. Täna kuulete Greete Palmiste saatesarja “Fookus” esimest osa, kus keskendutakse Tartu/Eesti kuulsate inimeste lemmikmuusikale. Tänases esimeses saates räägib ta nüüdseks endise Tartu linnapea Urmas Kruusega tema lemmikartistidest ning sellest, kuidas Urmas nooruses bändi tegi. Saade oli eetris 18. veebruaril kell 18:30.
Provintsi Punk E 21:00
Suitsurock
Külas on Tartu suitsurocki punt Mandarones. Räägime sellest kuidas on seljakott seljas mööda Euroopat ringi rännates bändi teha. Lisaks saame teada kuidas on võimalik jalgpallistaadion ära squattida. KORDUS R 15:00
AJA RAHUTUSED T 20:00 Kuperjanov ja Paju
Patriootiline kakskuu heidab valgust suurele Julius Kuperjanovile ja tema "kangelaslikule" Paju lahingule, mille telgitagused paljastame sessijärgses joovastus- või leinatihus. Vaatame kooliõpikust läbi ja selle taga seisnud inimest, tema panuseid ja vigu. OTSE, kordus K 17:00
POLIITIKA EESTUBA K 19:00
Demokraatia - otse inimeselt?
Kas esindusdemokraatiale on mõistlikke alternatiive ja millised need on? Poliitikadebatis osalevad Andrei Korobeinik, Siim Tuisk ja Imre Mürk. KORDUS N 15:00 ja L 14:00
ESTOFIILIA K 21:00
ID rev - Kuhu kadus Joie De Vivre
Seekord on kavas ID revi 2009. aasta imeilusa muusikaga plaat "Kuhu kadus Joie De Vivre". KORDUS L 13:00
KIRJANDUSPÕLLUL N 19:00
Hooaeg algab
Juhatame hooaja sisse. Juhtunud on vahepeal palju ja raamatuid neelatud rohkem kui varem. KORDUS L 16:00
Saatekava

klikates saatele, saate vaadata, millise saatega tegu on
ESMASPÄEV

21:00 Provintsi Punk
22:00 Esimene aasta: FOOKUS
TEISIPÄEV

19:00 Kõlakoda
20:00 Aja rahutused
KOLMAPÄEV

17:00 Aja rahutused*
19:00 Poliitika eestuba: Demokraatia - otse inimeselt?
21:00 Estofiilia
NELJAPÄEV

15:00 Poliitika eestuba: Demokraatia - otse inimeselt?*
19:00 Kirjanduspõllul
REEDE

19:00 Sputnik
22:00 sada70*
LAUPÄEV

01:00 Framework*
13:00 Estofiilia*
14:00 Poliitika eestuba: Demokraatia - otse inimeselt?*
16:00 Kirjanduspõllul*
18:00 Sädelev maailm
20:55 Unejutt*
21:00 sada70
PÜHAPÄEV

16:00 Sädelev maailm*
17:00 Kõlakoda*
18:00 Sputnik*
20:50 Unejutt
21:00 Framework
Uudised
Generaadio sünnipäeva puhul hullutab Tommy Cash
Juba 6. veebruaril saab Generaadio ühe aastaseks. Päris kindlasti polnud meil mõtteski seda vaikselt omakeskis maha pidada. Seetõttu tervitavad teid Generaadio praeguste raadiohäälte kõrval ka Tommy Cash. Uuri lähemalt kodulehelt ning Facebookist.
Generaadio TuneIn rakenduses
Juba mõnda aega on Generaadiot võimalik kuulata ka nutitelefonis TuneIn rakenduse kaudu. Selleks tuleb sul vaid eelmainitud rakendus telefonisse laadida, otsida üles Generaadio ning seda kuulata. Täpsemalt meie kodulehel.
© Kõik õigused kaitstud
facebook      instagram      kirjuta meile      web